Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Šest závodníků jede reprezentovat na EYOF

Dráha Dráha

Janošek a Čechman těsně pod stupni vítězů

MTB MTB

Nominace bikerů na ME v Brně

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

ČSC hledá uchazeče o tvorbu nového webu


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Výborně zahájila sezonu Alžběta Pečínková v úvodním kole UCI Trials World Cup, ve finále obsadila čtvrté místo. V mužských kategoriích z Čechů nejlépe zajel Václav Kolář na šestnáctém místě.

První ze tří letošních zastávek Světového poháru v trialu hostil o víkendu rakouský Salzburg. Z devíti českých závodníků se nejlépe umístila Alžběta Pečínková v elitní ženské kategorii. V semifinále zajela fantastický bodový výsledek 530 bodů, stejně jako úřadující světová šampionka Nina Reichenbach - lepší skóre na sekcích rozhodlo ve prospěch Němky a Alžběta postupovala z druhého místa do finále. Tam se ale o slovo přihlásily i ostatní závodnice a výsledné pořadí by asi málokdo tipoval: zvítězila debutující šestnáctiletá Španělka Vera Baron, Reichenbach se musela spokojit s druhým místěm a třetí skončila zkušená Francouzka Baseville.

V mužských kategoriích z českých jezdců nejlépe zajel domácí šampion Václav Kolář, který hladce prošel kvalifikací: ve své skupině postupoval z prvního místa s 590 body ze 600 možných. V semifinále pak obsadil 16. místo. Pro ostatní naše jezdce byla kvalifikace konečná. Závod komplikovalo také počasí - silný vítr a dešŤové přeháňky navyšovaly obtížnost tratí postavených na historickém Residentz Platz v centru města.

Světový pohár má letos tři zastavení, po úvodním v Rakousku se zbytek sezony odehraje v Itálii: koncem srpna čeká trialisty druhé kolo ve Val di Sole a v říjnu se pohár uzavře v Il Ciocu.

Letošní sezona se poprvé jede podle nových pravidel UCI Trials, kdy jezdci mohou na sekci získat maximálně 60 plusových bodů, celkem tedy při pěti sekcích na dvě kola 600 bodů. Ve finále pak 5 sekcí krát jedno kolo, tedy 300 bodů. Dosavadní trestné body za doteky překážek nebo země se počítají pouze v rámci aktuální sekce.

Výsledky Světového poháru - Salzburg, Rakousko 7.8.2019

Elite women: 1. Vera Baron (ESP, 270 b), 2. Nina Reichenbach (GER, 240 b), 3. Manon Baseville (FRA, 210 b), 4. Alžběta Pečínková (CZE, 200 b)

Elite 20″: 1. Alejandro Montalvo (ESP), 2. Borja Conejos (ESP), 3. Dominik Oswald (GER) ... 16. Václav Kolář (CZE), 41. Marek Pochtiol (CZE), 46. Jan Šmíd (CZE), 53. Tomáš Vepřek (CZE), 58. Petr Mokrý (CZE)

Elite 26″: 1. Jack Carthy (GBR), 2. Nicolas Vallée (FRA), 3. Vincent Hermance (FRA) ... 45. Lukáš Müller (CZE), 48. Tomáš Kočička (CZE), 50. Tomáš Eibl (CZE)

Foto: (c) Daniela Stöttinger

 

Radek Janka
08.07.2019 | zobrazeno 138x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC