ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021

MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021

Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé. „Za současných okolností a na základě informací od Světové zdravotnické organizace došli prezident MOV a japonský premiér k závěru, že Hry XXXII. olympiády musí být přeloženy na termín po skončení roku 2020, ale ne na pozdější než léto 2021, aby bylo zajištěno zdraví sportovců a všech lidí zapojených do olympijských her a mezinárodního společenství,“ uvedl Mezinárodní olympijský výbor.

Rozhodnutí o přeložení olympijských her vzešlo z celosvětového vývoje pandemie nemoci COVID-19.

Vzhledem k ochraně zdraví všech toto rozhodnutí   Mezinárodního olympijského výboru i japonských organizátorů vítáme. A zároveň jim přejeme hodně sil, protože všechny bude stát ohromné úsilí zajistit potřebné změny. Věříme, že olympijské hry v roce 2021 budou známkou toho, že se celý svět s pandemií vyrovnal a život se vrací do normálu,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. „Posunutí her je samozřejmě obrovská výzvapro všechny –sportovce a jejich týmy, sportovní svazy a federace, organizátory i nás. Ponese s sebou i finanční náklady, které ale nyní nelze ani odhadem vyčíslit. Zatím jistě víme jen to, že se můžeme upínat k roku  2021.  S tím tedy začínáme řešit všechny věci, které souvisejí s přípravami na olympijské hry i našimi dalšími aktivitami.

Posun příprav na olympijské hry, kterým zůstává název Tokio 2020, se bude odvíjet od instrukcí organizátorů. „A jistě bude chvíli trvat, než přijdou.

Rozhodnutí je velmi čerstvé a zatím není ani přesně znám nový termínher. Pro nás i sportovce platí, že makáme dál. Máme nový cíl,“ řekl Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf mise.

Posunutí konání termínu olympijských her je obrovským zásahem do přípravy sportovců, pro které jsou olympijské hry vrcholem čtyřletého cyklu. „Ale to je i současná pandemie a omezení sní spojená, která se dotýkají úplně všech. Taková je prostě situace a s tím se musíme vyrovnat. Co se sportovců týká, jejich trenéři vědí, co dělat. Kde budeme moct, pomůžeme. Hlavní je se udržovat v aktivitě, ale v bezpečí a v rámci aktuálních nařízení. Věřím, že omezení v dohledné době pominou a pak se zase budeme moct připravovat naplno. Mezitím už snad budeme znát detaily ke kvalifikacím. Máme před sebou zkrátka novou výzvu,“ dodal dvojnásobný olympijský vítěz Doktor.

Olympijský oheň bude mezitím nadále hořet Japonsku, kde měla ve čtvrtek začít tradiční štafeta napříč pořadatelskou zemí.

Aktuální rozhodnutí MOV o odkladu her v Tokiu na příští rok jsme čekali a vzhledem ke všem okolnostem si to z velké části čeští sportovci i přáli. Po několikatýdenní a velmi nepříjemné nejistotě jsme rádi, že máme jasno a že víme co nás čeká,“ řekl David Svoboda, předseda komise sportovců ČOV. „Pro sportovní prostředí je to velká úleva, i když teď bude následovat spousta změn a řešení dalších problémů, které toto významné rozhodnutí přinese. Věříme, že všechno zvládneme a že se sportovci v klidu a perfektně připraví na jednu z jejich nejdůležitějších soutěží, která je příští rok v Tokiu čeká.“

Zdroj:  https://www.olympic.cz/clanek/3442--olympijske-hry-v-tokiu-se-posouvaji-na-rok-2021

Oficiální vyjádření UCI k odložení letošních Olympijských her v Tokiu: https://www.uci.org/inside-uci/press-releases/uci-statement-concerning-the-postponement-of-the-tokyo-2020-olympic-and-paralympic-games-and-the-resumption-of-the-cycling-season

Oficiální vyjádření ČOV naleznete v příloze.

Soubory:

JAKUB EDR