Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský se zranil na Okolo Maďarska, Hník devátý

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Cink a Škarnitzl si vyjeli druhou řadu

Úspěšně začali boje druhého dílu Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čeští zástupci Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. V dnešním short tracku skončili ve Vysočině aréně jedenáctý reps. patnáctý, což jim pro hlavní nedělní závod zajistilo právo startu ve druhé řadě. O jednu příčku tato výhoda unikla Jitce Čábelické, která dojela sedmnáctá.

Mezi muži nenašel přemožitele cyklistický univerzál Mathieu van der Poel z Nizozemí. V cílové rovince odrazil snahu vše soupeřů a vyhrál, i když jen těsně. Druhý Maxime Marotte z Francie projel cílem ve shodném čase, další tři jezdci měli ztrátu jediné vteřiny. Cink tři kola před koncem byl na druhém místě, ale pak se trochu propadl a na jedenácté pozici měl odstup na van der Poela pět vteřin. 

Cink tři kola před koncem byl na druhém msítě, ale pak se trochu propadl a na jedenácté pozici měl odstup na van der Poelem pět vteřin. „Jsem spokojený. Byl to můj cíl, do hlavního závodu budu startovat z druhé řady. Do posledního kola to bylo těsné a já se snažil být vepředu, ale to chtěl každý,“ řekl Cink v rozhovoru pro ČT.

V závodě žen vybojovala své první prvenství v závodech Světového poháru Chloe Woodrufová z USA, druhá Britka Annie Lastová a třetí Švýcarka Jolanda Neffová přijely zpět o osm vteřin. Čábelické vytoužená první šestnáctka unikla o jedinou vteřinu.

„Bylo to strašně rychlé a tvrdý poziční boj. Několikrát to bylo na lokty. Měla jsem menší kolizi a dokonce jsem ztratil čip. Byl to nejtěžší a nejrychlejší short track, co jsem kdy jela a škoda, že mi to nevyšlo alespoň o jedno místo lépe,“ řekla Čábelická.

Výsledky:

Ženy:

1. Woodrufová (USA) 22:08, 2. Lastová (Brit.) +8, 3. Neffová (Švýc.) +8, 4. Courtneyová (USA) +9, 5. Ferrandová Prevotová (Fr.) +9, 6. Inderganová (Švýc.) +9,...17. Čábelická +15, 26. Štěpánová (obě ČR) +22.

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 20:49, 2. Marotte (Fr.) stejný čas, 3. Avancini (Braz.), 4. Schurter (Švýc.), 5. Coloma (Šp.) +1, 6. Sarrou (Fr.) +2, ...11. Cink +5, 15. Škarnitzl (oba ČR) +6.

CÍCHA JAROSLAV
24.05.2019 | zobrazeno 154x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC