Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský se zranil na Okolo Maďarska, Hník devátý

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Štybar poosmé ne, Boroš potřetí ano

Cyklokrosař Michael Boroš (Creafin TUVsud) vybojoval na mistrovství republiky třetí domácí titul v řadě, další medaile na náročné rozbahněné trati v Holých Vrších získali Tomáš Paprstka (Expres CZ - Team Kolín) a vítěz Toi Toi Cupu Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor). Všichni tři tak získali cenný skalp, Zdeňka Štybara (Deceuninck-Quick-Step), který dojel čtvrtý. Mezi ženami se mistryní stala Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.

Zkušená závodnice završila zlatý hattrick a vyjela si tak už šestý domácí titul a podvanácté v řadě nechybvla na domácím mistrovství na stupních vítězek. Pětatřicetiletá Havlíková si na náročné trati počínala naprosto suverénně a v závěru její triumf neohrozil ani pád v blízkosti depa. Jen vyměnila kolo a uháněla do cíle.

"Pro mě to byl strašně překvapivý průběh závodu. Čekala jsem, že se budeme prát vepředu tři čtyři závodnice, ale hned v druhém výjezdu se to oddělilo. Najednou jsem zjistila, že dnes na to mám spíš technicky než fyzicky. To byl hlavní důvod úspěchu," řekla Havlíková.

Nejlépe odstartovala Jana Czeczinkarová (Mitas Trek), ale Havlíková se přes ní rychle dostala. Ze skupiny pronásledovatelek se držela Czeczinkarová, ale rychle se na ní dotáhla Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor), zatímco trio Karla Štěpánová (Superior XC Team), Magdalena Mišoňová (Adastra Bike Team) a Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n. N.) začalo zaostávat.

Největší překvapení závodu Janů jela výborně a dokonce se jí podařilo zkušenější Czeczinkarovou setřást. Ta se však nevzdala a dokázala se na Janů dotáhnout. Nakonec ji dokázala i ujet, přesto je pro Janů bronz jasně nejlepším výsledkem dosavadní kariéry.

Štybar po přechodu k silničním profesionálům jezdí závody v terénu už pouze doplňkově, přesto právě jeho účast přilákala k trati značné množství diváků. Štybar chtěl zaútočit na rekordní osmý domácí titul, ale již před startem říkal. "V pátek jsem na něj, když jsem na trati trénoval, myslel. Ale to bylo na tvrdém podkladu a dnes na bahně to již tak nevidím." A samotný průběh závodu mu dal za pravdu, na trio specialistů nestačil.

Boroš po nepříliš vydařeném startu se stačil rychle posunout dopředu a na prvním místě vydržel prakticky celý závod až do cíle. Nejdéle s ním držel krok již třiačtyřicetiletý Emil Hekele, ale prožil si sportovní tragédii. V předposledním kole, když jezdil bezpečně na druhém místě, vjel do depa a vyměnil kolo, ale vzápětí při výjezdu přetrhl řetěz. Návrat zpět k mechanikům a druhou výměnu kola v depu rozhodčí vyhodnotili jako porušení pravidel a diskvalifikovali ho.

Boj o další medaile byl jako na houpačce. Chvíli to vypadalo nejlépe pro Štybara, potom pro čerstvého otce Nesvadbu, ale nakonec se smál třetí vzadu - Tomáš Paprstka. Posouval se zezadu, nechyboval a to byl klíč k úspěchu, protože jeho soupeři se chybám nevyhnuli. Hlavně Nesvadba prožil závod plný zvratů a pádů. V jednu chvíli vypadal, že by mohl bojovat o vítězství, ale pak se propadl na páté místo a medaile byla v nedohlednu - nakonec vyválčil alespoň bronz.

„Závod jsem si hodně užil, měl pro mě lepší scénář než minulý rok. Mohl jsem si jej kontrolovat a užívat. Trať se mi strašně líbila, byl to pravý cyklokros, jak má být. Očekával jsem, že si to rozdáme se Zdeňkem (Štybarem), ale bohužel mu to tak nesedlo. Bylo to hodně běhavé a nebylo to tak rychlé, jak by mu asi vyhovovalo. Titul z Holých Vrchů má pro mě velkou cenu,“ zářil v cíli spokojený Michael Boroš.

Nejlepšími závodníky kategorie U23 byli celkově na šestém až osmém místě celkově Tomáš Kopecký (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice), Josef Jelínek (Mitas Trek) a Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor).

Výsledky

Muži:

1. Boroš (Creafin TUVsud) 58:20, 2. Paprstka (Expres CZ - Team Kolín) +18, 3. Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) +41, 4. Štybar (Deceuninck-Quick-Step) +1:19, 5. Škarnitzl (Mitas Trek) +2:16, 6. Kopecký (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice) +4:00, 7. Jelínek (Mitas Trek) +4:16, 8. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +7:19, 9. Petruš (Ethic Sport), 10. Říman (TJ AŠ Mladá Boleslav) oba -1 kolo.

Muži U23:

1. Kopecký (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice) 1:02:20, 2. Jelínek (Mitas Trek) +16, 3. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:19.

Ženy:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) 49:43, 2. Czeczinkarová (Mitas Trek) +1:30, 3. Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:50, 4. Štěpánová (Superior XC Team) +3:07, 5. Mišoňová (Adastra Bike Team) +3:49, 6. Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n. N.) +5:34.

FOTO Jaroslav Svoboda

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
12.01.2019 | zobrazeno 1197x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC