ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Wed, 16 Jan 2019 15:40:03 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6563_ Pro příští sezónu bude tým Topforex-Lapierre mít 12 jezdců - 6 stávajících a 6 nových. Zůstává mistr republiky Roman Lehký, Tomáš Čapek, Jiří Petruš a Petr Klabouch, Hynek Palička a Jonáš Březina. Nově příchozími jsou Martin Kohout, Vojtěch Řepa, Karel Kuba, Adam Foltán, Matěj Blaško a David Andrle. c6563 Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6562_ Do své druhé sezony vstupuje bikový tým GAPP System–Cabtech MTB Racing Team. Ta podle managera týmu Tomáše Přibyla bude klíčovou v přípravě v rámci projektu Tokio 2020. c6562 Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6561_ Výborný závod jel na domácím cyklokrosovém šampionátu na Holých Vrších Emil Heleke, který bojoval o jednu z medailí. V šestém kole ale jeho naděje skončily poté, co měnil kolo a následně mu praskl řetěz. V zápalu boje se vrátil do depa pro nový stroj, což ovšem pravidla nepovolují a byl za to diskvalifikován. Jeho výroky poté i do televizní kamery byly přinejmenším nevhodné. c6561 Ohlédnutí Petra Balogha za mistrovstvím ČR http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6560_ Předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh se s odstupem času ještě ohlédl za sobotním mistrovství České republiky v cyklokrosu, které se uskutečnilo na Holých Vrších. "Chci ještě jednou velmi poděkovat pořadatelům z obce Holé Vrchy za uspořádání velmi kvalitního mistrovství ČR v cyklokrosu," řekl Petr Balogh. c6560 Štybar poosmé ne, Boroš potřetí ano http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6559_ Cyklokrosař Michael Boroš (Creafin TUVsud) vybojoval na mistrovství republiky třetí domácí titul v řadě, další medaile na náročné rozbahněné trati v Holých Vrších získali Tomáš Paprstka (Expres CZ - Team Kolín) a vítěz Toi Toi Cupu Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor). Všichni tři tak získali cenný skalp, Zdeňka Štybara (Deceuninck-Quick-Step), který dojel čtvrtý. Mezi ženami se mistryní stala Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. c6559 Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6558_ Již příští víkend se uskuteční na velodromu na Třebešíně závody MTB v celém areálu velodromu. "Účastnit se mohou jak dospělí, tak mládežníci. Je to vlastně rozšíření náborových závodů a závodů pro náš kroužek, které pořádáme přes léto," uvedl k akci trenér Kovo Praha Marek Mixa. c6558 Nové tratě pro Strabag Cup http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6557_ K několika změnám dojde v leošním ročníku Českého poháru MTB 2019 – Strabag Cupu Po dlouhé době se nepojede v Praze-Řepích, naopak se bikeři vrátí do seriálu po kratší pauze závod v Kutné hoře a zcela nově je v programu závod v Městě Touškov. c6557 Informace z jednání Prezídia ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6556_ Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019. c6556 Prestiž cyklokrosového Toi Toi Cupu stoupá http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6555_ Otevření cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup zahraničním závodníkům začíná nést ovoce. Prestiž seriálu stoupá, na české okruhy jezdí často velmi kvalitní konkurence. A naši závodníci díky tomu, že polovina ze závodů je v první kategorie kalendáře UCI mají možnost získávat body do světového a nemusí tolik cestovat. c6555 Kulhavý mění tým, podpoří vlastní projekt http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6554_ Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý oblékne v letošním roce dres svého vlastního projektu, který bude částečně navázán na již existující tým Jaroslav Kulhavy Cycling Team. Tým, jenž nejúspěšnější český biker historie založil v roce 2014 pro podporu mladých talentů v Pardubickém kraji, nyní více podpoří svým působením. c6554 Zemřel Jindřich Vačkář nejstarší http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6553_ Ve věku 89 let zemřel těsně před koncem roku Jindřich Vačkář nejstarší. Sice závodil pouze do svých šestnácti let a poté ze zdravotních důvodů musel skončit. Na cyklistiku však nezanevřel. Nejprve se stal rozhodčím v kolové, která měla v Prostějově obrovskou tradici. Následně byl členem výboru cyklistického oddílu TJ OP Prostějov. c6553 Nominační kritéria mladých bikerů http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6552_ Komise MTB Českého svazu cyklistiky odsouhlasila návrh reprezentační trenérky Soni Jurkové ohledně nominačních kritérií pro rok 2019 pro kategorie mládeže U15 a U17. c6552 Vojtěch Hačecký: "Nastal čas ukončit kariéru" http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6551_ Vojtěch Hačecký oblékal po většinu času své závodní kariéry barvy Dukly Praha. V té době také dosáhl svých největších úspěchů na dráze, v roce 2014 například získal stříbrnou medaili v madisonu na mistrovství světa v kolumbijském Cali. Poslední tři roky ale strávil na silnici, a to v nejsilnějším českém týmu Elkov Author. c6551 Štybar bude v Holých Vrších bojovat o osmý titul http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6550_ Domácí cyklokrosový šampionát, který se uskuteční v sobotu 12. ledna na okruhu na Holých Vrších, ozdobí sedminásobný český šampion Zdeněk Štybar. Na nejtěžším českém krosovém okruhu se trojnásobný mistr světa pokusí rozšířit již tak svoji rekordní sbírku titulů. Na domácím šampionátu se představí po pětileté přestávce. c6550 ČSC bude mít vlastní vzdělávací program http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6549_ Cycling University, tak zní název nového vzdělávacího projektu Českého svazu cyklistiky, který bude sloužit nejenom pro postgraduální vzdělávání trenérů, ale bude i vědomostní osnovou pro trenéry začínající. c6549 Boroš dojel desátý v Bruselu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6548_ Začátek nového rohu zastihl cyklokrosaře Michaele Boroše ve zlepšené formě. Dnes na závodech série DVV trofee dojel v Bruselu na desátém místě. Dařilo se Tomáši Kopeckému, který mezi jezdci kategorie U23 skončil sedmý. c6548 Kopecký a Boroš úspěšní v Gullegemu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6547_ Dva čeští cyklokrosaři se prosadili mezi nejlepší v závodu druhé kategorie v belgickém Gullegemu. Mezi jezdci U23 dojel Tomáš Kopecký na bronzovém stupni a v elitní kategorii byl Michael Boroš pátý. c6547 V EKZ Cross Havlíková druhá, Nesvadba třetí http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6546_ Dvě pódiová umístění v celkové klasifikaci švýcarského seriálu EKZ Cross Tour vybojovali čeští cyklokrosaři. Pavla Havlíková z KC Kooperativa Jablonec n. N. skončila na stříbrném stupni, Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) vybojoval třetí místo. c6546 Na GP Sven Nys skončil Boroš jedenáctý http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6545_ Jedenácté místo vybojoval Michael Boroš v dnešním závodu Grand Prix Sven Nys v belgickém Baalu. Opět zvítězil nizozemský cyklokrosař Mathie van der Poel, druhého v cíli krajana Toona Aertse zdolal o 34 vteřin. c6545 Novoroční přání prezidenta ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6544_ Vážení cyklisté, cyklistiky a přátelé cyklistiky. Dovolte abych Vám všem popřál mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce 2019. c6544