Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar s přehledem vyhrál Velkou cenu Sweep sport

Dráha Dráha

Bábek vyhrál 1 km, ale v keirinu jej porazil Čechman

MTB MTB

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

BMX BMX

V Praze Bohnicích kraloval Topinka

Cyklokros Cyklokros

Světový pohár v cyklokrosu zeštíhlel o tři závody

Sálovka Sálovka

Druhé kolo Škoda extraligy v kolové pro MO Svitávku 1

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní cyklisté závodili v Plzni

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
Informace o zrušení třetího a čtvrtého závodu ČP mládeže a žen - Techniserv Cupu
Z důvodu lokálních povodní v místě konání, není technicky možné uskutečnit závody Techniserv Cupu 4...

UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 na silnici
UCI zveřejnila opatření o postupech týkající se obnovené sezóny 2020 v silniční cyklistice. Více in..

ČSC vypisuje výběrové řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 05.07.2020 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
inCycle 2020 ČT4 SPORT 05.07.2020 Magazín ze světa špičkové cyklistiky, který přináší rozhovor...
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 12.07.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Cink v Novém Městě pátý, vyhrál M. van der Poel

Na pátém místě skončil Ondřej Cink ve druhém dílu seriálu Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě. Závod vyhrál cyklistický univerzál Mathieu van der Poel z Nizozemska, který oslavil první triumf v elitním seriálu. Závod ženy vyhrála stejně jako před týdnem v Albstadtu Američanka Kate Courtneyová, z našich bikerek byla nejlepší Jitka Čábelická, která obsadila 22. místo, hned za ní dojela Karla Štěpánová.

Ve startovním poli 131 bikerů chyběl Jaroslav Kulhavý, který před týdnem nedokončil závod v Albstadtu a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům se rozhodl domácí podnik vynechat. Zastoupil jej Cink. Pro bronzového medailistu z mistrovství světa v roce 2015, je páté místo nejlepším výsledkem od loňském návratu k horským kolům ze silničního pelotonu.

Až do posledního kola bojoval o třetí místo, ale v závěru již nestačil. Na vítězného van der Poela ztratil přes dvě minuty, na bronzový stupeň měl ztrátu 19 vteřin. Švýcar Nino Schurter a van der Poel se už ve druhém kole vzdáli všem soupeřům, ale rychle je dojel právě Cink. Na strojové tempo této trojice nedokázali další závodníci reagovat. Jenže už na konci druhého ze sedmi okruhů začal na duo nejlepších ztrácet i náš jezdec.

Dlouho jezdil sám, s odstupem zhruba deseti vteřin na první dva a s náskokem asi dvaceti vteřinna pronásledovatele. Zatímco Schurter a van der Poel svůj náskok v čele navyšovali, Cink odolával náporu dalších soupeřů s velkým úsilím, ale nakonec podlehl. Flückiger s Brazilcem Henriquem Avancinim jej v šestém kole dojeli a v závěru měli více sil. Velmi dobře odstartoval i Jan Škarnitzl, ale nakonec se na jeho výkonu podepsalo nachlazení a obsadil 32. místo.

„Páté místo je skvělé. Sice jsem říkal, že bych rád vyhrál, což se nepovedlo. Zkusil jsem to, ale Mathieu i Nino byli dnes prostě silnější a zaslouženě si rozebrali první dvě pozice,“ řekl Cink novinářům.

Van der Poel přidal další úspěch do své unikátní sbírky. Mistr světa v cyklokrosu a vítěz několika jarních klasik na silnici v závěrečném stoupání ujel nejlepšímu bikerovi posledních let Schurterovi a vyhrál. Třetí skončil další Švýcar Mathias Flückiger, který zaostal už téměř o dvě minuty.

Třiadvacetiletá Courtneyová ve Vysočině aréně vyhrála s náskokem 36 sekund před Australankou Rebeccou Ellen McConnellovou, třetí skončila Kanaďanka Haley Smithová se ztrátou 42 sekund. V závodním poli chyběla jedna z hlavních favoritek Annika Langvadová z Dánska, která jen na sociálních sítích ráno uvedla, že nebude startovat.

Hned po zaváděcím kole se v čele vytvořila pětice, v níž nechyběly největší favoritky, švýcarska Jolanda Neffová a Courtneyová. Obě ale proháněla Nizozemka Anne Tauberová. V polovině závodu vedla o téměř 20 vteřin, v posledním kole ale výrazně ztratila a propadla se až na desáté místo. Courtneyová ztrácela po dvou kolech přes půl minuty, pak se ale pustila do stíhací jízdy, z pátého místa se postupně prodrala na druhé a v posledním kole se přehnala i přes Tauberovou. Neffovou potkala ve čtvrtém okruhu krize, v šestém defekt a nakonec dojela osmá. Druhá McConnellová i třetí Smithová se prosadily na stupně vítězů v SP poprvé.

Čábelická byla po prvním kole třináctá, ale pak se propadala. „V technických pasážích jsem přes kořeny skákala jako koza, musím víc zapracovat na technice jízdy,“ říkala v cíli. Naopak Štěpánová si techniku pochvalovala: „V každém kole jsem někoho sjela, trápily mě ale problémy s dýcháním. Občas jsem si připadala jako ryba na suchu.“

Výsledky:

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 1:21:54, 2. Schurter +19, 3. M. Flückiger (oba Švýc.) +1:53, 4. Avancini (Braz.) +2:01, 5. Cink (ČR) +2:12, 6. Marotte (Fr.) +2:30, ...32. Škarnitzl +5:43, 38. Vastl +6:15, 78. Paprstka +9:58, 79. Vobecký +10:03, 92. Kobes (všichni ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 2 závodech):

1. M. van der Poel 700, 2. Flückiger 500, 3. Schurter 485, ...13. Cink 220, 25. Škarnitzl 143, 42. Vastl 70.

Ženy:

1. Courtneyová (USA) 1:27:31, 2. McConnellová (Austr.) +36, 3. Smithová (Kan.) +42, 4. Freiová (Švýc.) +45, 5. Degnová (Dán.) +1:33, 6. Indergandová (Švýc.) +1:34, ...22. Čábelická +4:58, 23. Štěpánová +5:04, 63. Ježková +10:25, 70. Veselá (všechny ČR) +11:13.

Průběžné pořadí (po 2 závodech):

1. Courtneyová 700, 2. Neffová (Švýc.) 490, 3. Woodruffová (USA) 385, ...19. Čábelická 182, 32. Štěpánová 106.

CÍCHA JAROSLAV
26.05.2019 | zobrazeno 688x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC