Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Král cyklistiky

KRÁL CYKLISTIKY 2009

Roman Kreuziger se stal již potřetí Králem české cyklistiky. Třiadvacetiletý silniční jezdec zopakoval triumf z roku 2004 a 2008, kdy získal své první dva tituly, a to za juniorského mistra světa, respektive skvělý úspěch na Tour de France. Ve 45. ročníku ankety odborníků a novinářů, která byla ve čtvrtek 12.11.2009 slavnostně vyhlášena v Praze, se opět po roce posadil do pomyslného trůnu. Kreuziger v letošním roce nezískal na šampionátech žádnou medaili, ale výrazně se prosadil v profesionálním pelotonu. Jako člen italské stáje Liquigas především zazářil devátým místem na slavné Tour de France. Po jeho boku usedla Lucie Záleská, která dominovala v anketě Miss sympatie české cyklistiky pro rok 2009. Letošní novinkou bylo vyhlašování kategorie, či spíše uvádění do síně slávy, tedy mezi "rytíře" cyklistiky. V jejím prvním dějství se mezi "šlechtice" zařadil Vladimír Vávra, Josef Regec a Jindřich Pospíšil ... V jednotlivých disciplínách byli oceněni: Špička Denis - ME dráha Dostál Jan - ME dráha Hačecký Vojtěch - ME dráha Prokop Michal - ME MTB Ježek Jiří - MS silnice hand. Bouška Jiří - MS dráha hand. Pastrnek Pavel - LDH Vondráček David - MS silnice hand. Záleská Lucie - MEJ dráha Slámová Gabriela - MEJ dráha Slámová Gabriela - MEJ dráha Kvasnička Tomáš - MS dráha hand. Lebánková Nikola - MEJ sál. Mašek Jakub - MEJ sál. Šiler Martin - MEJ sál. Štybar Zdeněk - MS cyklokros Slavík Tomáš - ME MTB Mašek Jakub - MEJ sál. Richtr David - MEJ sál. Richter Pavel - MEJ sál. Říha Jakub - MS MTB 4X Bláha Martin - MS dráha Hochmann Jiří - MS dráha Stark Michal - MS dráha hand.

14.11.2009 | zobrazeno 2421x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI