Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský se zranil na Okolo Maďarska, Hník devátý

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

Již příští víkend se uskuteční na velodromu na Třebešíně závody MTB v celém areálu velodromu. "Účastnit se mohou jak dospělí, tak mládežníci. Je to vlastně rozšíření náborových závodů a závodů pro náš kroužek, které pořádáme přes léto," uvedl k akci trenér Kovo Praha Marek Mixa.

"Podařilo se nám dát dohromady solidní partu trenérů MTB, takže sportovci přes léto objeli celý ČP na dráze. Přes zimu pak budujeme v areálu velodromu bikovou trasu, ale proč jí nevyužít i pro MTB. Je to samozřejmě dost podobné cyklokrosu, ale toho se bohužel moc účastnit nestíháme, kolize s dráhou je limitující," vysvětluje Mixa.

A hned další víkend je pak naplněný jinou akcí. Kongresem zaměřeným pro trenéry cyklistiky. "Oslovili jsme zajímavé přednášející tak, aby vznikl hezký koktejl přednášek. Seminářů, přednášek a kongresů máme v cyklistice jako šafránu, takže tímto chceme přispět i my pro kulturu trenérů. Celé ty vyšlo právě z iniciativy našich mladých trenérů, kteří se chtějí vzdělávat a jsou často ještě na školách. I proto jsme pro ně pak spustili jakési doplňující praktické vzdělávání. ´Junior Coach Program´ je samozřejmě vznešený anglický název, ale jde hlavně o spojení školních postupů a znalostí s každodenní praxí trenéra," pokračuje Marek Mixa.

Kongresy se budou opakovat vždy dvakrát ročně, takže doména cyklokongres.cz byla jasná volba. V podzimním termínu se pak zaměří na Třebešíně na další témata. "I nyní je to ale nabité, od psychologie, přes výkon a tréninkové metody až po pravidla. A bikové závody, ty budou samozřejmě pokračovat i na jaře. Díky samostatné organizační partě trenérů MTB, se můžeme klidně křížit s dalšími akcemi a není to závislé na kolizích se silnicí či dráhou," říká trenér Kova.

Poslední lednový víkend přijde na řadu zimní brigáda, kdy se společnými silami všichni vrhnou do budování právě MTB trasy. "Po loňské opravě betonového povrchu vlastního velodromu se tak přes zimu pouštíme do budování tras. A jako první věc na jaře nás čeká oprava tribuny. Na velodromu se prostě nespí ani v zimě," dodal Marek Mixa.

CÍCHA JAROSLAV
11.01.2019 | zobrazeno 777x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC