Ital Donega vyhrál 500+1 kolo, Pietrula třetí

Cink v Novém Městě pátý, vyhrál M. van der Poel

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Spurt ČT4 SPORT 07.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Zahraniční report. silnice

Jan Bárta bodoval na Rhone-Alpes Isere Tour

Elkov Author závodil tento týden opět ve Francii, když se postavil na start závodu Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2, který byl rozdělený do čtyř etap. Ani jeden v jednom ze závodních dní se nepodařilo rozhodnout o vítězi etapy v závěrečném spurtu peloton, ale po úspěšných únicích.

První dva dny jelo startovní pole ve zvlněném terénu a nejlepšími byli 21. Michal Schlegel respektive 11. František Sisr. Třetí den se do úniku dostal i Jan Bárta, který ve skupině deseti závodníků na čele vybojoval 5. místo, čímž se posunul do první desítky průběžného hodnocení.

V poslední etapě Jan Bárta znovu útočil, když v první polovině odjel opět v deseti lidech, ale únik byl následně zlikvidován. Elkov Author se ale nevzdal a ve větrném počasí následně rozjel terezín, který zredukoval peloton na 40 závodníků. V úplném závěru Jan Bárta s dalšími dvěma závodníky zachytil nástup trojice jezdců a o vítězství tak bojovalo šest jezdců.

“Potom co nás zůstalo na čele šest, jsem věděl, že musím jít do spurtu s chladnou hlavou. Nejsem nejlepší spurter a tak jsem si počkal a šel spurtu ze zadní pozice. Tahle taktika se vyplatila a 2. místo je příjemné,” popsal průběh závěru etapy Jan Bárta. Díky svému umístění v poslední etapě navíc posbíral bonifikační vteřiny, které ho v celkovém hodnocení vynesly na konečné 4. místo.

Zdroj, foto: TZ, Elkov Author