Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

SC Svitávka vyhrála Elite Škoda Extraligu

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Zahraniční report. mtb

Světové bikové zlato pro Ferrandovou-Prévotovou

Mistryní světa v cross country horských kol se v Mont-Sainte-Anne v Kanadě stala podruhé v kariéře Francouzka Pauline Ferrandová-Prévotová. Za ní si pro stříbro dojela Švýcarka Jolanda Neffová, bronz vybojovala Australanka Rebecca McConnellová. Jitka Čábelická obsadila dvacáté místo, Karla Štěpánová byla klasifikována devětatřicátá.

Sedmadvacetiletá Ferrandová-Prévotová si zopakovala radost z roku 2010, kdy se na stejném místě stala mistryní světa mezi juniorkami. V elitní kategorii triumfovala poprvé před čtyřmi lety ve Vallnordu v Andoře. Na náročné trati rozhodla Francouzska skvělým výkonem ve druhé polovině závodu. Před Neffovou, úřadující evropskou šampionkou, která se na stříbrný stupeň posunula až v posledním okruhu, měla v cíli náskok 43 vteřin. McConnellová byla o 34 vteřin pomalejší než mistryně světa z roku 2017.

Čábelická ztratila na vítězku takřka devět minut. Obhájkyně překvapivého loňského titulu Američanka Kate Courtneyová skončila pátá. „Dnes mi to vůbec nešlo, trápila jsem se při výjezdech a hodně jsem ztrácela ve jezdech. Vůbec jsem si nerozuměla s kolem. Možná jsem se zbytečně vystresovala, jak včera trošku pršelo. A tím, jak je tady ta trať náročná, jsem se toho asi lekla. Jinak ale musím být spokojená, protože celá sezona je super. Pořád jezdím kolem té dvacítky a netřeba nad tímto výsledkem brečet, i když to v ten den D nevyšlo podle představ,“ řekla Čábelická pro Českou televizi.

Mezi závodnicemi kategorie U23 vládla největší favoritka Sina Freiová ze Švýcarska. O 31 vteřina porazila Rakušanka Lauru Stiggerovou, těsně za ní dojela Loana Lecomteová z Francie. Tereza Sásková byla šestnáctá, Jana Czeczinkarová dvacátá.

Výsledky:

Ženy U23:

1. Freiová (Švýc.) 1:16:34, 2. Stiggerová (Rak.) +31, 3. Lecomteová (Fr.) +36, 4. Richardsová (Brit.) +1:03, 5. Bertaová (It.) +2:00, 6. Battenová (USA) +3:22, ...16. Sásková +7:29, 20. Czeczinkarová (obě ČR) +9:19.

Ženy Elite:

1. Ferrandová-Prevotová (Fr.) 1:28:51, 2. Neffová (Švýc.) +43, 3. McConnellová (Austr.) +1:17, 4. Terpstraová (Niz.) +2:26, 5. Courtneyová (USA) +2:42, 6. Lastová (Brit.) +2:54, ...20. Čábelická +8:52, 39. Štěpánová (obě ČR) -1 kolo.