Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar s přehledem vyhrál Velkou cenu Sweep sport

Dráha Dráha

Bábek vyhrál 1 km, ale v keirinu jej porazil Čechman

MTB MTB

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

BMX BMX

V Praze Bohnicích kraloval Topinka

Cyklokros Cyklokros

Světový pohár v cyklokrosu zeštíhlel o tři závody

Sálovka Sálovka

Druhé kolo Škoda extraligy v kolové pro MO Svitávku 1

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní cyklisté závodili v Plzni

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
Informace o zrušení třetího a čtvrtého závodu ČP mládeže a žen - Techniserv Cupu
Z důvodu lokálních povodní v místě konání, není technicky možné uskutečnit závody Techniserv Cupu 4...

UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 na silnici
UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 v silniční cyklistice. Více in..

ČSC vypisuje výběrové řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 05.07.2020 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
inCycle 2020 ČT4 SPORT 05.07.2020 Magazín ze světa špičkové cyklistiky, který přináší rozhovor...
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 12.07.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Hekele má první medaili a dokonce zlatou

Ve dvaačtyřiceti letech se Emil Hekele (Zekof) dočkal mezi elitními cyklokrosaři první medaile, navíc vybojoval v Jičíně domácí titul. V lesoparku Čeřovka triumfoval před Tomášem Kopeckým (Pauwels Sauzen-Bingoal), bronz vybojoval obhájce zlata Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor). Kopecký navíc získal mistrovský titul kategorie U23.

Hekele, který dosud nikdy nezískal na domácím šampionátu medaili, zaútočil na trati tři kola před cílem osmikolového závodu. Pro zlato si nakonec dojel s pohodlným náskokem 35 vteřin.

Krátce po startu se na čele závodu utvořila skupina hlavních favoritů, ze které po třetině odpadli Josef Jelínek a Jakub Ťoupalík. Zbývající trojice Kopecký, Boroš a Hekele společně spolupracovala a postupně se vzdalovala svým soupeřům. Vyrovnaný průběh nasvědčoval dramatickému rozuzlení.

A to přišlo tři kola před cílem. Tempu Hekeleho překvapivě nestačil nejprve Boroš, záhy ztratil kontakt s výborně fyzicky připraveným Hekelem i Kopecký. Na čele jedoucího Hekeleho hnal kupředu početný dav věrných fanoušků a jejich jezdec si s jistotou jel za svým premiérovým a naprosto zaslouženým titulem.

„Celý závod jsem si dost dával a jel jsem s otevřenou pusou. Proto už mám horší hlas. Strašně moc jsem chtěl vyhrát, asi rozhodlo srdce. Celý život jsem dřel a makal, motivace byla obrovská, ale dokázal jsem, že na to mám. Na Světový pohár nemám peníze, takže uvidíme, co bude v nejbližších dnech," řekl Hekele, který si ziskem titulu vybojoval právo nominace na mistrovství světa, ale zatím nemá podepsaný statut reprezentanta.

"Dneska chci oslavovat titul, pak se rozhodnu. Titul jsem získal už před třiadvaceti lety na dráze a těžko se hodnotí a porovnává. Cyklokros je ale výstavní česká disciplína, já chtěl být od malička cyklokrosařem. Pro mě je tudíž tento titul nejvíc,“ dodal Hekele.

Cestu ke zlatu mu trochu usnadnila i absence dalšího spolufavorita Jana Nesvadby, kterého nepustila na start nemoc. Hekele si vynahradil loňské zklamání ze šampionátu v Holých Vrších, kde také útočil, ale zastavily ho technické problémy.

Ve velmi dobrém světle se prezentoval v Jičíně Tomáš Kopecký, který kromě stříbra v elite bral i premiérové zlato mezi jezdci U23. „Věděl jsem, že to bude hodně těžké. Přijel jsem vyhrát, ale tušil jsem, že se Emil dokáže připravit a čekal jsem i silného Boryho. Nejsem naštvaný, naopak s druhým místem jsem spokojen. Byl to moc hezký závod, Emil byl dneska nejlepší a zaslouženě vyhrál. V první polovině jsme se poctivě střídali, Emil se ale zkušeně schoval a chytře vyčkával. Proto jsem se snažil ujet, ale nevyšlo to. Pak za to vzal Emil a já už cítil, že na to nemám. Záda vydržela celý závod, což je příslibem do budoucna.“

Výsledky:

Muži:

1. Hekele (Zekof) 1:02:31, 2. T. Kopecký (Pauwels Sauzen-Bingoal) +35, 3. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +51, 4. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) +1:41, 5. J. Ťoupalík (Topforex-Lapierre) +1:53, 6. Petruš (Cyklo Team Kolárna) +2:01.

U23:

1. T. Kopecký 1:03:06, 2. Jelínek +1:06, 3. J. Ťoupalík +1:18, 4. Říman (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav) +2:06, 5. Ježek (IVAR CS - Author Team) +3:27, 6. Camrda (ČEZ Cyklo Team Tábor) +4:08.

FOTO CPA Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
12.01.2020 | zobrazeno 993x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC