Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

Již příští víkend se uskuteční na velodromu na Třebešíně závody MTB v celém areálu velodromu. "Účastnit se mohou jak dospělí, tak mládežníci. Je to vlastně rozšíření náborových závodů a závodů pro náš kroužek, které pořádáme přes léto," uvedl k akci trenér Kovo Praha Marek Mixa.

"Podařilo se nám dát dohromady solidní partu trenérů MTB, takže sportovci přes léto objeli celý ČP na dráze. Přes zimu pak budujeme v areálu velodromu bikovou trasu, ale proč jí nevyužít i pro MTB. Je to samozřejmě dost podobné cyklokrosu, ale toho se bohužel moc účastnit nestíháme, kolize s dráhou je limitující," vysvětluje Mixa.

A hned další víkend je pak naplněný jinou akcí. Kongresem zaměřeným pro trenéry cyklistiky. "Oslovili jsme zajímavé přednášející tak, aby vznikl hezký koktejl přednášek. Seminářů, přednášek a kongresů máme v cyklistice jako šafránu, takže tímto chceme přispět i my pro kulturu trenérů. Celé ty vyšlo právě z iniciativy našich mladých trenérů, kteří se chtějí vzdělávat a jsou často ještě na školách. I proto jsme pro ně pak spustili jakési doplňující praktické vzdělávání. ´Junior Coach Program´ je samozřejmě vznešený anglický název, ale jde hlavně o spojení školních postupů a znalostí s každodenní praxí trenéra," pokračuje Marek Mixa.

Kongresy se budou opakovat vždy dvakrát ročně, takže doména cyklokongres.cz byla jasná volba. V podzimním termínu se pak zaměří na Třebešíně na další témata. "I nyní je to ale nabité, od psychologie, přes výkon a tréninkové metody až po pravidla. A bikové závody, ty budou samozřejmě pokračovat i na jaře. Díky samostatné organizační partě trenérů MTB, se můžeme klidně křížit s dalšími akcemi a není to závislé na kolizích se silnicí či dráhou," říká trenér Kova.

Poslední lednový víkend přijde na řadu zimní brigáda, kdy se společnými silami všichni vrhnou do budování právě MTB trasy. "Po loňské opravě betonového povrchu vlastního velodromu se tak přes zimu pouštíme do budování tras. A jako první věc na jaře nás čeká oprava tribuny. Na velodromu se prostě nespí ani v zimě," dodal Marek Mixa.

CÍCHA JAROSLAV
11.01.2019 | zobrazeno 433x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC