Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Elkov Author nejlepším týmem evropského rankingu

Hradecký tým přepisuje v roce 2019 cyklistickou historii. Vůbec poprvé se stal pro novou sezonu nejlepším kontinentálním týmem v žebříčku Europe Tour. Po loňském roce, kdy obsadil třetí příčku je i v letošním roce na pozici, která mu zajišťuje start na všech závodech druhé kategorie UCI.

Toto postavení dosáhl po započtení UCI bodů v lednového UCI rankingu.V žebříčku, který je složen z ProContinental a Continental týmu, ve kterém na prvním místě figuruje tým Cofidis Solution, patří týmu Elkov Author celkové 17. místo a 1. místo v kategorie UCI Continental team. Dalšími dvěma kontinentálními týmy, které mají stejné právo, jsou belgický Tarteletto - Isorex a irský EvoPro Racing. 

Elkov Author má tak i v letošním roce garanci kvalitního závodního kalendáře. “S umístěním v top3 jsme trochu kalkulovali, nicméně jeho potvrzení je pro nás velkým plusem. Nemusíme například složitě vyjednávat s francouzskými organizátory a bez problému se dostaneme na jejich startovní listiny. Náš kredit roste a můžeme také snáze startovat i na závodech vyšší kategorie,”sdělil ředitel týmu Vladimír Vávra.

Elkov Author, který po sezoně poměrně výrazně obměnil svůj kádr, se v současné době již skoro měsíc připravuje ve španělském Calpe, kde trénuje i velká část profesionálních týmů z vyšších kategorií. “Najíždíme poměrně slušné objemy a postupně zapojujeme úseky v kopcích. Máme za sebou už i první testy a všichni závodníci mají velmi slušnou výkonnost. V závěru soustředění se má ještě vylepšit počasí, takže bychom měli absolvovat všechny tréninkové dávky podle plánu,” přiblížil tréninkový proces trenér Otakar Fiala.  

Po několika letech mění tým i své barvy, kdy se dominantní černá změní na tmavě modrou. Stejně tak se změní i design kol Author, který bude připraven v jedinečném týmovém designu a v týmových barvách budou i helmy Ekoi. Co se však nemění, je spolupráce se společností Kalas Sportswear, kdy se Elkov Author zařazuje i v této sezoně mezi další špičkové týmy, jako Euskadi – Murias, Corendon - Circus nebo kompletní britský národní tým, které startují v této značce. Spokojenost ohledně spolupráce vyjádřil i marketingový ředitel společnosti Kalas Sportswear a bývalý elitní závodník František Raboň.“Po prvním roce jsme nadšeni z výsledků nejlepšího českého týmu. Podařilo se získat domácí mistrovské tituly i spoustu dalších cenných vítězství, a to vždy v barvách Kalas Sportswear. Našim potvrzením o dobře zvolené spolupráci je i dominance mezi kontinentálními týmy.”

Každý jezdec týmu Elkov Author nafasoval do nové sezony kompletní balík oblečení, které zajišťuje závodníkům jízdní komfort při všech podmínkách. “Oblečení je opravdu na top úrovni. Skvěle sedí, není nutné nic upravovat a při tréninku a závodu se člověk může plně soustředit na svůj výkon a ví, že ho oblečení podrží”, řekl jeden z nejzkušenějších závodníků týmu Elkov Author Alois Kaňkovský. 

Tým ve Španělsku setrvá do půlky února a poté po týdenní pauze se přesune do chorvatského Umagu, kde ho bude čekat závěrečný přípravný blok. Ten však již bude obohacen o první UCI závody. Těmi bude série tradičních istrijských podniků ve složení Umag Trophy UCI 1.2, Poreč Trophy UCI 1.2 a Istrian Spring Trophy UCI 2.2. 

 

 

Zdroj: TZ

Foto: Jan Brychta / Elkov Author

Judita Lorencová
05.02.2019 | zobrazeno 399x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC