Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen vyhrál silně obsazený IL Sano Cup

Dráha Dráha

Mladí dráhaři závodili v Prostějově

MTB MTB

aNti Corona Cup je v cíli!

BMX BMX

Bikrosaři odstartovali sezónu

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


SP MTB v italském Val di Sole bylo zrušeno
UCI informuje o zrušení světového poháru MTB v italském Val di Sole, které mělo proběhnout v termínu..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 09.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Spurt ČT4 SPORT 12.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

Dvacáté narozeny oslavil závod zařazený do kalendáře UCI MTB Marathon Series Malevil Cup. Oslava s 1321 závodníky na startu, navíc 276 dětí od čtyř let, bikeři ze 14 zemí. Po dlouhé době zvítězili na trati dlouhé 100 kilometrů domácí jezdci, poprvé vystoupili na nejvyšší stupeň Jana Pichlíková a Martin Stošek. Lužické hvozdy opět připravily závodníkům docela náročnou trať plnou obtížných výjezdů a často i kamenitých sjezdů.

Organizátoři vzhledem ke kvalitnímu obsazení elitních kategorií zvolili na české poměry trochu netradiční start ve vlnách. Přesně v půl deváté se vydali na trať muži v čele s Kristiánem Hynkem (Vitalo Future cycling), Janem Škarnitzlem (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) nebo letos maratónům kralujícím Martinem Stoškem (Vitalo Future Cycling) a několika zahraničními zástupci. O minutu později vystartovala čtrnáctka žen, aby se o další minutu později dočkali i „hobbíci“, kteří tvoří na Malevilu valnou většinu startujících.

Do cíle jako první dojel Stošek. Na maratónské poměry stále mladý biker zažívá výbornou sezonu. Téměř všude, kam přijede, dokáže vyhrát. Na stupně vítězů se dále postavili závodníci týmu Česká spořitelna Accolade Tomáš Višňovský a Matouš Ulman.

„Vzhledem k náročnosti závodu jsem plánoval, že bude stačit držet se v první skupině a trať sama ukáže, kdo má jakou výkonnost. Závod pro mě začal nešťastně, protože jsem ve sjezdu k první občerstvovačce asi na dvacátém kilometru chytil defekt. Než jsem začal s opravou, přijel ke mně týmový parťák Dominik Buksa a dal mi své zadní kolo. Měl jsem tak asi minutovou ztrátu na čelní skupinu, kterou jsem nějakých 17 kilometrů likvidoval což mě stálo dost sil. Ve finále jsem na čele zůstal s Tomášem Višňovským a moje smůla z úvodu se trochu vykompenzovala, poněvadž mu kousek před cílem spadl řetěz,“ řekl Martin Stošek.

Mezi ženami kralovala letos velmi úspěšná Pichlíková (Kross Bikeranch), která na trati dokázala s přehledem setřást Slovinku Blažu Pintaričovou, která třeba vloni opanovala Drásala a zvítězila s drtivou převahou devíti minut.

„Jsem opravdu šťastná, nemyslela jsem si na výhru, protože tady byly holky ze zahraničí. Po startu jsem se držela na čele a jakmile nás dojeli hobbíci, tak ostatní holky využily situace a zahákovaly chlapy,“ komentovala poněkud netradiční start ze speciální vlny vítězka závodu. "V první půlce byla přede mnou Blaža Pintaričová, ale stále jsem ji měla na dohled. Na vrchařské prémii na Hvozdu jsem byla ve stoupání těsně před ní, ale ona si to pohlídala a před schůdky mě předběhla. To byl poslední moment, kdy byla přede mnou.

Výsledky:

Muži:

1. Stošek (Vitalo Future cycling) 3:45:00, 2. Višňovský (SR/Česká spořitelna - Accolade) +40, 3. Ulman (Česká spořitelna - Accolade) +1:36, 4. Hynek (Vitalo Future cycling) +1:39, 5. Rauchfuss (Kross Bikeranch Team) +5:11, 6. Nissen (Luc.) +5:28.

Ženy:

1. Pichlíková (Kross Bikeranch Team) 4:25:23, 2. Pintaričová Slovuin.) +9:33, 3. Cesnaková (Maloja - Rocky Mountain Team) +9:33, 4. Neumanová (Česká spořitelna - Accolade) +11:52, 5. Lüthiová (Švýc.) +14:12, 6. Maová (Něm.) +25:17.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
10.06.2019 | zobrazeno 625x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC