Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora

Naši úspěšní

HLADÍKOVÁ Aneta sbírá body do olympijské kvalifikace bmx

Rozhovor s Anetou Hladíkovou Aneta Hladíková je naše současná velká bikrosová naděje pro nadcházející olympiádu 2008 v Číně. Zatím si vede výborně ve sbírání kvalifikačních bodů pro olympiádu. Má za sebou světový šampionát, kde si připsala OH body za skvělé páté místo a také šest kvalifikačních kontinentálních závodů v Latinské Americe. Zde si vede zatím úplně výborně, jelikož doposud získala velký počet bodů za celkem pět druhých míst a jedno první místo. Po říjnovém prvním dvojzávodu v Ekvádoru se nyní zúčastnila během čtrnácti dní dalších dvou dvojzávodů OH kvalifikace v Argentině a Chile. Navíc, oproti Ekvádoru se k ní připojila také druhá naše vynikající závodnice v kategorii Elite Women Jana Horáková, jíž se podařilo nasbírat také velice pěkný počet OH bodů za jedno čtvrté a tři třetí místa. Jana má na svém kontě navíc ještě OH body za čtvrté místo na MS BMX. Sečteno podtrženo, naše děvčata nám dělají zatím obrovskou radost, co se OH kvalifikace a sbírání bodů do ní týká. Po návratu z Chile jsem tedy krátce vyzpovídal Anetu Hladíkovou. Ahoj, gratuluji tobě i Janě ke skvělým výsledkům v další části olympijské bmx kvalifikace v Argentině a Chile .Můžeš nám přiblížit jak probíhala cesta, závody, dráha? Přeci jen jsou Argentina a Chile pro naše jezdce dost vzdálené? Naše cesta naštěstí probíhala dobře, pouze na letišti byly opět problémy s koly, za které jsme musely doplácet. Při cestě do Argentiny jsme měly poslední let společně s bmx crew z Ekvádoru a tak nám hned po příletu pomohli s taxíkem, který nás dopravil do hotelu. V hotelu to nejdřív bylo na dlouho, protože skoro nikdo neuměl anglicky, naštěstí se tam pak objevila jedna servírka, která angličtinu zvládala dobře a vlastně po celý náš pobyt nám hodně pomáhala. V Chile jsme pak cestovali společně s Elite Woman Kimmy Diquez z Venezuely. Závody probíhaly také bez větších problému, v sobotu se začínalo a někdy kolem 6h odpoledne a v neděli se jelo hned od rána, takže jsme si moc neodpočinuly. Dráha v Mendoze se mi docela líbila, první 2 zatáčky byly vybetonované a dráha byla celkem rytmická s docela hodně skokama. Závody probíhaly v pohodě až na sobotu, kdy se jim ke konci závodu zavařil starťák, tak to třeba spadlo až po zelené. Vlastní závod byl pěkná šou , , před finále Elite men každého jezdce představili,jel na první skok, kde řekl do mikrofonu pár slov k závodu. Janě se zase víc zamlouvala dráha v Chile, která byla z kopce, ale zase byla docela šlapavá na první rovince. Také tam měli startovní povely ve španělštině, tak to byl hodně nezvyk ze začátku. V Chile jsem ze začátku týdne onemocněla, takže jsem byla ráda, že jsem závody zvládla vůbec nějak odjet. Jana měla docela smolný víkend, protože oba dny před ní v jedné z rozjížděk upadla Argentinka Dutto a Jana se už nestačila vyhnout, tak také 2x spadla a pak měla hodně práce, aby uhájila 3. místo, ale povedlo se jí to v sobotu i v neděli. V latinsko americké části OH kvalifikace jsi nasbírala již mnoho bodů za pět druhých a jedno první místo. Který ze závodu ti sedl nejlépe? Myslím, že nejlépe jsem se cítila asi v Argentině, byly to hodně vyrovnané jízdy po oba dny. Co tě čeká v nejbližší době za závody a jak zatím hodnotíš své rozjetí v poctivém sbírání olympijských bodů? Nejblíže je asi další UCI závod v Argentině (La Rioja), který se jede ve dnech 22.-25.3. 2007. Se sbíráním bodu jsem zatím spokojená, doufám, že to tak půjde dál. Díky za rozhovor a tobě i Janě hodně štěstí do dalších závodů OH kvalifikace. Připravil René Živný