Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Nizozemský triumf žen do 23 let

Dokonalým nizozemským triumfem skončil dnešní závos světového cyklokrosového šampionátu v dánském Bogense. Sice nevyhrála největší favoritka Ceylin der Carmen Alvaradová, která dojela třetí, ale před byly zlatá Inge van der Heijdenová a stříbrná Fleur Nagengastová. Nejlepší z českých krosařek skončila na 15. místě Jana Czeczinkarová.

Ta sice oproti většině letošních startů měla velmi dobrý start, do terénu vjížděla na druhém místě a spolu s ní tam byly hlavně Nizozemky. V cílové rovince se sjela velká skupina, ale od druhého kole Czezcinkarová začala ztrácet kontakt a v cílové rovince se vepředu vytvořila skupina osmi cyklistek, polovina z nich v oranžových trikotech.

Na čele byly nejčastěji Alvaradová, van der Heijdenová a Britka Anna Kayová. Ve čtvrtém okruhu diktovala tempo Francouzka Marion Norbert Riberolleová a skupina se rozšířila na deset závodnic, které spolu vjížděly do posledního kola. S odstupem 11 vteřin jela na 12. místě Czeczinkarová a hodně ji pomohla další Nizozemka Yara Kasteljinová, která ji dotáhla o vedoucí skupiny. Vzápětí ale v jedné ze zatáček česká závodnice zaváhala a soupeřky jim unikly. Chyba přišla v ten nejhorší možný okamžik, když se opravdu začalo závodit a tím bylo nadějích na umístění v elitní desítce.

v závěru nastoupila největší favoritka Alvaradová a zdálo se, že si jede pro zlato, ale její krajanky byly proti. Ještě před cílovou rovinkou ji předjela van der Heijdenová, v ní ještě Nagengastová a Alvaradová byla ráda, že uhájila alespoň bronz před Silvií Persicovou z Itálie.

Czeczinkarová v závěru rezignovala a v cílové rovince se před ni ještě dostalo trio závodnic, takže skončila patnáctá. Další závodnice skončily až ve čtvrté desítce startovního pole se značným odstupem. "Start se mi povedl, ale ve druhém kole jsem si to nechala trochu poodjet a začala jsem dělat chyby. Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná, takže někdo mi hodil loket a já jsem poslušně uhnula. Sice jsem se od startu rvala a byla jsem tam i na čele, ale pak jsem tam nechala udělat díru. Holanďanky si tam opět udělaly svou skupinku a pak mě předjížděly holky, které jsem nečekala, že mě budou předjíždět. Nohy nějak nejely do tahu," říkala v cíli Jana Czeczikarová.

"V posledním kole jsme si to dojely, já přitom nejela celý závod ani nějak na limitu. Nedokázala jsem tam nechala úplně maximum. Ale jak jsem si je dotáhly, tak jsem za zatáčkou zabrala, udělala jsem hodiny a byla jsem zase na zemi. Dnes jsem ztrácela při zbytečných chybách," dodala česká závodnice.

Výsledky:

Ženy U23:

1. van der Heijdenová 42:09, 2. Nagengastová +3, 3. Alvaradová (všechny Niz.) +8, 4. Persicová (It.) +9, 5. Kayová (Brit.) +9, 6. Pietersová (Belg.) +9, ...15. Czezcinkarová +40, 34. Bajgerová +3:29, 35. Janů +3:41, 37. Ungermanová (všechny ČR) +3:57.

FOTO Jaroslav Svoboda

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2019 | zobrazeno 170x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC