Vydařená sezóna na Třebešíně

Sprinter Pavel Kelemen desátý na ME

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

Topinka má skalp mistra světa

Nash pojede cyklokrosový SP v Bernu

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Zahraniční report. trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Výborně zahájila sezonu Alžběta Pečínková v úvodním kole UCI Trials World Cup, ve finále obsadila čtvrté místo. V mužských kategoriích z Čechů nejlépe zajel Václav Kolář na šestnáctém místě.

První ze tří letošních zastávek Světového poháru v trialu hostil o víkendu rakouský Salzburg. Z devíti českých závodníků se nejlépe umístila Alžběta Pečínková v elitní ženské kategorii. V semifinále zajela fantastický bodový výsledek 530 bodů, stejně jako úřadující světová šampionka Nina Reichenbach - lepší skóre na sekcích rozhodlo ve prospěch Němky a Alžběta postupovala z druhého místa do finále. Tam se ale o slovo přihlásily i ostatní závodnice a výsledné pořadí by asi málokdo tipoval: zvítězila debutující šestnáctiletá Španělka Vera Baron, Reichenbach se musela spokojit s druhým místěm a třetí skončila zkušená Francouzka Baseville.

V mužských kategoriích z českých jezdců nejlépe zajel domácí šampion Václav Kolář, který hladce prošel kvalifikací: ve své skupině postupoval z prvního místa s 590 body ze 600 možných. V semifinále pak obsadil 16. místo. Pro ostatní naše jezdce byla kvalifikace konečná. Závod komplikovalo také počasí - silný vítr a dešŤové přeháňky navyšovaly obtížnost tratí postavených na historickém Residentz Platz v centru města.

Světový pohár má letos tři zastavení, po úvodním v Rakousku se zbytek sezony odehraje v Itálii: koncem srpna čeká trialisty druhé kolo ve Val di Sole a v říjnu se pohár uzavře v Il Ciocu.

Letošní sezona se poprvé jede podle nových pravidel UCI Trials, kdy jezdci mohou na sekci získat maximálně 60 plusových bodů, celkem tedy při pěti sekcích na dvě kola 600 bodů. Ve finále pak 5 sekcí krát jedno kolo, tedy 300 bodů. Dosavadní trestné body za doteky překážek nebo země se počítají pouze v rámci aktuální sekce.

Výsledky Světového poháru - Salzburg, Rakousko 7.8.2019

Elite women: 1. Vera Baron (ESP, 270 b), 2. Nina Reichenbach (GER, 240 b), 3. Manon Baseville (FRA, 210 b), 4. Alžběta Pečínková (CZE, 200 b)

Elite 20″: 1. Alejandro Montalvo (ESP), 2. Borja Conejos (ESP), 3. Dominik Oswald (GER) ... 16. Václav Kolář (CZE), 41. Marek Pochtiol (CZE), 46. Jan Šmíd (CZE), 53. Tomáš Vepřek (CZE), 58. Petr Mokrý (CZE)

Elite 26″: 1. Jack Carthy (GBR), 2. Nicolas Vallée (FRA), 3. Vincent Hermance (FRA) ... 45. Lukáš Müller (CZE), 48. Tomáš Kočička (CZE), 50. Tomáš Eibl (CZE)