Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

TUFO-PARDUS Prostějov se připravoval na Rhodu

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Evropská MTB špička míří letos do Brna

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Dráhaře čeká vrchol sezony

Po cyklokrosařích čeká vrchol sezony v podobě světového šampionátu cyklisty na dráze. Mistrovství světa se uskuteční na dvěstěpadesátimetrovém oválu v polském Pruszkowě, kde se o medaile, ale také body do olympijské kvalifikace pojede od 27. února do 3. března.

Moderní hala v Pruszkowě byla otevřena v roce 2008 a hned rok poté se na ni je světový šampionát. Z českých jezdců uspěla dvojice Martin Bláha a Jiří Hochmann, kteří tehdy vybojovali bronz v madisonu. Tentokrát česká výprava bude spoléhat především na sprintery, kteří se představí v olympijském sprintu, sprintu, závodu na 1 km s pevným startem a hlavně v keirinu.

"Hlavní ambice máme v keirinu, kde s největší pravděpodobností nastoupí Pavel Kelemen a Tomáš Bábek. Zde bychom si přáli finále, Tomáš mluví dokonce o titulu, V týmovém sprintu potřebujeme co nejvíce bodů, umístění do šestého místa by bylo skvělé. Ve sprintu máme jedno místo, které nejspíš nejspíše zaujme Pavel Kelemen a skvělé by bylo umístění do 8. místa. V závodu na 1 km s pevným startem mám zatím jedno místo a jsme první rezerva na druhé, to když někdo odřekne. Zde by to do šestého místa mělo vyjít," řekl před odjezdem na šampionát vedoucí trenér Dukly Brno Svatopluk Buchta.

Otazník je ještě nad startem Sáry Kaňkovské, která je druhá rezerva v keirinu. Zatím se připravuje ve Vídni a čeká zda někdo start odřekne.

Z vytrvalců se kvalifikoval pouze Nicolas Pietrula do stíhacího závodu a pojede i trojice žen Jarmila Machačová, Lucie Hochmann a Kateřina Kohoutková.

A jak hodnotí jejich šance trenér Milan Kadlec? „Jarmila (Machačová) v bodovačce patří dlouhodobě ke světové špičce a zde jsou očekávání vysoké, ale i ve scratchi se dá se pomýšlet na první pětku, je to ale dost o náhodě. Dobrý výsledek by v olympijské kvalifikaci hodně pomohl. Ve dvojicích se zatím našim holkám nepodařilo prosadit, ale v postupovém klíči ještě šance je. Umístění ale nedokáži odhadnout, do desítky dojet by se ale mohlo konečně podařit. A Pietrula když bude atakovat čas 4:20, tak to bude hodně slušné,“ řekl Kadlec.

Nominace na MS:

Sprinteři:

Tomáš Bábek, Pavel Kelemen, Robin Wagner, Martin Čechman, Sára Kaňkovská.

Vytrvalostní disciplíny:

Nicolas Pietrula, Jarmila Machačová, Lucie Hochmann, Kateřina Kohoutková.

CÍCHA JAROSLAV
21.02.2019 | zobrazeno 424x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC