ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Wed, 14 Nov 2018 23:12:43 GMT W7 info@webdesign7.cz http://ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6457_ Už jenom jediná akce se musí uskutečnit a program TOMKET Pražského MTB poháru 2018 bude uzavřený a budeme se těšit na ročník 2019. Očekávanou akcí je Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který je nejenom slavnostní pohárovou akcí, kde celkoví vítězové všech kategorií získají unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou, ale zároveň jde o svátek a setkání příznivců celé pražské cyklistiky. c6457 Maxbike mistrovství Planety http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6456_ V sobotu a v neděli 17. a 18. listopadu se na motolském velodromu uskuteční poslední závody mistrovství České republiky letošního roku v dráhové cyklistice v rámci tradičního mítinku Maxbike mistrovství Planety – velká cena hlavního města Prahy. c6456 PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6455_ Šest medailí z republikových šampionátů, jedno vítězství v celkovém hodnocení Českého poháru na silnici a dva závodníci v řadách reprezentace. Taková je bilance největších úspěchů letošní sezóny v podání žákovských, kadetských a juniorských kategoriích týmu PARDUS-TUFO Prostějov. c6455 Sedm sálovců pojede na MS http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6454_ Sedmička českých reprezentantů se představí na světovém šampionátu v sálové cyklistice. Ten se uskuteční v belgickém Lutychu 23. do 25. listopadu. c6454 Urban World Championship http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6453_ Česká trialová reprezentace se z čínského Chengdu vrací bez medaile, ale výkony mladých jezdců jsou příslibem pro příští sezonu. c6453 Nash našla českou přemožitelku http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6452_ Pátým závodem sedmidílného seriálu v Kolíně pokračoval letošního ročníku Toi Toi Cup. Mezi muži kralovali Belgičané: vyhrál Diether Sweeck před Braamem Merlierem a třetí dojel Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo team Tábor). Mezi ženami byla jasnou favoritkou Kateřina Nash (Cliff bar), ale nevyhrála. Jednou z mála českých závodnic, které ji dokazály porazit se stala Jana Czeczinkarová (Mitas Trek), třetí skončila Pavla Havlíková (KC Jablonec n.N.) c6452 První jednání Komise mládež ČSC http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6451_ Před krátkým časem nově ustanovená „Komise mládeže ČSC“, do jejíž čela byl jmenován Milan Hollósi, měla ve čtvrtek 8. listopadu první pracovní schůzku. Její činnost zahájil prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek a přítomným připojil přání kvalitní funkčnosti. c6451 Druhá edice Top Campu s třemi cyklisty http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6450_ Osm olympijských medailistů a jedenáct držitelů cenných kovů z mistrovství světa se zúčastnilo začátkem listopadu Top Campu v karlovarském hotelu Imperial. Setkání špičkových českých sportovců navázalo na premiérový Top Camp loni v květnu. c6450 Světový pohár se pojede v Táboře po pěti letech http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6449_ Po dlouhých pěti letech se jeden ze závodů cyklokrosového Světového poháru vrací do Tábora. Půjde o devatenáctý závod slavného seriálu v Česku, z toho čtrnáctý právě v jihočeském městě. Na programu je 17. listopadu. c6449 Markéta Hájková: Itálie pro mě byla ideální volbou http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6448_ Dvojnásobná mistryně republiky a dvanáctá juniorka z ME v časovce jednotlivkyň získala angažmá v italském týmu Team Servetto Stradalli AluRecycling. Odchovankyně mládežnického týmu SKP Duha Lanškroun tak bude po Nikole Noskové další českou závodnicí ve službách zahraničního týmu. c6448 ČEZ Král cyklistiky bude znám 28. listopadu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6447_ Jméno vítěze ankety ČEZ Král cyklistiky, se dozvíme již 28. listopadu. V přímém přenosu z PVA EXPO Praha v Letňanech bude korunován na ČT Sport od 20:15 nový Král cyklistiky pro rok 2018. c6447 Ondřej Zelený je mistrem Evropy v cyklokrosu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6446_ Cyklokrosař Ondřej Zelený získal v nizozemském v Rosmalenu druhý evropský titul, když byl nejlepší v kategorii jezdců Masters 35 až 39 let. Pro první zlato si dojel před dvěma roky v Trnavě, loni v Táboře skončil čtvrtý. V Rosmalenu vyhrál stylem start - cíl, když nikomu ze soupeřů nedal sebemenší šanci. c6446 Týmy Höchstu ovládly SP v kolové http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6445_ Osmidílný seriál Světového poháru v kolové ovládly dvě rakouské dvojice z Höchstu. V závěrečném turnaji právě v Höchstu vyhráli Simon König a Florian Fischer, ale druhé místo Patricka Schnetzera a Markuse Brölla stačilo této dvojici k celkovému prvenství o pět bodů před svými týmovými kolegy. c6445 Mathieu van der Poel ovládl opět cyklokrosové ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6444_ Čtvrtou zlatou medaili, z pěti možných, vybojoval na cyklokrosovém mistrovství Evropy v Rosmalenu pro pořadatelskou zemi Nizozemí Mathieu van der Poel, který tak obhájil své zlato z loňského roku. Michale Boroš obsadil 15. místo. c6444 Trojnásobný cyklokrosařek triumf Nizozemska http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6443_ Kompletní stupně vítězek obsadily na domácím evropském šampionátu v Rosmalenu cyklokrosařky Nizozemí. Zvítězila Annemarie Worstová před Marianne Vosovou a Denisou Betsemovou. Pavla Havlíková skončila dvanáctá, o dvě místa za ní dojela Karla Štěpánová. c6443 Czeczinkarová čtvrtá, J. Ťoupalík pátý na ME http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6442_ Dva mladí čeští cyklokrosaři útočili na mistrovství Evropy na medaile. V nizozemské m Rosmalenu Jana Czeczinkarová čtvrtá v závodě žen o 23 let, Jakub Ťoupalík skončil mezi juniory pátý, když ho od bronzu dělilo pět sekund. c6442 STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6441_ jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ... c6441 Češi vyhráli dva ze tří turnajů Zlatého kola http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6440_ Obnovenému turnaji "Zlaté kolo", který se dříve v 70. až 90. letech minulého století pořádal jako poslední příprava před mistrovstvím světa kralovali mezi juniory a mezi týmy první ligy domácí čeští hráči. c6440 Babor a Lichnovský si vedli dobře v Londýně http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6439_ Mladá dvojice dráhařů celku Pardus Tufo Prostějov Daniel Babor a Luděk Lichnovský má za sebou premiéru na prestižních závodech dvojic Six Day v Londýně. Úspěšně si vedli v jednotlivých disciplínách - bodovačce či v závodu za dernami a v hlavní soutěži Šestidenních závodech obsadili v nabité konkurenci dvanácté místo. c6439 První cyklokrosový vrchl: ME v Rosmalenu http://ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6438_ Cyklokrosová sezona se rozběhla již na plné obrátky. Domácí Toi Toi Cup má za sebou již čtyři ze sedmi závodů. O body do Světového poháru již nejlepší jezdci světa bojovali třikrát a 17. listopadu zavítá ke čtvrtému podniku světové elita do Tábora. Ještě předtím ale 4. listopadu si medaile rozdělí krosaři na evropském šampionátu v nizozemském Rosmalenu. c6438