Vydařená sezóna na Třebešíně

Sprinter Pavel Kelemen desátý na ME

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

Topinka má skalp mistra světa

Nash pojede cyklokrosový SP v Bernu

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Domácí report. ostatní

CU bude pokračovat podzimním cyklem přednášek

Celkem osm přednáškových bloků čeká na posluchače podzimního vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky - Cycling University. První ze seminářů se uskuteční již v úterý 15. října v konferenční Aule České unie sportu v Praze na Strahově. Program je znovu zaměřený tak, aby umožnil studentům získat povědomí o aktualitách trendech, moderních metodách i vědeckých směrech tréninku v případě volnočasového společenského fenomenu současnosti

Pořadatelé připravují s odborníkem na sportovní medicínu Jiřím Dostálem unikátní videokonferenci, která se uskuteční formou přímého přenosu laboratorního zátěžového testu některého ze špičkových cyklistů. Další přednáška bude patřit reprezentačnímu trenérovi BMX a jednomu z našich nejúspěšnějších závodníků v této disciplíně Lukášovi Tammemu a bude mít název: „BMX – základ cyklistiky“. Součástí přednášky budou videa s ukázkami tréninkových i závodních situací a zajímavá jistě bude také diskuse na téma BMX – první cyklistická disciplína pozdějších šampionů: Zdeněk Štybar, Pavel Kelemen, atd.

Krátce po poledni se uskuteční očekávaná přednáška s reprezentačním trenérem techniky horských kol Matějem Charvátem. Mnohonásobný mistr ČR ve sjezdu bude pomocí řady videí a video rozborů demonstrovat současný světový trend nácviku techniky, přenositelný do celé řady disciplín. Účastníci uvidí také videa z nácviku technických sekcí českých bikových reprezentantů, která používali trenéři při rozboru konkrétních situací na tratích Světového poháru, mistrovství Evropy a světa.

Hostem CU bude dráhový mistr světa z roku 1986 v americkém Colorado Springs a nyní šéftrenér úspěšné skupiny sprinterů Dukly Brno Svatopluk Buchta. Beseda bude zajímavou sondou do specifické dráhové disciplíny – sprintu. Nikde jinde totiž nehraje vývoj moderních technologií, analýzy wattů a matematická alchymie převodů takovou roli, jako právě v případě sprintu, keirinu a závodu na jeden kilometr.

„Pečlivě jsme cyklus přednášek připravovali a věřím, že bude přínosný a zajímavý pro všechny posluchače,“ informuje realizátor projektu, trenér Viktor Zapletal a upřesňuje: „Mapříklad úvodní videokonference zátěžového testu, kterou budou společně moderovat Jirka Dostál s bývalým špičkovým reprezentantem Vojtou Hačeckým a propojí v přímém přenosu špičkové vědecké pracoviště - Centrum sportovní medicíny se strahovskou Aulou bude v naší republice představovat první sportovně vědeckou přednášku tohoto typu. BMX je ve světě moderní cyklistiky považovaný za jeden ze stavebních kamenů pro celou řadu disciplín – dráhu, MTB, cyklokros i silnici. Přednáška Lukáše Tammeho nejenom poučí, ale i poradí jak začlenit tréninkové prvky BMX do všedního tréninku. Přednáška Matěje Charváta o tréninku techniky přiblíží jak takový trénink v praxi vypadá, ale otevřeme i tajemnou a složitou otázku lidské psychiky, potlačení strachu a všech složitých stavů, které jsou podmínkou pro zdárné zvládnutí technických situací. Sváťa Buchta patří mezi legendy české cyklistiky, nejenom jako závodník, ale také jako trenér, což je ojedinělé. Velmi doporučuji poslechnout si besedu, která umožní nahlédnout do zákulisí přípravy špičkových sprinterů.“

17.09.2019 | zobrazeno 234x