Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Zahraniční report. silnice

Sisr druhý na GP Adria Mobil (UCI 1.2)

František Sisr ve slovinském Novom Meste dnes vyspurtoval 2. místo na jednodenním závodě druhé kategorie UCI GP Adria Mobil. Pro UCI body si dojel i Dominik Neuman, který dokončil na 7. místě.

Dva české týmy Elkov Author a TUFO-PARDUS Prostějov se postavily na start GP Adria Mobil UCI 1.2 ve Slovinsku. Celý, 184 kilometrů dlouhý a náročný závod se jel za velmi nepříjemných klimatických podmínek. Zanedlouho po startu se vydal do úniku Matěj Zahálka a další trojice závodníků, konkrétně Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Japoco Menegotto (Biesse Carrera) a domácí závodník Nik Čemažar.

Čtveřice si dokázala vybudovat více než tříminutový náskok na peloton, když se na jejím tempu podílel zejména český a slovinský závodník. Tato dvojice vydržela na čele až do závěrečných pětikilometrových okruhů. Peloton se pak začal ve členitém profilu dělit, Elkov Author měl ale v čelní skupině hned pět svých závodníků, TUFO-PARDUS Prostějov tam měl jednoho zástupce. Skupinu pak ale dojelo ještě několik závodníků včetně domácího favorita Marka Kumpa.

“Poté co se skupiny spojily, snažili jsem se již kontrolovat situaci a dovést všechny do závěrečného spurtu. To se podařilo a měl jsem 400 m před cílem velmi dobrou pozici a proto jsem zkusil spurt celkem brzy, protože jsem chtěl překvapit Kumpa. Ten nakonec ukázal, že na tom byl dnes lépe. V úplném závěru se pak dostal na čelo a vyhrál," řekl František Sisr, který dospurtoval druhý.

V první desítce pak dospurtoval také Dominik Neuman (Elkov Author), když byl klasifikován jako sedmý a jen o jedno místo unikly body do UCI žebříčku Karlu Tyrpeklovi (TUFO-PARDUS Prostějov), který byl jedenáctý.