ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Domácí report. silnice

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden

Už 31. března se jede první závod Škoda cupu, českého poháru v silniční cyklistice. Tradičním prvním závodem je klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Letos popáté se startem a cílem ve Velké Bíteši.

42. ročník nejvýznamnějšího českého jednorázového závodu opět pořádá TJ Favorit Brno a už pátý rok za sebou se centrem závodu stane Velká Bíteš. Zde se bude startovat i dojíždět. Na stejné trati v posledních letech dominují především jezdci hradeckého celku Elkov Author, ale loni jim vítězství sebral polský závodník Maciej Paterski z týmu Wibatech.

Paterski si poradil s převahou závodníků Elkov Author, kteří obsadili tři příčky za ním. Druhý dojel Matěj Zahálka, třetí Jakub Otruba a čtvrtý Josef Černý.
Elkov Author dominoval v ročníku 2017. Ve větrném závodě měl Elkov velkou převahu a pro své první vítězství si dojel Alois Kaňkovský. Druhý skončil Jiří Polnický a třetí Josef Černý. Matador Martin Bláha z pražské Dukly byl největším konkurentem hradeckého celku a dojel si pro čtvrté místo. Pátý skončil Tomáš Bucháček.

V roce 2016 byla Bíteš o něco dramatičtější. Přesto závod skončil vítězstvím týmu z Hradce Králové, v té době se jménem Whirlpool Author. Do rozhodujícího úniku se dostali Tomáš Bucháček a Michal Kukrle z Whirlpoolu a Tomáš Koudela z SKC Tufo Prostějov. Vyhrál nejzkušenější z nich - Tomáš Bucháček. Kukrle skončil druhý a Koudela třetí. Desetičlennou skupinu o něco později přivedl na cílovou pásku Alois Kaňkovský.

Whirlpool - Author se radoval i v roce 2015 kdy se ve Velké Bíteši dojíždělo poprvé. Do úniku se dostali Jiří Polnický z Whirlpoolu, Daniel Turek ze Cycling Academy a Polák Adam Stachowiak z Kolss - BDC. Hrdinou závodu byl Daniel Turek, který strávil dlouhou dobu v sólovém úniku, ale byl v posledním okruhu dostižen Polnickým a Stachowiakem. Přesto dokázal bojovat o vítězství. Stačilo to ale pouze na druhé místo za Jiřím Polnickým, Stachowiak dojel třetí.

V roce 2014 se naposledy dojíždělo v Brně. Klasikářský závěr na vrcholu stoupání v Kohoutovicích ovládl Slovinec Jan Tratnik, v současnosti závodník týmu Bahrain Merida. Tratnik porazil Františka Sisra z Dukly Praha a obhájce vítězství Milana Kadlece. Také to byl poslední ročník závodu, ve kterém neměli převahu jezdci Elkov Author.

I letos se očekává dobrý výkon a výsledek především od Elkovu. Ale o vítězství pojedou i další přední tuzemské týmy a také zahraniční celky, především polské. Zahraniční vítězové nejsou v posledních letech příliš častí. Kromě Paterského vyhrál Bíteš také Rakušan Riccardo Zoidl v roce 2012, po dlouhém sólovém úniku.