ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Mon, 27 May 2019 13:46:17 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Ital Donega vyhrál 500+1 kolo, Pietrula třetí http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6793_ Do poslední etapy závodu 500 + 1 kolo Velká cena ZEMAKO nastoupil ve žlutém trikotu vedoucího jezdce doposud suverénní polský závodník Daniel Staniszewski, který měl dvacet bodů náskoku před druhým italským borcem Matteo Donegou, ale nakonec triumf slavil Ital, Nicolas Pietrula z Dukly Praha obsadil třetí místo. c6793 Cink v Novém Městě pátý, vyhrál M. van der Poel http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6792_ Na pátém místě skončil Ondřej Cink ve druhém dílu seriálu Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě. Závod vyhrál cyklistický univerzál Mathieu van der Poel z Nizozemska, který oslavil první triumf v elitním seriálu. Závod ženy vyhrála stejně jako před týdnem v Albstadtu Američanka Kate Courtneyová, z našich bikerek byla nejlepší Jitka Čábelická, která obsadila 22. místo, hned za ní dojela Karla Štěpánová. c6792 Staniszewski vládne závodu 500+1 kolo http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6791_ Polský jezdec Daniel Staniszewski zatím bezpečně kraluje letošnímu ročníku dráhových závodů na brněnském velodromu 500+ 1 kolo. Po druhém místu v první etapě další tři vyhrál a s náskokem dvaceti bodů půjde do závěrečné etapy před Italem Matteo Donegou. c6791 Bikerka Neumanová dvaadvacátá v SP http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6790_ O nejlepší český výsledek v závodech kategorií U23 ve druhém závodu seriálu Světového poháru v Novém Městě na Moravě v cross country se postarala Tereza Neumanová, která dojela na dvaadvacátém místě, z českých mužů byl nejlepší Josef Jelínek, ale ten dojel až na 53. místě. c6790 Babor druhý v etapě Tour of Estonia UCI 2.1 http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6789_ Skvělého úspěchu dosáhl závodník týmu TUFO-PARDUS Prostějov Daniel Babor, věkem ještě spadající do kategorie U23, když vybojoval v první etapě Tour of Estonia druhé místo. Nestačil pouze na závodníka Israel Cycling Academy Rudyho Barbiera. Do první desítky se vešel ještě s devátým místem Tomáš Bárta. c6789 500+1 kolo vede Polák Staniszewski http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6788_ Polský jezdec Daniel Staniszewski se po dvou úvodních etapách mezinárodních závodů 500+1 kolo na brněnském velodromu ujal vedení, když v první etapě skončil druhý a druhou vyhrál. Za ním je zatím vítěz první etapy Jan Kraus z Dukly Praha a třetí senzačně junior Lukáš Kolařík z TUFO Pardus Prostějov. c6788 Cink a Škarnitzl si vyjeli druhou řadu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6787_ Úspěšně začali boje druhého dílu Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čeští zástupci Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. V dnešním short tracku skončili ve Vysočině aréně jedenáctý reps. patnáctý, což jim pro hlavní nedělní závod zajistilo právo startu ve druhé řadě. O jednu příčku tato výhoda unikla Jitce Čábelické, která dojela sedmnáctá. c6787 500 + 1 kolo se pojede po dvaapadesáté http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6786_ Již v pátek 24. května odstartuje na brněnském velodromu prestižní mezinárodní bodovací etapový závod 500 + 1 kolo. Pořadatelům z TJ Favorit Brno se na letošní 52. ročník, který se jede jako Velká cena Zemako, podařilo zajistit kvalitní konkurenci. Kromě tuzemské špičky budou k vidění také závodníci z Itálie, Polska, Rakouska a Slovenska. c6786 V pátek odstartuje Malý závod míru v Lanškrouně http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6785_ Již 49. ročník Malého závodu míru pro kategorie starších žáků a kadetek odstartuje v pátek 24. 