Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Stanovisko rozhodčího k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Czeczinkarová čtvrtá, J. Ťoupalík pátý na ME

Dva mladí čeští cyklokrosaři útočili na mistrovství Evropy na medaile. V nizozemské m Rosmalenu Jana Czeczinkarová čtvrtá v závodě žen o 23 let, Jakub Ťoupalík skončil mezi juniory pátý, když ho od bronzu dělilo pět sekund.

Závodu žen do 23 let dominovaly domácí Nizozemky, zvítězila Ceylin Del Carmenová před Inge van der Heijdenovou a Fleur Nagengastovou. Czeczinkarové chybělo k medaili 13 vteřin.

„Před startem bych čtvrté místo brala, ale po průběhu závodu jsem smutná. Byl to kousek, strašně mě to mrzí. Holky nebyly výkonnostně daleko, spíš jsme byly vyrovnané. Možná kdyby se jelo ještě jedno kolo, tak to cinklo,“ řekla pro web cyklokros.cz česká závodnice. Za ní skončily další dvě domácí závodnice.

Náskok medailistek v závěru stahovala, proto ji mrzely časové ztráty z trati. „Kvůli horšímu postavení na startu jsem měla před sebou slabší soupeřky a ty mě neustále někde brzdily. Takže jsem neustále vycvakávala a seskakovala. Pak mě sundala Italka, další soupeřka zase v lesíku. Furt něco,“ povzdechla si Czeczinkarová.

Junior Jakub Ťoupalík měl ke stupňům vítězů ještě blíž. „S pátým místem jsem spokojen. Ronhaar s Meeussenem byli dneska jasně nejlepší, já jsem se celý závod pral o třetí místo. V posledním kole v jednom z výjezdů mi nechal Vermoote ve stopě zadní kolo, musel jsem vycvaknout a tím jsem ztratil rychlost. Skupina bojující o bronz se tím rozpojila a já přivedl do cíle zbytek,“ litoval Jakub Ťoupalík.

V polovině závodu zavelel domácí Pim Ronhaar k útoku, okamžitě za ním vyrazil Belgičan Witse Meeussen. Nizozemec svůj náskok postupně navyšoval a zaslouženě zvítězil. V boji o třetí místo jezdil Jakub Ťoupalík spolu Nizozemcem a třemi Belgičany, kteří svoji převahu zužitkovali, když stříbro bral Witse Meeussen a bronz mladý Thibau Nys.

Smůlu měl prvním rokem junior Jan Zatloukal, který ztratil kontakt, když zaváhal na umělé překážce. Po skvělé stíhací jízdě to stačilo jen na sedmnácté místo, těsně před ním skončili čtrnáctý David Šulc a šestnáctý Tomáš Ježek. Ježek skončil při posledním závodu SP v Bernu třetí a rozhobně dnes myslel výše. „Nemám co říct. V posledním kole mi spadl řetěz z vodítka a už jsem ho nenadal zpátky. To bylo pro mě zklamání. Jelo se mi docela dobře, první desítka byla reálná. A to bych byl spokojen,“ řekl Tomáš Ježek.

Výsledky:

Junioři:

1. Ronhaar (Niz.) 44:53, 2. Meeussen +14, 3. Nys +21, 4. Vermoote (všichni Belg.) +21, 5. J. Ťoupalík +26, 6. Huybs (Belg.) +27, ...14. Šulc +1:31, 16. Ježek +1:58, 17. Zatloukal +2:05, 29. Kučera +2:45, 42. Bittner (všichni ČR) +3:52.

Ženy U23:

1. del Carmenová 40:31, 2. van der Heijdenová +22, 3. Nagengastová (všechny Niz.) +49, 4. Czeczinkarová +1:02, 5. Pieteraseová +1:21, 6. Kastelijnová (obě Niz.) +1:28....23. Ungermanová +3:54, 28. Bajgerová +4:17, 31. Janů +4:32, 33. Mišoňová (všechny ČR) +5:40.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
04.11.2018 | zobrazeno 448x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC