Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Domácí report. cyklokros

I v Hlinsku vítězství zahraničních jezdců

Stejně jako v Mladé Boleslavi stáli na nejvyšším stupni při druhém závodu cyklokrosového TOI TOI Cup v elitních kategoriích zahraniční jezdci. V Hlinsku na bahnité trati, za deště a při značném množství defektů, vyhráli Belgičan Braam Merlier a nizozemská krosařka Geerte Hoekeová. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) a Tomáš Paprstka (Expres CZ - Tufo Team Kolín) vybojovali shodně druhá místa.

Od začátku závodu mužů zaútočil celkový vítěz minulého ročníku seriálu Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) a tři čtvrtiny závodu se pohyboval s malým náskokem před šesticí pronásledovatelů. Kolem čtyřicáté minuty závodu mu však viditelně došly síly a skupina se na něj dotáhla. Poté zaútočil jeho týmový kolega Michael Boroš, druhý muž úvodního souboje z Mladé Boleslavi, ale ani on na vítězství nedosáhl.

V předposledním kole zavelel k útoku Merlier a to se již jelo nadoraz. Boroš nechal malou díru a to rozhodlo. Belgičan si dojel pro prvenství, na druhé místo se popracoval Paprstka a třetí skončil Bartosz Mikler z Polska, překvapení letošní sezony. Pro Boroše zbyla čtvrtá pozice a před šestého Nesvadbu se ještě dostal Adam Ťoupalík jezdící v barvách celku Team Sauerland NRW. Do třetího dílu poháru za týden v Holých Vrších vyjede v roli lídra seriálu Boroš.

"Jsem spokojen. V úvodu to tak dobře nevypadalo, al v závěru se mi to rozjelo a jak soupeři padali, tak jsem si začal myslet, že bych mohl na bedně skončit. Na stupně jsem myslel a počítal již před startem, soupeři jsou letos hratelní všichni. Škoda, že Merlier mi ujel a jak měl náskok tak to již nešlo. Těší m se na příští týden, Holé Vrchy je jeden z mých oblíbených okruhů," řekl Tomáš Paprstka.

Druhá z úvodního závodu v Mladé Boleslavi Nizozemka Geerte Hoekeová dnes dostala zdatnou soupeřku v podobě nejúspěšnější závodnice na českých tratích Pavlu Havlíkovou (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou), která před týdnem pro studijní povinnosti chyběla. A byla to tato dvojice, která diktovala tempo. Dlouho se jich držela Tereza Švihálková z ČEZ Cyklo Team Tábor, největší překvapení dnešního závodu. Ta nakonec vybojovala své nejlepší umístění v prestižním domácím seriálu, když bezpečně skončila třetí, když ji dvojice nejlepších dokázala setřást až v předposledním okruhu.

Rozhodnutí o tom kdo vyhraje přinesl až výběh v posledním kole v lesíku nad depem. Nizozemka v něm byla silnější a obhájkyni celkového prvenství z minulé sezony Havlíkové se smazat malou ztrátu již nepodařilo. "Nejelo se mi úplně nejlépe, chyběl mi tah v rovinách. Ve výjezdech jsem byla asi trochu silnější, ale s druhým místem jsem určitě spokojená. Především závod byl atraktivní a nebyl rozhodnout do poslední chvíle a to se muselo líbit divákům," řekla Pavla Havlíková.

Výborný závod zajela i Aneta Novotná z celku Adastra Cycling Team. Nejlepší juniorky dojela na skvělém šestém místě a její ztráta na vítězku nebyla ani minuta. Do elitní desítky se vešly i další juniorky - osmá Kristýna Zemanová (IVAR CS - Author Team) a desátá Karolína Bedrníková (Expres CZ - Tufo Team Kolín).

Mezi juniory potvrdil pozici domící jedničky Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), který druhého Matyáše Fialu (ČEZ Cyklo Team Tábor) porazil o 32 vteřin, třetí skončil David Šulc (IVAR CS - Author Team).

Výsledky:

Muži:

1. B. Merlier (Belg.) 56:21, 2. Paprstka (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +17, 3. Mikler (Pol.) +26, 4. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +49, 5. A. Ťoupalík (Team Sauerland NRW p/b SKS) +56, 6. Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:01, 7. Liessens (Belg.) +1:08, 8. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) +1:23, 9. Ulík (SR/Expres CZ - Tufo Team Kolín) +1:55, 10. Hekele (Galaxy Cyklošvec Stevens) +1:58.

Pořadí po dvou závodech:

1. Boroš 96, 2. Merlier 95, 3. Paprstka 92, 4. Nesvadba 92, 5. Mikler 87, 6. Jelínek 84.

Ženy:

1. Hoekeová (Niz.) 38:14, 2. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +8, 3. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +28, 4. Vaníčková (IVAR CS - Author Team) +43, 5. Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) +46, 6. Novotná (Adastra Cycling Team) +54.

1. Hoekeová 99, 2. Vaníčková 91, 3. Bajgerová (Dukla Praha) 85, 4. Novotná 83, 5. Janů 81, 6. Švihálková 80.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 41:15, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +32, 3. Šulc (IVAR CS - Author Team) +40, 4. Jindřich (TJ Stadion Louny) +1:05, 5. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +1:14, 6. Brenner (Něm.) +1:37.

1. Zatloukal 99, 2. Šulc 94, 3. Fiala 91, 4. Jindřich 91, 5. Žvak (Expres CZ - TUFO Team Kolín) 84, 6. Stránský (IVAR CS - Author Team) 76.