5. v Lanškrouně. Na starší žáky a kadetky čekají ve třech dnech čtyři etapy včetně individuální časovky o celkové délce 141 kilometrů. c6785 Stříbrní Hrdlička st. s Loskotem v SP v kolové http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6784_ Již 3. kolo Světového poháru v kolové se uskutečnilo v německém Müchelnu a skvěle si vedla česká dvojice Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot reprezentující barvy SC Svitávky I. Ve svém prvním soutěžním kole vybojovala skvělé druhé místo. Naposledy byl český tým ve finále kola Světového poháru v roce 2014 zásluhou Šmída a Skotáka z Favoritu Brno. c6784 Junior Bouček vyhrál etapový závod na Slovensku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6783_ Mezinárodní etapový závod Trenčianskym regiónom absolvoval v uplynulém týdnu český tým kadetů a juniorů RBB INVEST FORCE CYCLING TEAM ve složení Jakub Bouček, Pavel Novák, Josef Otta, David Kopelent a Jan Vondráček. c6783 Trial čeká nabitý začátek června http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6782_ Širokou cyklotrialovou nabídku přinese první první červnový víkend na Říčansku. Pro jezdce i diváky zde bude připravena řada soutěží různých výkonnostních úrovní. c6782 Jaroslav Kulhavý vynechá SP v NMNM http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6781_ Biker Jaroslav Kulhavý se kvůli přetrvávajícímu zdravotnímu problému nepostaví na start Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. c6781 Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6780_ Dvě zlata, dva bronzy a dres lídra Světového poháru - to je bilance české reprezentace z druhého kola Světového poháru v cyklistice handicapovaných, které se uskutečnilo uplynulý týden v belgickém Ostende. O největší úspěch se zasloužila handbikerka Kateřina Antošová (H3), která zvítězila jak v časovce, tak v silničním závodě a do třetího kola Světového poháru nastoupí jako vedoucí závodnice seriálu. c6780 Babor vítězem mezinárodního kritéria v Maďarsku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6779_ Prostějovský závodník Daniel Babor, který věkem spadá ještě do kategorie mužů do 23 let suverénně vyhrál kritérium s mezinárodní účastí GP Nyíregyháza v Maďarsku. c6779 Martin Boubal celkovým vítězem RBB Tour http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6778_ Od pátku do neděle se v uplynulém týdnu konal český etapový závod s mezinárodní účastí RBB Tour. Časovku jednotlivců a dvě etapy zdolal nejrychleji Martin Boubal (CK Příbram-Fany Gastro), který se stal celkovým vítězem. Druhý skončil Petr Hampl z TJ Favorit Brno a třetí Nicolas Pietrula (Team Dukla Praha). c6778 Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6777_ Velmi dobře si vedli čeští bikrosaři na mezinárodních závodech „Race to Tokio“ v Pardubicích, které byly zároveň třetím a čtvrtým podnikem Strabag Českého poháru 2019. V boji o body do olympijské kvalifikace kraloval mezi muži jezdec Bikrosclubu Řepy Dominik Topinka, který oba závody vyhrál. V elitní kategorii žen Aneta Hladíková, která si odskočila na kolo po mateřské dovolené, v sobotu vybojovala třetí a v neděli druhé místo. c6777 Pátý závod TECHNISERV CUPu se jel v Kroměříži http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6775_ V pořadí již pátý závod Českého poháru na silnici mládeže a žen se konal v sobotu 18. 5. a poprvé se jeho destinací stala moravská Kroměříž. Pořadatelé si pro mladé závodníky připravili členitý okruh ve zvlněném terénu, na kterém nechyběly úseky po kostkách či na otevřeném větru, což důkladně prověřilo jejich připravenost. c6775 Pád vyřadil Cinka z noje o první desítku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6774_ Bez výraznějšího úspěchu skončil pro české bikery v elitních kategoriích úvodní závod seriálu Světového poháru. V německém Albstadtu se do elitní dvacítky dostala pouze devatenáctá Jitka Čábelická, její bratr Jan Škarnitzl obsadil dvaadvacátou pozici. Z vítězství se radovali Američanka Kate Courtneyová a švýcarský jezdec Mathias Flückiger. c6774 Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý na SP http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6773_ Světový pohár bikerů v německém Albstadtu měl v sobotu na programu závody juniorských kategorií. Nejúspěšnější z našich mladých nadějí byli Magdalena Mišoňová a Jan Zatloukal. Mišoňová skončila desátá, Zapletal dojel těsně za elitní desítkou jedenáctý. c6773