Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Zahraniční report. dráha

Mladí dráhaři mají dvě medaile z ME

Druhý den evropského dráhového šampionátu kategorií U23 a juniorů v belgickém Gentu přinesl českým barvám dvě medaile. Zasloužili se o ně Daniel Babor a Luboš Komínek.

Babor mezi jezdci U23 nestačil ve scratchi pouze na německého jezdce Moritze Malcharka. "Kolo náskoku jsem dal sám, ale to zas tolik nebolelo. Naložil jsem si ovšem těžký převod a v půlce závodu se dost proklínal. Do finále jsem si Francouze kontroloval a vybojoval stříbro," řekl Daniel Babor.

Junior Komínek vybojoval bronz ve vylučovacím závodu, když před ním skončili Němec Tim Teutenberg a řecký jezdec Panagiotis Karatsivis. Český mladík jel závod naprosto na výkon, od startu si celý peloton několikrát naprosto objel a dokázal se dostat do souboje o medaile. "S třetím místem jsem spokojený, koneckonců, mám trojku z tělocviku, tak snad se to pro příště oboje zlepší,“ smál se po dojezdu Luboš Komínek.

Trojice sprinterů U23 Martin Čechnam, Jakub Šťastný a Jiří Janošek sice v kvalifikaci zajela čtvrtý čas a o dvě a půl desetiny byla rychlejší jak páté Německo, ale ve čtvrtfinále na stejného soupeře nestačila, když za ním zaostala o pouhých 61 tisícin vteřiny a obsadila páté místo.

Výsledky:

Junioři:

1 km s pevným startem: 1. Livanos (Řec.) 1:01,827, 2. Kool (Niz.) 1:02,222, 3. Bianchi (It.) 1:02,710, ...7. Jánoš 1:04,875, 15. Hanuš (oba ČR) 1:05,718.

Stíhací závod družstev: Finále: Británie (Rushby, Hayter, Watson, George) 4:01,338 - RUsko 4:03,334, o 3. místo: Německo 4:01,680 - Itálie 4:08,768, ...10. ČR (Kolařík, Jánoš, Liška, Smékal).

Vylučovací závod: 1. Teutenberg (Něm.), 2. Karatsivis (Řec.), 3. Komínek (ČR).

Juniorky:

Stíhací závod družstev: Finále: Itálie (Gasparriniová, Collinelliová, Catarziová, Alessiová) 4:26,951 - Británie 4:35,777, o 3 místo: Německo 4:34,622 - Rusko 4:36,019.

Vylučovací závod: 1. Hengeveldová (Niz.), 2. Sharpeová (Brit.), 3. Šurenková (Rus.), ...10. Burlová (ČR).

Ženy U23:

Scratch: 1. Malková (Rus.), 2. Kljačinová (Ukr.), 3. D. Pikuliková (Pol.), ...9. Ševčíková (ČR).

Týmový sprint: Finále: Polsko (Karwacká, Sibiaková) 33,870 - Nizozemí 34,024, o 3. místo: Británie 33,962 - Rusko 34,369.

Muži U23:

Scratch: 1. Malcharek (Něm.), 2. Babor (ČR), 3. Costeplane (Fr.).

Týmový sprint: Finále: Nizozemí (van der Wijst, Ligtlee, Lavreysen) 43,783 - Francie (Landerneau, Helal, Vigier) 44,031, o 3. místo: Rusko (Komkov, Rostov, Nosov) 44,223 - Německo 44,416, 5. ČR Janošek, Štastný, Čechman).