ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Wed, 18 Jul 2018 18:24:21 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Bikrosařka Bartůňková má stříbro z juniorského ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6204_ Po delší době zaznamenal český bikros medailový zisk na mistrovství Evropy. Ve francouzském Sarrians se ve velmi dobrém světle ukázala juniorka Eliška Bartůňková, která vystoupila stříbrný stupeň. Ve finále nestačila pouze na Indy Scheepersovou z Nizozemí. c6204 Početná česká výprava ME do Glasgowa http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6203_ Velice početná bude český výprava na cyklistický evropský šampionát. Ten se uskuteční od 2. do 12. srpna v rámci Evropských her ve skotském Glasgowě a závodit se bude na silnici, na dráze, v BMX i na horských kolech. c6203 Na Špičáku se sejde skvělá sjezdařská konkurence http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6202_ Vrcholný podnik European Downhill Cup (EDC) ve sjezdu horských kol nejvyšší kategorie UCI - C1 přivítá Ski&Bike na šumavském Špičák podeváté za sebou. Na cenách si startující rozdělí skoro šest tisíc eur. c6202 Sedm elitních Čechů na bikové ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6201_ Evropský šampionát bikerů elitních kategorií se uskuteční v rámci Evropských her od 7. srpna ve skotském Glasgowě. Reprezentační kouč Viktor Zapletal na tuto významnou akci nominoval sedmičku jezdců - tři ženy a kvartet mužů. c6201 Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6200_ Domácí evropský šampionát, jeden z nejdůležitějších vrcholů sezóny pro kategorie juniorů a U23, byl z pohledu české výpravy jedním z nejúspěšnějších v historii. Už před jeho konáním trenér i závodníci pokukovali po nějaké z medailí, s konkrétními prognózami ale byli opatrní. S odstupem času se ukázalo, že zbytečně. c6200 Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6199_ Těžká autonehoda, po které zůstal Václav Antal upoután na invalidní vozík zmařila jeho život cyklisty. Dnes čtyřiačtyřicetiletý Antal však i přesto sportuje a sportuje velmi dobře. Jen místo jednostopého kola sedlá dvoustopý handbike a jeho cílem jsou paralympijské hry v Toku v roce 2020. c6199 Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23 http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6198_ Silničními závody juniorů a mužů do 23 let vyvrcholilo silniční Mistrovství Evropy ve Zlíně. Česká republika měla opět svá želízka v ohni a pomýšlela na některou z medailí. c6198 Cink devátý v Andořře http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6197_ Pro své nejlepší umístění v letošním ročníku Světového poháru bikerů si ve Vallnordu v Andořře dojel Ondřej Cink. Do cíle dojel na výborném devátém místě, dvacátý skončil Jan Škarnitzl. Na startu chyběl Jaroslav Kulhavý, který dává přednost přípravě na zbytek sezóny. c6197 Ve Vallnordu Škarnitzlová třiadvacátá http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6196_ Třiadvacáté místo vybojovala v pátém dílu seriálu Světového poháru v cross country, který se jel ve Vallnordu, česká reprezentantka v Jitka Škarnitzlová. Ta startovala díky patnácté příčce ze short tracku ze druhé řady, ale své postavení neuhájila a klesla do třetí desítky. V ní skončila i Karla Štěpánová, která projela cílem na 27. místě. c6196 Nosková mistryní Evropy v silničním závodě žen U23 http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6195_ Nikola Nosková dnes dosáhla historického úspěchu, když naprosto suverénně ovládla silniční závod evropského šampionátu mezi ženami do 23 let. Velmi dobře si vedly také české juniorky, dvě z nich se vešly do první desítky. c6195 Škarnitzlová ve Vallnordu patnáctá ve short tracku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6194_ Opět se mezi nejlepší šestnáctku dostala ve short tracku v rámci závodu Světového poháru ve Vallnordu česká reprezentantka Jitka Škarnitzlová. Pro hlavní závod v cross country si tím zajistila místo ve druhé řadě na startovním roštu. Karla Štěpánová dojela osmadvacátá, jediný český muž na startu Jan Škarnitzl skončil na 25. místě. c6194 Otruba blízko medaili v časovce na ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6193_ Druhý den konání domácího evropského šampionátu v silniční cyklistice byly na programu časovky juniorů a mužů do 23 let a další český závodník měl medaili na dosah. Výborně jedoucí Jakub Otruba nakonec vybojoval vynikající čtvrté místo, od medaile ho dělilo pouhých 1,3 sekundy. c6193 Nikola Nosková má bronz z časovky na ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6192_ Nikola Nosková (Bepink) dosáhla hned na úvod domácího evropského šampionátu vynikajícího výsledku. V časovce se startem a cílem u brněnské přehrady vybojovala bronz! c6192 Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6191_ Mezi finalistky Světového poháru se při svém prvním startu probojovala trialistka Alžběta Pečínková. Mezi muži nejlepšího výsledku dosáhl Václav Kolář, který skončil sedmnáctý. c6191 Jak vidí šance na medaile z ME trenér Konečný? http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6190_ V úterý se v Brně konala tisková konference k Mistrovství Evropy juniorů a U23. Za účasti závodníků z kategorie U23 Jakuba Otruby a Richarda Holce byla z úst trenéra reprezentace vyřčena očekávání na umístění v jednotlivých kategoriích. c6190 Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6189_ Nejlepším umístěním český dráhařů na závodech v italské Fiorenzuole jsou sedmá místa Denise Rugovace v omniu a Nicolase Pietruly v bodovacím závodu. O jedno místo níže skončil Luděk Lichnovský ve scratchi. c6189 Kelemen čtvrtý a pátý v Pruszkowě http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6188_ Čtvrté a páté místo vybojoval na skvěle obsazeném podniku první kategorie UCI při GP Polsko v Pruszkowě sprinter Pavel Kelemen. Čtvrtý skončil v keirinu a o místo níže ve sprintu. Sprint ovládl Němec Stefan Bötticher, keirin Jack Carlin z Británie v němž se do elitní desítky vešel ještě na osmém místě Jiří Janošek. c6188 Úspěšní junioři na dráze v Pruszkowě http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6187_ Česká juniorská reprezentace se zúčastnila mezinárodních závodů na dráze GP Polsko v Pruszkowě. A mladým dráhařům se velmi dařilo - první den byla na programu družstva, kde naši reprezentanti obsadili druhé místo ve velmi solidním čase 4:19. c6187 Favorit Brno má v polovině sezóny skvělou bilanci http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6186_ Velmi úspěšné vystoupení má za sebou Favorit Brno v rámci vrcholu první poloviny závodní sezóny. Po dílčích úspěších v závodech Českého poháru na silnici a účasti členů týmu na několika reprezentačních akcích, získali závodníci brněnského týmu celkem osm medailí na Mistrovství republiky v silniční cyklistice mládeže. c6186 Nominace na ME bikerů http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6185_ Sedmnáct závodníků je v nominaci trenéra Viktora Zapletala pro blížící se mistrovství Evropy horských kol v olympijském cross country, štafetě a sprintu Eliminator. To bude hostit rakouský Štýrský Hradec od 24. do 29. července. Letos se šampionát ale uskuteční bez elitních jezdců, kteří budou mít samostatné ME v rámci Evropských her v Glasgowě. c6185