ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Wed, 17 Jul 2019 06:58:42 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Nosková a Hájková v cíli Giro Rosa http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6896_ Deseti etapovou obdobu závodu Giro d’Italia absolvovaly se svými WorldTour týmy také dvě české závodnice. Nikola Nosková i Markéta Hájková věkem stále patří do kategorie U23, v konkurenci nejlepších elitních závodnic světa se však neztratily. c6896 Tour de Feminin vyhrála Vita Heine, Bajgerová 12. http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6895_ Celkovou vítězkou severočeského etapového závodu Tour de Feminin, který je zařazen do kalendáře UCI, se stala norská závodnice Vita Heine (Hitec Products). Druhé místo se ztrátou 22 vteřin vybojovala Aurela Nerlo (Pacific Nestle Fitness Cycling Team), třetí skončila Yelizaveta Oshurkova (National Team Russia). c6895 Osmý a devátý TECHNISERV CUP se jel v Plzni http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6894_ Plzeňský areál Lopatárna v sobotu hostil osmý díl Českého poháru na silnicni mládeže a žen TECHNISERV CUP 2019. V neděli se jel silniční závod po nové trase se startem a cílem v nedalekých Kyšicích. c6894 Nominace bikerů na ME v Brně http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6893_ Reprezentační trenér českých bikerů Viktor Zapletal rozšířil nominaci na evropský šampionát, který se uskuteční v závěru července v Brně. Na tamním okruhu se představí velký počet našich jezdců. Jak už bylo dříve avizováno, nominace je rozšířena o závodníky, kteří se umístili na 1. – 4. místě na MČR XC Eliminator v kategorii muži a ženy. c6893 Skvělý Cink - pátý na SP v Les Gets http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6891_ Ondřej Cink vybojoval v Les Gets, ve čtvrtém závodu seriálu Světového poháru páté místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek sezony. Závod ovládl mistr světa Švýcar Nino Schurter, jež si zapsal své 32. vítězství v kariéře. Mezi ženami kralovala vedoucí žena seriálu a mistryně světa Američanka Kate Courtneyová, česká reprezentantka Jitka Čábelická dojela na 18. příčce. c6891 Janošek a Čechman těsně pod stupni vítězů http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6890_ Dvojice českých sprinterů Jiří Janošek a Martin Čechman skončila na evropském šampionátu dráhařů v belgickém Gentu těsně pod stupni vítězů. V kategorii U23 obsadili čtvrté. resp páté místo v keirinu. Zvítězil Sébastien Vigier z Francie před Nizozemcem Harrie Lawreysenem a svým karajanem Rayanem Helalem. Sára Kaňkovská skončila ve stejné disciplíně mezi ženami U23 šestá. c6890 Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6888_ Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů. Závod GP General Patton byl zařazen do série Nation’s cup, GP Luxembourg kategorie UCI 1.1. V obou případech se podařilo českým reprezentantům prosadit do první desítky, když v sobotu byl osmý Jakub Bouček a v neděli šestý Filip Řeha. c6888 Sprinter Čechman skončil čtvrtý na ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6887_ Těsně pod stupni vítězů skončil náš reprezentant Martin Čechman na evropském dráhovém šampionátu jezdců kategorie U23, který se jede společně s juniory v belgickém Gentu. Druhý český zástupce v této disciplíně Jakub Šťastný byl klasifikován jako šestý. Pouze o jednu příčku níže skončila Veronika Jaborníková v keirinu juniorek. Desátý byl Petr Kelemen (U23) v omniu. c6887 Cink osmý na SP v Short Tracku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6886_ Výbornou formu potvrdil ve francouzském Les Gets v dalším závodu seriálu Světového poháru ve Short Tracku Ondřej Cink. Osmým místem si zajistil start do nedělního závodu v cross country z první řady. Dařilo se Jitce Čábelické, která skončila šestnáctá a na startovním roštu bude ve druhé řadě. c6886 Juniorka Burlová pátá v omniu na ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6885_ Čtvrtý den evropského dráhového šampionátu kategorií U23 a juniorů v belgickém Gentu českým barvám medaili nepřinesl. Nejlépe z našich jezdců si dnes vedla Kristýna Burlová, která v omniu juniorek obsadila páté místo. c6885 Janošek získal bronz na ME na kilometru http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6884_ Třetí českou medaili na evropském šampionátu na dráze jezdců kategorie U23 a juniorů v belgickém Gentu vybojoval dnes Jiří Janošek. V kategorii závodníků U23 získal bronz v závodě na 1 km s pevným startem. c6884 V Krásné Lípě začal etapový závod Tour de Feminin http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6883_ Ženský etapový závod kategorie UCI 2.2 Tour de Feminin byl dnes zahájen stodvacetikilometrovou etapou z Krásné Lípy do Varnsdorfu. Ve čtyřech dnech závodnice absolvují celkem pět etap včetně individuální časovky. Vítězkou první etapy se stala Marta Tagliaferro (Hitec Products). c6883 O víkendu se koná ČP mládeže a žen v Plzni http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6882_ Další závodní víkend před sebou mají mládežnické kategorie a ženy, v sobotu se v rámci Českého poháru na silnici TECHNISERV CUP 2019 postaví na start kritéria, na které v neděli naváže silniční závod. Ve startovní listině v tuto chvíli je už přes 380 jmen. c6882 Mladí dráhaři mají dvě medaile z ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6881_ Druhý den evropského dráhového šampionátu kategorií U23 a juniorů v belgickém Gentu přinesl českým barvám dvě medaile. Zasloužili se o ně Daniel Babor a Luboš Komínek. c6881 Postupový klíč na dráhové MČR mládeže http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6880_ Po sprinterech v Brně si své medaile v mládežnických kategoriích a mezi ženami rozdělí 26. až 28. července na dráze v Prostějově i ve vytrvalostních disciplínách. c6880 Petr Kelemen pátý na ME ve vylučovačce http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6879_ Nejlepším výsledkem českých reprezentantů v úvodním dnu evropského dráhového šampionátu juniorů a jezdců do 23 let v belgickém Gentu bylo páté místo Petra Kelemena ve vylučovacím závodu mužů kategori U23. Ve stejné disciplíně žen U23 skončila Kateřina Kohoutková sedmá. c6879 Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6878_ Výborně zahájila sezonu Alžběta Pečínková v úvodním kole UCI Trials World Cup, ve finále obsadila čtvrté místo. V mužských kategoriích z Čechů nejlépe zajel Václav Kolář na šestnáctém místě. c6878 Mládežnický šampionát vyvrcholil silničními závody http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6877_ Mistrovství republiky mládeže na silnici ve Vidnavě, v rámci kterého startovaly také juniorky a ženy, bylo zakončeno silničními závody. Závodníci a závodnice o medaile bojovali na stejné trati, na které se v minulém roce poprvé konal také Český pohár na silnici. c6877 Sisr 3. v etapě, Schlegel celkově 6. na Sibiu Tour http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6876_ František Sisr vybojoval po Michalu Schlegelovi další třetí místo v etapě Sibiu Tour UCI 2.1 a Michal Schlegel udržel v 6. místo v celkovém pořadí. V týmové soutěži navíc Elkov Author bere 3. místo. c6876 Cink jel na vítězství, ale skončil až desátý http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6875_ Na premiérové vítězství v závodech Světového poháru měl našlápnuto na okruhu ve Vallnordu v Andoře náš biker Ondřej Cink. S velkým náskokem kroužil v čele, ale jeho skvělá jízda ve vysokohorském prostředí měla smutný konec. Cink musel po problémech s tepovou frekvencí zastavit a nakonec skončil desátý. c6875