Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora

Zahraniční report. cyklokros

Trojnásobný cyklokrosařek triumf Nizozemska

Kompletní stupně vítězek obsadily na domácím evropském šampionátu v Rosmalenu cyklokrosařky Nizozemí. Zvítězila Annemarie Worstová před Marianne Vosovou a Denisou Betsemovou. Pavla Havlíková skončila dvanáctá, o dvě místa za ní dojela Karla Štěpánová.

Ještě v předposledním čtvrtém kole žen jezdila na čele závodu šestice krosařek - domácí trio Nizozemek a trojice Belgičanek. Ve druhé písečné pasáži stačilo menší zaváhání mistryně světa Sanne Cantové z Belgie a skupina se rozpojila. Zatímco zbývající dvě Belgičanky odpadly, Cantová visela za domácí trojicí jako na gumě. Krátce na to nastoupila Worstová a vypracovala si nadějný náskok. Ten uhájila až do cíle, v boji o stříbro uspěla Vosová nad krajankou Betsemovou.

Naše obě reprezentantky se převážně pohybovaly na začátku druhé desítky, úspěšnější byla dvanáctá Pavla Havlíková, dvě místa za ní skončila Karla Štěpánová.

„Hned v první zatáčce jsem dostala pohlavek zprava a zleva, málem jsme se s holkama smotaly a já se ocitla na konci skupiny. Tím pro mě začal závod jízdou zezadu, tak jsem se snažila jet v háku. Nejsem úplně v top formě, minulý týden jsem byla nemocná. Jela jsem s Belgičankou, ta byla na rovinách úplně úžasná, když měla neskutečný tah. Pomohla mi zůstat na pozicích, na kterých jsem se ocitla. Líp to dneska prostě nešlo,“ řekla Pavla Havlíková.

A Karla Štěpánová přidala: „Byl to úprk, fakt hustý. Škoda, že to nebylo víc zamotanější. Na těch dlouhých rovinách jsem marnější. Tam mám ještě co dohánět. Naopak vzadu v technice holky běžely, já jsem je krásně dojížděla. Ani běhání mi tolik nevadilo, hrozně mi vadily roviny. V půlce závodu jsem viděla Pavlu před sebou, ale pak se mezi nás dostala Holanďanka. Nedokázala jsem ji předjet, dost to zbrzdila. Pavla tím získala náskok, který si pohodlně udržela.“

Angličan Thomas Pidcock v kategorii U23 nedal mistru světa Belgičanovi Eli Iserbytovi šanci. Zvítězil stylem start - cíl a pohodlně si hlídal náskok na největšího soupeře. Třetí místo vybojoval Francouz Antonie Benoist. Nejlepším Čechem byl Josef Jelínek, který po dobrém startu nakonec dojel čtyřiadvacátý. Medailista z letošního světového šampionátu juniorů Tomáš Kopecký skončil třicátý.

„Na startu jsem stál nečekaně ve druhé řadě a využil jsem toho. Všechno šlo podle plánu, jezdil jsem kolem desátého místa. Jenže při nájezdu na asfalt jsem asi nedával moc pozor a sklouznulo mi to. Ztratil jsem pár pozic, ale brzy se z toho oklepal. Ale v lese jsem sebou říznul podruhé a klesnul jsem zhruba na třicáté místo. Jak to bylo hodně natažené, tak jsem na dlouhých rovinách předjel maximálně jednoho soupeře. Neuměl jsem ideálně najet do písku a projet ho celý. Byl jsem dost přemotivovaný, přitom jsem se cítil skvěle, řekl Josef Jelínek.

Tomáš Kopecký mínil, že forma i fyzicky to bylo dobré. "Startoval jsem třetí od konce a hned v prvním kole jsem píchnul. Z depa jsem vyjel úplně poslední a nakonec jsem skončil třicátý. Docela dost soupeřů jsem předjel, ale v závěru mi už docházely síly. Navíc jsem byl nemocný a při rozjíždění jsem se smotal na překážkách. Padnul jsem na rameno, ale naštěstí mě to moc nebolelo. Takže jsem s výsledkem spokojený.“

Výsledky:

Ženy:

1. Worstová 40:24, 2. Vosová +2, 3. Betsemaová (všechny Niz.) +2, 4. Cantová +10, 5. van Loyová +31, 6. Selsová (všechny Belg.) +37, ...12. Havlíková +1:36,, 14. Štěpánová (obě ČR) +2:33.

Muži U23:

1. Pidcock (Brit.) 50:22, 2. Iserbyt (Belg.) +30, 3. Benoist (Fr.) +45, 4. B. Turner +1:92, 5. Mein (oba Brit.) +1:10, 6. Bonsergent (Fr.) +1:12, ...…24. Jelínek +2:48, 30. Kopecký +3:57, 39. Mayer +6:16, 43. Říman (všichni ČR) -1 kolo.