ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Zahraniční report. cyklokros

Nizozemský triumf žen do 23 let

Dokonalým nizozemským triumfem skončil dnešní závos světového cyklokrosového šampionátu v dánském Bogense. Sice nevyhrála největší favoritka Ceylin der Carmen Alvaradová, která dojela třetí, ale před byly zlatá Inge van der Heijdenová a stříbrná Fleur Nagengastová. Nejlepší z českých krosařek skončila na 15. místě Jana Czeczinkarová.

Ta sice oproti většině letošních startů měla velmi dobrý start, do terénu vjížděla na druhém místě a spolu s ní tam byly hlavně Nizozemky. V cílové rovince se sjela velká skupina, ale od druhého kole Czezcinkarová začala ztrácet kontakt a v cílové rovince se vepředu vytvořila skupina osmi cyklistek, polovina z nich v oranžových trikotech.

Na čele byly nejčastěji Alvaradová, van der Heijdenová a Britka Anna Kayová. Ve čtvrtém okruhu diktovala tempo Francouzka Marion Norbert Riberolleová a skupina se rozšířila na deset závodnic, které spolu vjížděly do posledního kola. S odstupem 11 vteřin jela na 12. místě Czeczinkarová a hodně ji pomohla další Nizozemka Yara Kasteljinová, která ji dotáhla o vedoucí skupiny. Vzápětí ale v jedné ze zatáček česká závodnice zaváhala a soupeřky jim unikly. Chyba přišla v ten nejhorší možný okamžik, když se opravdu začalo závodit a tím bylo nadějích na umístění v elitní desítce.

v závěru nastoupila největší favoritka Alvaradová a zdálo se, že si jede pro zlato, ale její krajanky byly proti. Ještě před cílovou rovinkou ji předjela van der Heijdenová, v ní ještě Nagengastová a Alvaradová byla ráda, že uhájila alespoň bronz před Silvií Persicovou z Itálie.

Czeczinkarová v závěru rezignovala a v cílové rovince se před ni ještě dostalo trio závodnic, takže skončila patnáctá. Další závodnice skončily až ve čtvrté desítce startovního pole se značným odstupem. "Start se mi povedl, ale ve druhém kole jsem si to nechala trochu poodjet a začala jsem dělat chyby. Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná, takže někdo mi hodil loket a já jsem poslušně uhnula. Sice jsem se od startu rvala a byla jsem tam i na čele, ale pak jsem tam nechala udělat díru. Holanďanky si tam opět udělaly svou skupinku a pak mě předjížděly holky, které jsem nečekala, že mě budou předjíždět. Nohy nějak nejely do tahu," říkala v cíli Jana Czeczikarová.

"V posledním kole jsme si to dojely, já přitom nejela celý závod ani nějak na limitu. Nedokázala jsem tam nechala úplně maximum. Ale jak jsem si je dotáhly, tak jsem za zatáčkou zabrala, udělala jsem hodiny a byla jsem zase na zemi. Dnes jsem ztrácela při zbytečných chybách," dodala česká závodnice.

Výsledky:

Ženy U23:

1. van der Heijdenová 42:09, 2. Nagengastová +3, 3. Alvaradová (všechny Niz.) +8, 4. Persicová (It.) +9, 5. Kayová (Brit.) +9, 6. Pietersová (Belg.) +9, ...15. Czezcinkarová +40, 34. Bajgerová +3:29, 35. Janů +3:41, 37. Ungermanová (všechny ČR) +3:57.