Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský se zranil na Okolo Maďarska, Hník devátý

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Štybar bude v Holých Vrších bojovat o osmý titul

Domácí cyklokrosový šampionát, který se uskuteční v sobotu 12. ledna na okruhu na Holých Vrších, ozdobí sedminásobný český šampion Zdeněk Štybar. Na nejtěžším českém krosovém okruhu se trojnásobný mistr světa pokusí rozšířit již tak svoji rekordní sbírku titulů. Na domácím šampionátu se představí po pětileté přestávce.

Souboj o osmašedesátý titul v historii tak získá na pikantnosti. Třetí titul v řadě by rád vybojoval Michael Boroš a k největším favoritům bude jistě patřit i vítěz Toi Toi Cupu Jan Nesvadba. O stupně vítězů budou usilovat i Tomáš Paprstka a další jezdci, pojede i Lubomír Petruš, juniorský mistr Evropy 2007 a držitel bronzu z MS 2008. Chybět nebude ani juniorský stříbrný medailista z loňského mistrovství světa Tomáš Kopecký, který v letošní sezoně závodí v kategorii U23. Nepojede naopak vicemistr světa do 23 let Adama Ťoupalíka, který definitivně přestupuje na silnici. Startoval měl i bikový olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, ovšem zraněný kotník mu to nedovolí.

O cenné kovy budou bojovat ovšem i ženy. A zde je jasnou favoritkou, při absenci Kateřiny Nash, zkušená Pavla Havlíková. Ta na posledních jedenácti šampionátech nechyběla na stupních vítězek a ve své sbírce má pět zlatých, stejný počet stříbrných a jednu bronzovou medaili.

Holé Vrchy jsou v cyklokrosovém kalendáři pravidelným dějištěm závodů Toi Toi Cupu, domácí šampionát hostily pouze jednou v roce 1999. Tehdy zvítězil Jiří Pospíšil před současným reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem a Radomírem Šimůnkem st.

Štybar v letošní sezoně už absolvoval v cyklokrosu čtyři starty. I přes nevýhodnou startovní pozici, kdy nastupoval až z poslední řady, dosáhl nejlepšího výsledku v belgickém Loenhoutu, kde dojel třináctý. Ve vzájemné bilanci s dvojnásobným mistrem republiky posledních dvou let Michaelem Borošem sice třikrát prohrál, ale náročné podmínky i obtížná trať mu nahrávají.

"Okruh je na Holých Vrších neskutečně těžký a když bude déšť a bláto, tak je bude ještě náročnější. Štybarovi se start honil v hlavě dlouho, je to maximalista a nebere nic jiného než vítězství. Je to závod do tahu a to mu vyhovuje. Jsem rád, ýe přijede závodit k nám, protože je to osobnost a mladí jej uvidí na vlastní oči," řekl reprezentační kouč Petr Dlask a naznačil, že právě on je poro něj největším favoritem.

"Vyhrát chce každý. Já osobně mám Holé Vrchy hodně rád, těžké tratě mi vyhovují a vůbec bych se nezlobil, kdyby třeba napadlo dvacet centimetrů sněhu. Bude to spravedlivý souboj a vyhraje ten nejlepší," přidal Jan Nesvadba, který právě na tomto okruhu dal poprvé v elite o sobě vědět, když v roce 2011 skončil při závodu Toi Toi Cupu druhý za Němcem Christophem Pfingstenem a před rokem na MČR získal stříbro.

Start závodu je v 13:35, ženy vyrazí na okruh dlouhý 2,5 km a s převýšením v každém okruhu 88 metrů ve 14:00.

CÍCHA JAROSLAV
08.01.2019 | zobrazeno 693x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC