Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety

MTB MTB

Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Nash našla českou přemožitelku

Sálovka Sálovka

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Czeczinkarová čtvrtá, J. Ťoupalík pátý na ME

Dva mladí čeští cyklokrosaři útočili na mistrovství Evropy na medaile. V nizozemské m Rosmalenu Jana Czeczinkarová čtvrtá v závodě žen o 23 let, Jakub Ťoupalík skončil mezi juniory pátý, když ho od bronzu dělilo pět sekund.

Závodu žen do 23 let dominovaly domácí Nizozemky, zvítězila Ceylin Del Carmenová před Inge van der Heijdenovou a Fleur Nagengastovou. Czeczinkarové chybělo k medaili 13 vteřin.

„Před startem bych čtvrté místo brala, ale po průběhu závodu jsem smutná. Byl to kousek, strašně mě to mrzí. Holky nebyly výkonnostně daleko, spíš jsme byly vyrovnané. Možná kdyby se jelo ještě jedno kolo, tak to cinklo,“ řekla pro web cyklokros.cz česká závodnice. Za ní skončily další dvě domácí závodnice.

Náskok medailistek v závěru stahovala, proto ji mrzely časové ztráty z trati. „Kvůli horšímu postavení na startu jsem měla před sebou slabší soupeřky a ty mě neustále někde brzdily. Takže jsem neustále vycvakávala a seskakovala. Pak mě sundala Italka, další soupeřka zase v lesíku. Furt něco,“ povzdechla si Czeczinkarová.

Junior Jakub Ťoupalík měl ke stupňům vítězů ještě blíž. „S pátým místem jsem spokojen. Ronhaar s Meeussenem byli dneska jasně nejlepší, já jsem se celý závod pral o třetí místo. V posledním kole v jednom z výjezdů mi nechal Vermoote ve stopě zadní kolo, musel jsem vycvaknout a tím jsem ztratil rychlost. Skupina bojující o bronz se tím rozpojila a já přivedl do cíle zbytek,“ litoval Jakub Ťoupalík.

V polovině závodu zavelel domácí Pim Ronhaar k útoku, okamžitě za ním vyrazil Belgičan Witse Meeussen. Nizozemec svůj náskok postupně navyšoval a zaslouženě zvítězil. V boji o třetí místo jezdil Jakub Ťoupalík spolu Nizozemcem a třemi Belgičany, kteří svoji převahu zužitkovali, když stříbro bral Witse Meeussen a bronz mladý Thibau Nys.

Smůlu měl prvním rokem junior Jan Zatloukal, který ztratil kontakt, když zaváhal na umělé překážce. Po skvělé stíhací jízdě to stačilo jen na sedmnácté místo, těsně před ním skončili čtrnáctý David Šulc a šestnáctý Tomáš Ježek. Ježek skončil při posledním závodu SP v Bernu třetí a rozhobně dnes myslel výše. „Nemám co říct. V posledním kole mi spadl řetěz z vodítka a už jsem ho nenadal zpátky. To bylo pro mě zklamání. Jelo se mi docela dobře, první desítka byla reálná. A to bych byl spokojen,“ řekl Tomáš Ježek.

Výsledky:

Junioři:

1. Ronhaar (Niz.) 44:53, 2. Meeussen +14, 3. Nys +21, 4. Vermoote (všichni Belg.) +21, 5. J. Ťoupalík +26, 6. Huybs (Belg.) +27, ...14. Šulc +1:31, 16. Ježek +1:58, 17. Zatloukal +2:05, 29. Kučera +2:45, 42. Bittner (všichni ČR) +3:52.

Ženy U23:

1. del Carmenová 40:31, 2. van der Heijdenová +22, 3. Nagengastová (všechny Niz.) +49, 4. Czeczinkarová +1:02, 5. Pieteraseová +1:21, 6. Kastelijnová (obě Niz.) +1:28....23. Ungermanová +3:54, 28. Bajgerová +4:17, 31. Janů +4:32, 33. Mišoňová (všechny ČR) +5:40.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
04.11.2018 | zobrazeno 347x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC