Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Štybar bude v Holých Vrších bojovat o osmý titul

Domácí cyklokrosový šampionát, který se uskuteční v sobotu 12. ledna na okruhu na Holých Vrších, ozdobí sedminásobný český šampion Zdeněk Štybar. Na nejtěžším českém krosovém okruhu se trojnásobný mistr světa pokusí rozšířit již tak svoji rekordní sbírku titulů. Na domácím šampionátu se představí po pětileté přestávce.

Souboj o osmašedesátý titul v historii tak získá na pikantnosti. Třetí titul v řadě by rád vybojoval Michael Boroš a k největším favoritům bude jistě patřit i vítěz Toi Toi Cupu Jan Nesvadba. O stupně vítězů budou usilovat i Tomáš Paprstka a další jezdci, pojede i Lubomír Petruš, juniorský mistr Evropy 2007 a držitel bronzu z MS 2008. Chybět nebude ani juniorský stříbrný medailista z loňského mistrovství světa Tomáš Kopecký, který v letošní sezoně závodí v kategorii U23. Nepojede naopak vicemistr světa do 23 let Adama Ťoupalíka, který definitivně přestupuje na silnici. Startoval měl i bikový olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, ovšem zraněný kotník mu to nedovolí.

O cenné kovy budou bojovat ovšem i ženy. A zde je jasnou favoritkou, při absenci Kateřiny Nash, zkušená Pavla Havlíková. Ta na posledních jedenácti šampionátech nechyběla na stupních vítězek a ve své sbírce má pět zlatých, stejný počet stříbrných a jednu bronzovou medaili.

Holé Vrchy jsou v cyklokrosovém kalendáři pravidelným dějištěm závodů Toi Toi Cupu, domácí šampionát hostily pouze jednou v roce 1999. Tehdy zvítězil Jiří Pospíšil před současným reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem a Radomírem Šimůnkem st.

Štybar v letošní sezoně už absolvoval v cyklokrosu čtyři starty. I přes nevýhodnou startovní pozici, kdy nastupoval až z poslední řady, dosáhl nejlepšího výsledku v belgickém Loenhoutu, kde dojel třináctý. Ve vzájemné bilanci s dvojnásobným mistrem republiky posledních dvou let Michaelem Borošem sice třikrát prohrál, ale náročné podmínky i obtížná trať mu nahrávají.

"Okruh je na Holých Vrších neskutečně těžký a když bude déšť a bláto, tak je bude ještě náročnější. Štybarovi se start honil v hlavě dlouho, je to maximalista a nebere nic jiného než vítězství. Je to závod do tahu a to mu vyhovuje. Jsem rád, ýe přijede závodit k nám, protože je to osobnost a mladí jej uvidí na vlastní oči," řekl reprezentační kouč Petr Dlask a naznačil, že právě on je poro něj největším favoritem.

"Vyhrát chce každý. Já osobně mám Holé Vrchy hodně rád, těžké tratě mi vyhovují a vůbec bych se nezlobil, kdyby třeba napadlo dvacet centimetrů sněhu. Bude to spravedlivý souboj a vyhraje ten nejlepší," přidal Jan Nesvadba, který právě na tomto okruhu dal poprvé v elite o sobě vědět, když v roce 2011 skončil při závodu Toi Toi Cupu druhý za Němcem Christophem Pfingstenem a před rokem na MČR získal stříbro.

Start závodu je v 13:35, ženy vyrazí na okruh dlouhý 2,5 km a s převýšením v každém okruhu 88 metrů ve 14:00.

CÍCHA JAROSLAV
08.01.2019 | zobrazeno 403x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC