Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Na ZMN v Jevíčku opět zamíří špička mezi kadety

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Mathieu van der Poel ovládl opět cyklokrosové ME

Čtvrtou zlatou medaili, z pěti možných, vybojoval na cyklokrosovém mistrovství Evropy v Rosmalenu pro pořadatelskou zemi Nizozemí Mathieu van der Poel, který tak obhájil své zlato z loňského roku. Michale Boroš obsadil 15. místo.

Třiadvacetiletý Mathieu van der Poel předvedl podobné představení jako před rokem v Táboře a ze závodu udělal svou sólovou jízdu. Druhý dorazil do cíle se ztrátou 14 sekund držitel zlatého hattricku z posledních tří světových šampionátů Wout van Aert před dalším Belgičanem Laurensem Sweeckem. Všech osm Belgičanů na startu se vešlo do první jedenáctky. Prvním závodníkem mimo nizozemsko-belgický blok byl až na 14. příčce Francouz Steve Chainel. Hned za ním dojel Boroš se ztrátou více než dvě a půl minuty na vítěze.

Ve druhém kole se usadila na čele závodu dvojice největších favoritů van Aert a M. Van der Poel. Domácí jezdec na nic nečekal a za výrazné podpory nadšených fanoušků dovršil ziskem titulu domácí nizozemský triumf. S odstupem čtrnácti vteřin až půlminuty dojela čtveřice Belgičanů, van Aert bral stříbro a Laurens Sweeck bronz.

Z našich skončil nejlépe patnáctý Michael Boroš, zbývající Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba těsně za sebou – šestadvacátý a sedmadvacátý. "Bylo to zase strašně rychlé, nic co by mě mohlo překvapit. Dneska rozhodovaly maličkosti, stačila chvilka zaváhání a člověk ztratil kontakt. Potřeboval bych aspoň pár kapek deště, aby byly těžší podmínky a zpomalilo se. Ke konci jsem měl trošku problémy s pedály, proto mi nejbližší soupeři poodjeli,“ řekl Michael Boroš:

„Už na startu jsem zaváhal. Pak jsem se tam snažil dostat, ale strašně jsem se plácal v písku. Ani jednou jsem to neprojel. Tři kola před koncem mě dojel Tomáš (Paprstka), cuknul mi v písku a zůstal jsem osamocený. Pak už ani nebylo o co bojovat. Byl to totální letecký den. Už bych si přál, aby to bylo tahavější a silovější,“ byla slov a lídra Toi Toi Cupu Jana Nevadby.

Výsledky:

Muži

1. M. Van der Poel (Niz.) 1:02:35, 2. an Aert +14, 3. L. Sweeck +18, 4. M. Vanthourenhout +30, 5. Toon Aerts (všichni Belg.) +33, 6. van der Haar (Niz.) +37, ...15. Boroš +2:33, 26. Paprstka +3:55, 27. Nesvadba (všichni ČR) +4:33.

CÍCHA JAROSLAV
04.11.2018 | zobrazeno 386x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC