Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Dráha Dráha

Jaborníková sedmá na MS na 500 metrů i v keirinu

MTB MTB

Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 20.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Zahraniční report. handicapovaní

Handicapovaní uspěli na SP v Corridonii

Český reprezentační tým handicapovaných cyklistů má za sebou účast v prvním kole Světového poháru v silniční cyklistice 2019 v italské Corridonii. A sezónu se českým závodníkům podařilo otevřít výbornými výsledky. Nejlépe se dařilo Ivu Koblasovi (C2) v silničním závodě, kde se mu podařilo konečně protrhnout loňskou výsledkovou smůlu a vybojovat stříbrnou medaili.

V nedělním deštivém dopoledni se o cenný kov popral ve spurtu s paralympijským vítězem a mistrem světa Kanaďanem Chernovem a Australanem Hicksem. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera a vítězství nakonec bral Kanaďan, ale český závodník si veze domů zasloužené stříbro.

Skvělé výsledky zajeli Češi v časovce jednotlivců a většina obsadila příčku v TOP 10. Nepopulární "bramborovou" medaili, ale přesto výborné čtvrté místo vybojoval handbiker Patrik Jahoda (H1) a Kateřina Antošová (H3). Patrik Jahoda byl z výsledku trochu zklamaný, ale výsledný čas a nepatrný odstup od soupeřů jej přesvědčil, že jel závod velmi dobře. Bohužel silniční závod mu na náročné trati už příliš nevyšel a Patrik skončil na šestém místě.

Čtvrté místo zopakovala v silničním závodě Kateřina Antošová, která po závodě řekla: "Trasa závodu byla nezvykle technicky obtížná a vzhledem k hustému provozu a absenci oficiálního tréninku, nebylo možné si ji dopředu naplno natrénovat. Dostala přezdívku "horská dráha", protože na hraně jednoho klesání jsme z handbiku přestali vidět, kam silnice pokračuje. V tomto místě mi tachometr v silničním závodě naměřil 88 km/h." A průběh svého závodu zhodnotila: "Hned po startu jsem se držela za Polkou, která mě v časovce předjela jen o 0,4 vteřiny. Mým cílem bylo dotáhnout se na Italku, která jela v dresu mistryně světa. To se mi také ve druhém kole podařilo. Na rovině jsem se jí pokusila utrhnout, bohužel nás v kopci zase dojela a předjela. Bohužel jsem prohrála i svůj souboj s Renatou Kaluzovou, která dojela třetí a na mě zbyla zase jen brambora. Nicméně mi tenhle závod dal motivaci dál bojovat o umístění mezi nejlepšími třemi."

V nejsilněji obsazené časovce v kategorii mužů H3, v konkurenci téměř 50 jezdců, se skvěle dařilo handbikerovi Tomáši Mošničkovi , který obsadil nejprve v časovce desátou příčku a poté se v sobotu výsledkově ještě o dvě místa polepšil v silničním závodě, když zajel životní výsledek. Tomáš si po celý závod hlídal kontakt se špičkou. Až do posledního kola bojoval o pódiové umístění. V druhé části závěrečného stoupání se v posledním pátém kole projevila náročnost tratě.

Z tricyklistů se nejlépe dařilo Petrovi Bergerovi v kategorii T1, který dojel pátý v časovce a Františkovi Kubínkovi v kategorii T2, který obsadil v silničním závodě šesté místo.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
13.05.2019 | zobrazeno 224x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC