ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Tue, 18 Sep 2018 17:43:55 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6349_ V pořadí už šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně handicapovaných cyklistů, hostila pražská Libuš. Pořadatelský tým libušského závodu z SK VELO Praha vedený Karlem Kubínem připravil účastníkům krásnou, velmi kvalitně zajištěnou přírodní trat, která svou technickou i fyzickou náročností splňovala všechny požadavky současného cross country. c6349 Zemřel rozhodčí Jiří Černý http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6348_ Ve věku 87 let zemřel cyklistický rozhodčí Jiří Černý. Byl to pražský rozhodčí, ještě do loňského roku ukazoval kola na závodech v Motole. Byl to veliký nadšenec a pomáhal s rozvojem cyklistiky zejména na Praze 4. c6348 Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6347_ Dobře vstoupila do nové cyklokrosové sezony Pavla Havlíková z KC Kooperativy Jablonec n. N., když v úvodním podniku seriálu EKZ Cross - Švýcarského poháru v Badenu skončila na druhém místě. Nestačila jen na Němku Elisabeth Brandauovou za níž zaostala 35 vteřin. Její týmová kolegyně Elisabeth Ungermanová projela cílem čtrnáctá. c6347 Biker Hynek sedmý na MS v maratonu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6346_ Světovými šampiony v maratonu na horských kolech se v italském Auronzo di Cadore stali překvapivě Henrique Avancini z Brazílie a mezi ženami byla nejlepší Annika Langvadová z Dánska. Z našich bokerů byli nejlepší Kristián Hynek na sedmém místě, mezi ženami dojela Karla Štěpánová osmadvacátá. c6346 Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6344_ Daniel Babor a Luděk Lichnovský (Pardus-Tufo Prostějov) na závěr třídenních závodů na brněnském velodromu kralovali domácímu šampionátu v disciplíně madison. Celkem nasbírali 43 bodů a dvojici Ondřej Vendolský, Nicolas Pietrula (Favorit Racing/Dukla Praha) porazili o 14 bodů, bronz získala dvojice Matěj Štibingr a Jan Kraus (Dukla Praha) se 23 body. c6344 Štybar třetí v etapě na Okolo Slovenska http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6345_ První úspěch na konto českých závodníků na Okolo Slovenska, které začalo 12. 9. prologem v Popradu, vybojoval Zdeněk Štybar, když ve druhé etapě dospurtoval třetí. V etapovém závodě startuje kromě Štybara v konkurenci WorldTour týmů také Elkov Author. c6345 de Vylder vyhrál v Brně i Přilbu Moravy http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6343_ Ve skvělém světle se v Brně představil belgický jezdec Lindsay de Vylder. Po čtvrtečním prvenství v závodu GP Favorit Brno nenašel přemožitele ani dnes a vyhrál tradiční závod Přilba Moravy 2018, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. c6343 Belgičan de Vylder vyhrál GP Favorit Brno http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6342_ Třídenní mezinárodní dráhové závody na brněnském oválu otevřelo Grand Prix Favorit Brno v olympijském omniu. Na startu se sešla výborná konkurence a mezi jezdci světových jmen se neztratili ani naši dráhaři. c6342 Karel Vacek přestupuje do Hagens Berman Axeon http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6341_ Juniorský reprezentant Karel Vacek bude už od příští sezóny profesionálem v týmu Hagens Berman Axeon. S týmem Axela Merckxe podepsal smlouvu do konce roku 2020. Nyní se Vacek připravuje na Mistrovství světa v Innsbrucku, kam byl nominován ke startu v silničním závodě jednotlivců. c6341 Brněnský velodrom uvidí světovou extra třídu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6340_ Ve čtvrtek a pátek (13. a 14. září) se na brněnském velodromu koná Grand Prix Favorit Brno + Přilba Moravy 2018. Dvoudenní závodní program bude s mezinárodní účastí a pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdné obsazení. c6340 TOMKET Pražský MTB pohár jde do podzimní série http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6339_ Seriál závodů horských kol v olympijském cross country pro bikery všech věkových a výkonnostních skupin, včetně handicapovaných cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár, zahájí v neděli 16. září závodem v Libuši svou podzimní část. c6339 Předposlední KALAS CUP mládeže a žen má své vítěze http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6338_ V Hodkovicích nad Mohelkou, na trase loňského mládežnického mistrovství republiky, se v neděli konal předposlední závod Českého poháru na silnici mládeže a žen KALAS CUP 2018. Závod se jel zároveň jako mistrovství hned několika krajů. c6338 Nominace na silniční MS Innsbruck 2018 http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6337_ Do dějiště letošního mistrovství světa odcestuje reprezentační výprava v rekordním počtu a ani ambice letos nejsou malé. Po velmi vydařené sezóně ze strany juniorů, úspěchů na Mistrovství Evropy v Brně a Zlíně a výkonů profesionálních závodníků ve WorldTour pelotonu jede česká výprava bojovat o příčky nejvyšší. c6337 Kukrle celkovým vítězem Okolo jižních Čech http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6336_ Po pěti etapách se z celkového vítězství v závodě kategorie UCI 2.2 Okolo jižních Čech radoval český závodník Michael Kukrle (Elkov Author). Ještě před závěrečnou etapou figuroval na průběžném třetím místě, v poslední etapě ale byl součástí úniku pětičlenné skupiny a ze dresu pro nejlepšího závodníka vysvlékl svého týmového kolegu Josefa Černého. c6336 Athertonová a Bruni světovými šampiony ve sjezdu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6335_ Závěrečný den na mistrovství světa horských kol ve švýcarském Lenzerheiede si medaile rozdělovali sjezdaři. V kategorii žen dominovala Rachel Athertonová z Británie, svůj pátý titul mistryně světa získala rozdílem třídy, druhou v pořadí svoji krajanku Tahnee Seagraveovou porazila o 10 vteřin, třetí skončila Francouzka Myriam Nicoleová. Mezi muži byl nejrychlejší, stejně jako vloni v Cairns, Francouz Loic Bruni, získal už svůj třetí titu c6335 Biker Schurter má sedmý světový titul http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6333_ Mistrem světa v cross country horských kol v Lenzerheide se stal počtvrté za sebou a celkem posedmé domácí Švýcar Nino Schurter. Výborné výsledky ze sezony potvrdil stříbrem Ital Gerhard Kerschbaumer, pro bronz si dojel Nizozemec Mathieu van der Poel. Ondřej Cink skončl šestnáctý, Jan Škarnitzl dvacátý, Jaroslav Kulhavý dojel až v páté desítce. c6333 Bikerka Škarnitzlová skončila osmnáctá na MS http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6332_ Překvapivou mistryní světa v cross country horských kol se ve švýcarském Lenzerheide stala Američanka Kate Courtneyová. Se stříbrem se musela spokojit předloňská šampionka Dánka Annika Langvadová, bronz získala Emily Battyová z Kanady. Nejlepší z českých závodnic Jitka Škarnitzlová skončila osmnáctá. c6332 Bikeři Hatherley a Kellerová mistry světa U23 http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6331_ Bez úspěchu skončily dnešní dva závody na světovém šampionátu bikerů ve švýcarském Lenzerheide. Na programu byly závody kategorií U23 a nejvýše skončil Matěj Průdek, cílem ovšem projel až osmadvacátý, o příčku níže skončila Jana Czeczinkarová, ale měla kolo ztrátu. c6331 Tisková konference k Mistrovství světa v Innbrucku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6330_ Tisková konference k Mistrovství světa v silniční cyklistice Innsbruck 2018 se uskuteční v pondělí 10. 9. 2018 v prostorách Českého olympijského výboru, zahájena bude v 16 hodin. c6330 Mládežnický KALAS CUP pokračuje v Hodkovicích n.M. http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6329_ Další zastávkou Českého poháru na silnici mládeže a žen jsou Hodkovice nad Mohelkou. Závod s názvem Velká cena LAWI – O pohár města Hodkovice nad Mohelkou bude předposlední příležitostí pro nasbírání bodů do celkového hodnocení poháru. Závod je zároveň vypsán jako mistrovství Hlavního města Prahy, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského a Ústeckého kraje. c6329