Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

TUFO-PARDUS Prostějov se připravoval na Rhodu

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Evropská MTB špička míří letos do Brna

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Alois Kaňkovský vítězem Umag Trophy

Alois Kaňkovský ovládl svůj první letošní závod. Cyklista stáje Elkov Author dominoval na Umag Trophy UCI 1.2, která se jela na sedm okruhů s celkovou délkou 161 km.

Na startu úvodního podniku série istrijských závodů se sešlo celkem 29 týmů a 167 závodníků. V letošním roce po dlouhé době vyšlo počasí a tak jelo za příjemných jarních teplot. I díky tomu se závodilo prakticky hned od startu. V druhém kole pak došlo k úniku dvojice jezdců,  kteří si vytvořili maximálně dvě a půl minuty a po celou dobu je kontroloval peloton. Únik tak vydržel pouze dva okruhy a začalo se znovu závodit. 
 
“Byl to hezký závod. V letošním roce po dlouhé době vyšlo počasí a tak jelo za příjemného jarního počasí. I díky tomu se závodilo prakticky hned od startu. V druhém kole pak došlo k úniku dvojice jezdců,  kteří si vytvořili maximálně dvě a půl minuty a po celou dobu je kontroloval peloton. Únik tak vydržel pouze dva okruhy a začalo se znovu závodit,” popsal průběh závodu český cyklista. 
 
Taktiku závodu udával poté tým Bardiani, přesto se Kaňkovský před závěrečným spurtem dostal do výhodné pozice. “Před posledním kruháčem mi udělal dobrou pozici Dominik Neuman. Věděl jsem, že na to mám, tak jsem zabral. Byl to super spurt až do cíle, kdy se mi potvrdilo, že mám hned na začátku sezony skvěle připravené nohy.”
 
Pro Kaňkovského je vítězství v závodě v chorvatském Umagu jedním z cenných skalpů. “Tento závod byl pro mě vždycky peklo, na začátku sezony je to tady vždy hodně těžké. Navíc jsem porazil Andreu Guardiniho z Bardiani z CSF , který má za sebou několik sezon ve World Tour, včetně vítězství v etapě na Giro d’Italia.”
 
V závodě startoval také tým TJ Favorit Brno a CK Příbram-Fany Gastro. Oba týmy měli své zástupce v první skupině a to díky Adamu Sekaninovi a Davidu Kulhánkovi (oba Favorit), který obsadil 29., respektive 34. místo a Martinu Boubalovi (Příbram), ten skončil čtyřicátý. 
 
Dalším závodem, který závodníky čeká, bude sobotní Poreč Trophy UCI 1.2.
 
 
 
 
Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/trofej-umag-umag-trophy/2019
Foto: Elkov Author / Mario Still

Judita Lorencová
06.03.2019 | zobrazeno 769x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC