Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Ani Bábek v keirinu na SP neuspěl

MTB MTB

Cink a Čábelická podmíněně nominováni pro Tokio

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

van der Poel dál vládne cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Cyklokrosařka Nash pojede SP v Táboře

Cyklokrosařka Kateřina Nash nebude chybět na startu čtvrtého dílu seriálu Světového poháru, který se pojede 16. listopadu v jihočeském Táboře. Zatím vedoucí žena průběžného pořadí seriálu o prozradila po domluvě reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem.

Již jedenačtyřicetiletá Nash startovala v Táboře i před rokem, to dokončila závod na desáté příčce. „Kačka v Táboře stoprocentně pojede. Nechce si nechat vzít ten bílý dres vedoucí závodnice a přijít o něj tím, že by nestartovala,“ řekl Dlask.

Nash zatím ve své bohaté kariéře lyžařky, bikeky a cyklokrosařky vybojovala na světových šampionátech v cyklokrosu dva bronzy (2011 a 2017). Do současného ročníku SP vstoupila při jeho úvodních dvou závodech v USA, kde trvale žije, druhým místem v Iowě a poté vítězstvím ve Waterloo. V prvním evropském podniku ve švýcarském Bernu skončila sedmá. V průběžném pořadí seriálu vede se 198 body před Kanaďankou Maghalií Rochetteovou (175) a Kaitlin Keoughovou (146) z USA.

Zatím to vypadá, že prachatická rodačka Nash bude usilovat o celkové prvenství v seriálu SP a bude i na startu v dalších závodech v Evropě. Po Táboru jsou na programu tři belgické podniky - 24. listopadu v Koksijde a poté v prosinci v Namuru (22.12.) a Heusden-Zolderu (26.12.). Pak již čekají světovou elitu v lednu před mistrovstvím světa již jen souboje ve francouzském Nommay ((19.1.) a nizozemském Hoogerheide (26.1.).

„Myslím, že hodně reálně vypadají v tuto chvíli starty v listopadu v Koksijde a pak i během prosince v Namuru a Zolderu, kdy má tady v Evropě Katka také nějaký svůj program. Chce to zkusit dotáhnout, aby ten dres podržela i dál,“ uvedl Dlask. Jak uvedl již prohlásil, pevně věří, že Nash bude i na startu ve švýcarského Dübendorfu, kde se začátkem února pojede světový šampionát.

CÍCHA JAROSLAV
05.11.2019 | zobrazeno 181x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC