Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jakoubek nejlepším mladíkem na Tour of Malopolska

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Evropská MTB špička míří letos do Brna

Moderní Bikearena ANTHROPOS v Brně – Pisárkách bude letos ve dnech 25. – 28. července hostit UEC mistrovství Evropy horských kol. Do jihomoravské metropole se tak sjede podle očekávání organizátorů celá širší evropská MTB špička, protože se jedná o závod, na kterém už bude možné získat body do kvalifikace na olympijské hry 2020 v Tokiu.

Závodní tratě pro horská kola ve svazích lesoparku na pravém břehu řeky Svratky, v těsném sousedství brněnského výstaviště, tak čeká křest při akci evropské úrovně. Domácí závodníci už měli možnost si zdejší bikearenu otestovat při nejvyšších domácích soutěžích (od roku 2015 se zde konal každoročně závod Českého poháru XCO, XCE, v roce 2017 se zde jelo mistrovství ČR XCO, XCE).

"Po závodě ČP v roce 2018 byla trať kompletně přebudována, byl dostavěn zcela nový sjezd EXTRÉM. Tři nejatraktivnější sekce se nacházejí v těsné blízkosti a umožní tak divákům v jednom kole vidět závodníky vícekrát. Ale i ostatní pasáže budou divácky atraktivní. Při rekonstrukci jsme se snažili zpřístupnit další zajímavé části tratě divákům a věnovali jsme velkou pozornost okolí tratě,“ říká ředitel závodu a předseda organizačního výboru Lubomír Vidlák.

Česká republika je již tradičním hostitelem soutěží Evropského i Světového poháru horských kol, ale mistrovství Evropy ve všech hlavních disciplínách se zde koná teprve podruhé, a to po 24 letech. To první se konalo v srpnu 1995 ve Špindlerově Mlýně (v roce 1998 se v ČR konalo ME MTB pouze ve sjezdu a v roce 2012 ME MTB v maratonu).

„Vzhledem k možnosti předolympijské kvalifikace očekáváme účast většiny elitních závodníků ze širší evropské špičky, a tedy divácky velmi atraktivní závod“, říká Vidlák.

Organizátoři očekávají velký zájem fanoušků a návštěvnost během čtyř soutěžních dnů na úrovni 15 000 diváků. Potěšitelnou zprávou pro příznivce horských kol je, že vstupné je zdarma na všechny závody ME. Program UEC ME MTB 2019 v Brně obsahuje všechny hlavní soutěže (XCO, XCE, XCR) všech věkových kategorií a vygraduje v neděli 28. července závody kategorií elite.

CÍCHA JAROSLAV
18.03.2019 | zobrazeno 675x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC