Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský třetí v etapě na Tour du Loir et Cher

Dráha Dráha

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

MTB MTB

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Trialová sezona začíná

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

Do své druhé sezony vstupuje bikový tým GAPP System–Cabtech MTB Racing Team. Ta podle managera týmu Tomáše Přibyla bude klíčovou v přípravě v rámci projektu Tokio 2020.

"Podařilo se nám postavit a během jediného roku úspěšně rozjet malý rodinný tým ve složení Jitka Čábelická, Matěj Průdek a Tomáš Dudek, který závodí v olympijské disciplíně XCO převážně na světové scéně a pro letošní rok má status UCI. Hlavním cílem je nominace na olympijské hry v Tokiu. Mezitím se opět zaměříme na Světový pohár, na vybrané závody kategorie HC a Český pohár," upřesnil sportovní ředitel Pavel Čábelický v jehož sestavě jsou stejná jména jako v minulém roce.

V roce 2018 se Jitka Čábelická (rozená Šakrnitzlová) stala 15. ženou žebříčku UCI, mistryní ČR v cross country a vítězkou Českého poháru. Dosáhla na 18. místo na mistrovství světa a ve Světovém poháru se umístila nejlépe na 13. místě v Short Tracku v La Bresse. Letos by chtěla potvrdit roli české jedničky a atakovat TOP 10 na světové scéně.

"Loňská sezona byla skvělá. Opět jsem se posunula, především po fyzické stránce. Od přestupu z maratonů na cross country mne mnozí zrazovali, ale ukázalo se, že to byla dobrá volba, A nakonec 18. místo na mistrovství světa je pro mě velkou motivací. Uspěla jsem i ve Short tracku a umístění v závodech Sp do 16. místa pro mě znamenalo start do hlavního závodu ze druhé řady. Vím o problémech v technice a na to se nyní zaměřuji," řekla úřadující s šampionka.

Matěj Průdek v kategorii U23 obsadil mimo jiné 9. místo ve Světového poháru ve Val di Sole a 11. místo v Albstadtu. V roce 2019 by se měl pevně usadit v TOP 10 Světového poháru U23 a na domácí scéně být mezi třemi nejlepšími bikery absolutně.

Mladý Tomáš Dudek se stal juniorským mistrem ČR v cross country a vítězem Českého poháru. V předolympijské sezoně by chtěl potvrdit roli jedničky na domácí juniorské scéně a pokusit se vybojovat cenný kov na vrcholné evropské nebo světové akci. "Až do loňského roku jsem se bikových závodů jen účastnil, ale závodit jsem začal až příchodem do týmu," řekl Dudek, který v loňském roce vybojoval zlato na MČR i ve skialpinismu a na tomto šampionátu bude startovat i letos.

Největší novinkou v týmu je partnerství s Aspire sports, což znamená kompletní výměnu závodního materiálu. Jezdci týmu GAPP System–Cabtech MTB Racing Team budou nově závodit na kolech Cannondale s výplety a vybavením jezdců od Mavic a na pláštích Maxxis.

CÍCHA JAROSLAV
15.01.2019 | zobrazeno 408x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC