Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský třetí v etapě na Tour du Loir et Cher

Dráha Dráha

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

MTB MTB

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Trialová sezona začíná

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Mathie van der Poel se vrátil na trůn

Po tříletém kralování Belgičana Wouta van Aerta se světový cyklokrosový trůn vrátil letos zcela bezkonkurenční Mathie van der Poel z Nizozemí a navázal na svůj titul z roku 2015 z Tábora. Za ním skončil obhájce zlata van Aert a bronz vybojoval Toon Aerts. Nejlepší z našich skončil na 14. místě Michael Boroš.

Hned po startu obsadily čelo belgické a nizozemské drezy, mezi nimi byl jediný Španěl Felippe Orts Lloret, Boroš se pohyboval za první desítkou. Ve třetím okruhu přišel nástup M. van der Poela, po chvíli se za ním vydal vítěz posledních tří předchozích šampionátů van Aert a v cílové rovince čtvrtého kola jej dostihl. V těchto fázích závodu se Boroš začal posouvat kupředu, ze 16. místa nakoukl na chvíli do elitní desítky, ale bylo to opravdu jen na moment.

M. van der Poel na rychlé trati dokazoval divákům kde je opravdovým králem cyklokrosových tratí. V pátém kole van Aert udělal malou chybu a nizozemský šampion vycítil šanci. Získal malý náskok, který pak systematicky po vteřinkách neustále navyšoval a v polovině z dvanácti okruhů měl M. van der Poel k dobru patnáct vteřin na svého největšího soupeře. V cíli osmého kola to bylo již téměř půl minuty a bylo jasné, že jen nějaký opravdu velký problém by jej mohl připravit v osmadvacátém startu v sezoně o šestadvacáté vítězství, Boroš měl na 15. místě odstup 1:40.

Dva okruhy před cílem si van Aert uvědomil, že na Nizozemce dnes nemá a ve svém úsilí trochu polevil. Toho využil celkový vítěz seriálu Světového poháru Toon Aerts a začal se svému krajanovi přibližovat. Do posledního kola vjížděl M. van der Poel s dostatečným náskokem a dvojice Belgičanů bojovala o zbývající medaile. Toon Aerts van Aerta dojel a dokonce získal malý náskok, ale zakrátko byli opět spolu.

Rozhodlo v samém závěru, když v zatáčce Toonu Aertsovi podklouzlo kolo a zkušení van Aert již svoji šanci nepustil, to však již i přes zvolnění v závěru M. van der Poel oslavoval..

Boroš v posledním kole zabojoval o umístění mezi nejlepší patnáctkou a nakonec se mu to podařilo, zbylá dvojice Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba jezdila ve čtvrté desítce, nakonec je rozhodčí ze závodu odvolali.

„Ani se to nijak nelišilo od ostatních letošních závodů. Byl to zase strašně rychlý kriťák. Když jsem se dostal do první desítky, tak jsem si musel na chvilku vystoupit, protože se jelo neskutečné tempo. Musím přiznat, že jsem na to neměl a musel si zvolnit. V závěru jsem ještě dokázal zmobilizovat poslední zbytky sil a předjel dva soupeře. Byl to neskutečně náročný a dlouhý závod. Předvedl jsem svůj standardní výkon, ale s celkovým výsledkem nejsem moc spokojený,“ řekl Michael Boroš.

Výsledky:

Muži:

1.M. van der Poel (Niz.) 1:09:20, 2. van Aert +16, 3. Toon Aerts +25, 4. M. Vanthourenhout +50, 5. L. Sweeck (všichni Belg.) +1:01, 6. van der Haar (Niz.) +1:10, 7. Hermans (Belg.) +1:24, 8. Meisen (Něm.) +1:29, 9. Adam +1:31, 10. Vermeersch (oba Belg.) +1:33, ...14. Boroš +2:25, 38. Paprstka -2 kola, 44. Nesvadba (všichni ČR) -5 kol.

FOTO Jaroslav Svoboda

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2019 | zobrazeno 322x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC