Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Na ZMN v Jevíčku opět zamíří špička mezi kadety

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Trojnásobný cyklokrosařek triumf Nizozemska

Kompletní stupně vítězek obsadily na domácím evropském šampionátu v Rosmalenu cyklokrosařky Nizozemí. Zvítězila Annemarie Worstová před Marianne Vosovou a Denisou Betsemovou. Pavla Havlíková skončila dvanáctá, o dvě místa za ní dojela Karla Štěpánová.

Ještě v předposledním čtvrtém kole žen jezdila na čele závodu šestice krosařek - domácí trio Nizozemek a trojice Belgičanek. Ve druhé písečné pasáži stačilo menší zaváhání mistryně světa Sanne Cantové z Belgie a skupina se rozpojila. Zatímco zbývající dvě Belgičanky odpadly, Cantová visela za domácí trojicí jako na gumě. Krátce na to nastoupila Worstová a vypracovala si nadějný náskok. Ten uhájila až do cíle, v boji o stříbro uspěla Vosová nad krajankou Betsemovou.

Naše obě reprezentantky se převážně pohybovaly na začátku druhé desítky, úspěšnější byla dvanáctá Pavla Havlíková, dvě místa za ní skončila Karla Štěpánová.

„Hned v první zatáčce jsem dostala pohlavek zprava a zleva, málem jsme se s holkama smotaly a já se ocitla na konci skupiny. Tím pro mě začal závod jízdou zezadu, tak jsem se snažila jet v háku. Nejsem úplně v top formě, minulý týden jsem byla nemocná. Jela jsem s Belgičankou, ta byla na rovinách úplně úžasná, když měla neskutečný tah. Pomohla mi zůstat na pozicích, na kterých jsem se ocitla. Líp to dneska prostě nešlo,“ řekla Pavla Havlíková.

A Karla Štěpánová přidala: „Byl to úprk, fakt hustý. Škoda, že to nebylo víc zamotanější. Na těch dlouhých rovinách jsem marnější. Tam mám ještě co dohánět. Naopak vzadu v technice holky běžely, já jsem je krásně dojížděla. Ani běhání mi tolik nevadilo, hrozně mi vadily roviny. V půlce závodu jsem viděla Pavlu před sebou, ale pak se mezi nás dostala Holanďanka. Nedokázala jsem ji předjet, dost to zbrzdila. Pavla tím získala náskok, který si pohodlně udržela.“

Angličan Thomas Pidcock v kategorii U23 nedal mistru světa Belgičanovi Eli Iserbytovi šanci. Zvítězil stylem start - cíl a pohodlně si hlídal náskok na největšího soupeře. Třetí místo vybojoval Francouz Antonie Benoist. Nejlepším Čechem byl Josef Jelínek, který po dobrém startu nakonec dojel čtyřiadvacátý. Medailista z letošního světového šampionátu juniorů Tomáš Kopecký skončil třicátý.

„Na startu jsem stál nečekaně ve druhé řadě a využil jsem toho. Všechno šlo podle plánu, jezdil jsem kolem desátého místa. Jenže při nájezdu na asfalt jsem asi nedával moc pozor a sklouznulo mi to. Ztratil jsem pár pozic, ale brzy se z toho oklepal. Ale v lese jsem sebou říznul podruhé a klesnul jsem zhruba na třicáté místo. Jak to bylo hodně natažené, tak jsem na dlouhých rovinách předjel maximálně jednoho soupeře. Neuměl jsem ideálně najet do písku a projet ho celý. Byl jsem dost přemotivovaný, přitom jsem se cítil skvěle, řekl Josef Jelínek.

Tomáš Kopecký mínil, že forma i fyzicky to bylo dobré. "Startoval jsem třetí od konce a hned v prvním kole jsem píchnul. Z depa jsem vyjel úplně poslední a nakonec jsem skončil třicátý. Docela dost soupeřů jsem předjel, ale v závěru mi už docházely síly. Navíc jsem byl nemocný a při rozjíždění jsem se smotal na překážkách. Padnul jsem na rameno, ale naštěstí mě to moc nebolelo. Takže jsem s výsledkem spokojený.“

Výsledky:

Ženy:

1. Worstová 40:24, 2. Vosová +2, 3. Betsemaová (všechny Niz.) +2, 4. Cantová +10, 5. van Loyová +31, 6. Selsová (všechny Belg.) +37, ...12. Havlíková +1:36,, 14. Štěpánová (obě ČR) +2:33.

Muži U23:

1. Pidcock (Brit.) 50:22, 2. Iserbyt (Belg.) +30, 3. Benoist (Fr.) +45, 4. B. Turner +1:92, 5. Mein (oba Brit.) +1:10, 6. Bonsergent (Fr.) +1:12, ...…24. Jelínek +2:48, 30. Kopecký +3:57, 39. Mayer +6:16, 43. Říman (všichni ČR) -1 kolo.

CÍCHA JAROSLAV
04.11.2018 | zobrazeno 336x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC