Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar s přehledem vyhrál Velkou cenu Sweep sport

Dráha Dráha

Bábek vyhrál 1 km, ale v keirinu jej porazil Čechman

MTB MTB

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

BMX BMX

V Praze Bohnicích kraloval Topinka

Cyklokros Cyklokros

Světový pohár v cyklokrosu zeštíhlel o tři závody

Sálovka Sálovka

Druhé kolo Škoda extraligy v kolové pro MO Svitávku 1

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní cyklisté závodili v Plzni

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
Informace o zrušení třetího a čtvrtého závodu ČP mládeže a žen - Techniserv Cupu
Z důvodu lokálních povodní v místě konání, není technicky možné uskutečnit závody Techniserv Cupu 4...

UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 na silnici
UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 v silniční cyklistice. Více in..

ČSC vypisuje výběrové řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 05.07.2020 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
inCycle 2020 ČT4 SPORT 05.07.2020 Magazín ze světa špičkové cyklistiky, který přináší rozhovor...
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 12.07.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Havlíková má rekordní sedmý titul

Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) nenašla v lesoparku Čeřovka v Jičíně žádnou přemožitelku a připsala si na své konto na domácích cyklokrosových šampionátech již už sedmý titul. Zařadila se tak mezi legendy českého cyklokrosu Radomíra Šimůnka staršího a Zdeňka Štybara. Spolu ní vystoupily na stupně vítězek Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Nikola Bajgerová.

Havlíková vyhrála v Jičíně stylem start-cíl, soupeřkám nedala sebemenší šanci. Hned po startu na nic nečekala, nasadila ostré tempo. Ještě v prvním kole s ní stačila držet kontakt Bajgerová, ale pak se zařadila po bok pronásledovatelek Švihálkové a mladičké Kristýny Bedrníkové (Expers CZ - TUFO Tem Kolín).

Právě tato trojice jezdila většinu závodu pohromadě a o zbývajících medailích se rozhodlo až v závěrečných dvou kolech. Nejprve nastoupila Švihálková a poměrně lehce se odpoutala se od svých soupeřek a uháněla za svoji první medailí v kategorii elite. V boji o bronz pak uspěla Bajgerová, která využila drobného zaváhání Bedrníkové na kterou zbylo nepopulární čtvrté místo. „

Je to pro mě velká čest, že jsem dosáhla na sedmý titul a dohnala tak legendy českého cyklokrosu. Moc to sice nevnímám, spíš si to užívám. Děkuji všem za fandění, byl to krásný den. I když je to strašně těžké titul obhájit, než ho překvapivě vybojovat. Bylo to hodně náročné, ale ne tak po fyzické stránce, jako píše po psychické,“ řekl Pavla Havlíková.

Hodně spokojená byla Tereza Švihálková. „Jsem moc ráda, i když jsem se trošku bála. Od Uničova jsem totiž vůbec nezávodila, takže jsem netušila, jak jsem na tom. A dopadlo to skvěle. Věděla jsem, že nemůžu jet od startu hned naplno. V závěru jsem si nechtěla přivést Nikolu až na cílovou pásku, proto jsem zkusila nastoupit už v předposledním kole a vyšlo to."

Podobně na tom byla i bronzová Bajgerová. „Jsem s bronzem hrozně spokojená. Tajně jsem doufala, že by to aspoň na medaili mohlo klapnout. A konečně se mi to podařilo, v minulých letech se mi na mistrovství republiky většinou nedařilo. V úvodu jsem zkusila jet s Pavlou, ale věděla jsem, že na ní nemám. Proto jsem si v kopci raději vystoupila a počkala na ostatní holky. O medaili se rozhodlo ve stoupání, ve kterém nám Teereza ujela a Kája tam někde upadla. Pak už jsem to jen hlídala, abych nechybovala.“

Výsledky:

Ženy:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) 45:06, 2. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +33, 3. Bajgerová (Dukla Praha) +53, 4. Bedrníková (Expers CZ - TUFO Tem Kolín) + 1:12, 5. Štěpánová (Pushbikers XC Team) +1:40, 6. Mudříková (CK Stará Ves nad Ondřejnicí) +2:19.

FOTO CPA Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
12.01.2020 | zobrazeno 534x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC