Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Dráha Dráha

Jaborníková sedmá na MS na 500 metrů i v keirinu

MTB MTB

Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 20.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

Do své druhé sezony vstupuje bikový tým GAPP System–Cabtech MTB Racing Team. Ta podle managera týmu Tomáše Přibyla bude klíčovou v přípravě v rámci projektu Tokio 2020.

"Podařilo se nám postavit a během jediného roku úspěšně rozjet malý rodinný tým ve složení Jitka Čábelická, Matěj Průdek a Tomáš Dudek, který závodí v olympijské disciplíně XCO převážně na světové scéně a pro letošní rok má status UCI. Hlavním cílem je nominace na olympijské hry v Tokiu. Mezitím se opět zaměříme na Světový pohár, na vybrané závody kategorie HC a Český pohár," upřesnil sportovní ředitel Pavel Čábelický v jehož sestavě jsou stejná jména jako v minulém roce.

V roce 2018 se Jitka Čábelická (rozená Šakrnitzlová) stala 15. ženou žebříčku UCI, mistryní ČR v cross country a vítězkou Českého poháru. Dosáhla na 18. místo na mistrovství světa a ve Světovém poháru se umístila nejlépe na 13. místě v Short Tracku v La Bresse. Letos by chtěla potvrdit roli české jedničky a atakovat TOP 10 na světové scéně.

"Loňská sezona byla skvělá. Opět jsem se posunula, především po fyzické stránce. Od přestupu z maratonů na cross country mne mnozí zrazovali, ale ukázalo se, že to byla dobrá volba, A nakonec 18. místo na mistrovství světa je pro mě velkou motivací. Uspěla jsem i ve Short tracku a umístění v závodech Sp do 16. místa pro mě znamenalo start do hlavního závodu ze druhé řady. Vím o problémech v technice a na to se nyní zaměřuji," řekla úřadující s šampionka.

Matěj Průdek v kategorii U23 obsadil mimo jiné 9. místo ve Světového poháru ve Val di Sole a 11. místo v Albstadtu. V roce 2019 by se měl pevně usadit v TOP 10 Světového poháru U23 a na domácí scéně být mezi třemi nejlepšími bikery absolutně.

Mladý Tomáš Dudek se stal juniorským mistrem ČR v cross country a vítězem Českého poháru. V předolympijské sezoně by chtěl potvrdit roli jedničky na domácí juniorské scéně a pokusit se vybojovat cenný kov na vrcholné evropské nebo světové akci. "Až do loňského roku jsem se bikových závodů jen účastnil, ale závodit jsem začal až příchodem do týmu," řekl Dudek, který v loňském roce vybojoval zlato na MČR i ve skialpinismu a na tomto šampionátu bude startovat i letos.

Největší novinkou v týmu je partnerství s Aspire sports, což znamená kompletní výměnu závodního materiálu. Jezdci týmu GAPP System–Cabtech MTB Racing Team budou nově závodit na kolech Cannondale s výplety a vybavením jezdců od Mavic a na pláštích Maxxis.

CÍCHA JAROSLAV
15.01.2019 | zobrazeno 550x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC