Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

SC Svitávka vyhrála Elite Škoda Extraligu

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Zahraniční report. mtb

Courtneyová a Schurter vyhráli seriál SP

Americká bikerka Kate Courtneyová poprvé ovládla hodnocení Světového poháru v cross country. Mezi muž si už v short tracku zajistil celkové prvenství Švýcar Nino Schurter, jenž se ve finále musel sklonit o pět sekund před krajanem a týmovým kolegou Larsem Forsterem. Českým bikerům závod nevyšel, v americké ve Snowshoe byl nejlepší dvaatřicátý Jan Vastl, Jitka Čábelická byla devatenáctá.

Šestý z mistrovství světa Ondřej Cink dojel až na 54. pozici, bývalý olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý nedokončil. Švýcarka Jolanda Neffová nastupovala do závěrečného závodu s dvacetibodovým náskokem před domácí Courtneyovou). Ani jedna z nich nebyla v oslnivé. Neffová dobře odstartovala, brzo jí ale došly síly a dojhela až jedenáctá a poprvé po dlouhých šesti letech nevyhrála jediný závode SP sezony. Courtneyová na tom byla o poznání lépe, ale na medailové příčky také nedosáhla. Snažila se od začátku držet hodně vysoké tempo, v polovině závodu pak přišla krize a musela zpomalit a nakonec dojela pátá, což jí ale i tak zajistilo celkový triumf. Závěrečný závod sezony vyhrála čerstvá mistryně světa Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie o čtyři sekundy před Nizozemkou Anne Terpstraovou.

Muži jeli devět kol a závod měl dramatický náboj. Na rychlé trati mnozí cítili šanci, když se na špici dlouho držela téměř dvacetičlenná skupina a závod místy připomínal silniční klání. Nejaktivnější byl Henrique Avancini z Brazílie, který na velké vítězství zatím ještě čeká. Dokonce mu nahrál i defekt Nino Schurtera a dostal se do slibného úniku. Lars Forster mu pomohl mu náskok zlikvidovat. V předposledním kole jela na čele už jen osmičlenná skupina Schurter v posledním okruhu neustále útočil, čemuž dokázal čelit jen Forster. Ten pak v posledním prudkém stoupání nastoupil a dojel si pro prvenství. Češi do předních umístění nepromluvili. I když Cink začal skvěle, rychlý a kontaktní závod na trati s množstvím kamenů mu ale vystavil stopku vinou dvou defektů. V celkovém pořadí SP obsadil jedenácté místo.

Nejvýše postaveným českým zástupcem byl tentokrát Vastl. "Bylo to extrémně těžký, asi nejrychlejší svěťák, jakej jsem kdy jel. Nedalo se nikde odpočinout a hlavně celý to bylo o startu, první polovinu závodu jsem měl pořád stejnej rozestup na první, pak se to trochu natáhlo. Pořád se jelo ve skupině. Ale jsem spokojen, je to můj druhý nejlepší výsledek ve svěťáku, tak jsem si aspoň trochu spravil chuť po MS, kdy se mi to vůbec nepovedlo vinou pádu," řekl pro mtbs.cz Jan Vast.

Výsledky:

Muži:

1. Forster 1:26:09, 2. Schurter (oba Švýc.) +5, 3. Marotte (Fr.) +7, 4. Avancini (Braz.) +8, 5. Tempier (Fr.) +10, 6. Fumic (Něm.) +37, ...32. Vastl +2:41, 42. Škarnitzl +4:08, 54. Cink +6:11, Kulhavý (všichni ČR) nedokončil.

Konečné pořadí SP (po 7 závodech):

1. Schurter 1995, 2. M. van der Poel (Niz.) 1649, 3. Avancini 1565, 4. L. Flückiger (Švýc.) 1348, 5. Sarrou (Fr.) 1097, 6. Kerschbaumer (It.) 1060, ...11. Cink 692, 31. Škarnitzl 315, 49. Vastl 176.

Ženy:

1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 1:17:51, 2. Terpstraová (Niz.) +4, 3. Lastová (Brit.) +27, 4. McConnellová (Austr.) +57, 5. Courtneyová +1:37, 6. Woodruffová (obě USA) +2:17, ...19. Čábelická +4:20, 49. Štěpánová (obě ČR) +10:04.