Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Kraus s Pietrulou druzí v Brémách na Šetidenních

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Nash dojela v Nommay 12. a v SP klesla

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 26.01.2020 Přímý přenos dalšího závodu Světového poháru v dráhové cykli...
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Zahraniční report. mtb

Cink dojel šestý na MS bikerů

Nejlepšího českého výsleku na letošním světiovém šampionátu bikerů v kanadském Mont-Sainte Anne dosáhl Ondřej Cink, který v elitní kategorii mužů dojel na šestém místě. Již celkově osmý titut a pátý v řadě získal Švýcar Nino Schurter. Světový šampionát vyhrál suverénním způsobem, stříbro vybojoval jeho krajan Mathias Flückiger a bronz Francouz Stéphane Tempier.

Osmadvacetiletý Cink potvrdil svá slova o tom, že mu náročná trať sedí. Od začátku se pohyboval na čele a dlouho byl také ve hře o medaile. Ještě v závěru pátého okruhu ze sedmikolového závodu jel na druhé pozici za neohroženým Schurterem, za kterým nakonec zaostal o 1:34. Přesto je to pro něj po bronzu z roku 2015 z Vallnordu druhý nejlepší výsledek na mistrovství světa.

„Jsem strašně spokojený, hlavně s tím, jak ten závod probíhal. Jak jsem odstartoval a jak si hlídal čelo v prvním kole. A z toho se pak odvíjel ten zbytek. Snažil jsem se pak samozřejmě bojovat o co nejlepší umístění, ale ztrácel jsem v tom dlouhém sjezdu do cíle. Rozhodla technika. Cíl jsem měl do desítky, takže jsem se šestým místem moc spokojený,“ uvedl pro mtbs.cz Ondřej Cink.

V předposledním kole se boj o stříbro zúžil na souboj Gerhardta Kerschbaumera (It.), M. Flückigera a Stephane Tempiera z Francie. Nejvíce sil měl Kerschbaumer, který se svých soupeřů dokázal zbavit a vypadalo to, že obhájí svoji loňskou stříbrnou pozici, ale defekt zadního kola jeho úsilí zmařil. Kromě M. Flückigera a Tempiera se před něj ještě dostal další Francouz Titouan Carod, takže na něj zbyla až pátá pozice.

Další čeští jezdci na nejlepší nestačili. Jaroslav Kulhavý zakončil nepovedenou sezonu 48. místem, o deset příček za ním byl klasifikován Jan Vastl a Jan Škarnitzl závod nedokončil

Výsledky:

Muži Elite:

1. Schurter 1:27:05, 2. M. Flückiger (oba Švýc.) +30, 3. Tempier +38, 4. Carod (oba Fr.) +56, 5. Kerschbaumer (It.) +1:02, 6. Cink +1:34, ...48. Kulhavý +8:46, 58. Vastl -1 kolo, Škarnitzl (všichni ČR) nedokončil.

FOTO Robin Nevřala

CÍCHA JAROSLAV
31.08.2019 | zobrazeno 373x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC