Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Na ZMN v Jevíčku opět zamíří špička mezi kadety

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Tomáš Konečný: Letošní sezóna vyšla nad očekávání

Reprezentace v silniční cyklistice má za sebou velmi úspěšnou sezónu. Český tým byl druhou nejúspěšnější výpravou na domácím mistrovství Evropy juniorů a U23, na mistrovství světa vylepšil Roman Kreuziger historické maximum a junioři pravidelně sbírali pódiová umístění v závodech Nation’s cupu.

Sezónu netradičně zahájily zahraničním startem juniorky. Ty se představily na Nation’s cupech v Belgii a Holandsku a hned v úvodu sezóny poukázaly na svůj talent a velkou motivaci. Kalendář juniorů naopak zahrnoval tradiční zastávky jako mezinárodní etapový závod v Cottbusu nebo závody Nation’s cupu včetně domácího Závodu míru juniorů.

Závody juniorek byly hned v úvodu sezóny, holky ještě nebyly úplně vyzávoděné, přesto se v konkurenci neztratily. Velmi úspěšné bylo opět družstvo juniorů. Ti, když nevybojovali pódium na některém za závodů světového poháru, tak minimálně umístění v první desítce. V žebříčku národů se pak posunuli o příčku výše, po letošní sezóně jim tedy patří deváté místo. Je vidět, že práce s mládeží přináší ovoce,“ komentuje úspěchy juniorských kategorii Konečný a doplňuje: „Slušně si vedli také závodníci kategorie U23 naZávodě míru. Pro všechny tyto kategorie pak byl jedním z vrcholů sezóny domácí mistrovství Evropy.“

Na domácím evropském šampionátu předváděli čeští reprezentanti skvělé výkony. Celkem sedmkrát se někdo ze závodníků umístil v první desítce a Nikola Nosková dosáhla na dvě medaile včetně titulu mistryně Evropy.  

„Letošní Evropa juniorů a U23 byla z pohledu naší výpravy opravdu fenomenální. Příjemně mě překvapil i přístup mladých závodníků. Všichni napříč kategoriemi před domácími fanoušky předvedli výborné výkony a medaile a k tomu ještě titul je prostě paráda,“ ohlíží se za úspěšným šampionátem trenér. Stačilo totiž málo a medailová sbírka mohla být mnohem větší. Jakuba Otrubu od bronzu v časovce dělila pouhá vteřina, na extrémně těžké trati pak v silničních závodech spurtovali o medaili Karel Vacek v juniorech, Veronika Jandová s Terezou Sáskovou mezi juniorkami a Adam Ťoupalík v mužích do 23 let. 

Z pohledu elitní kategorie evropský šampionát v Glasgow tak úspěšný nebyl. Ženy se v časovce ani silničním závodě neprosadily, pro lepší výsledek si jel i Zdeněk Štybar.

Elitní Evropa nevyšla úplně podle představ. Přesto tam muži předvedli pěkný týmový výkon, což bylo dobrým znamením vůči MS v Innbrucku. Taky pro personál to bylo pomyslnou generálkou, aby v Rakousku vše klaplo.“

Velkolepým zakončením sezóny silniční reprezentace pak bylo Mistrovství světa v Innsbrucku. Česká výprava tam měla hned několik želízek v ohni. Bohužel závod příliš nevyšel Vackovi, který ještě při generálce Trofeo della Lunigiana prokázal vynikající formu, na mistrovství ho ale o medaili připravily křeče. Do první patnáctky se pak probojovala také nadějná juniorka Veronika Jandová.

Sice to nebyla medaile, ale 12. místo Vacka a 16. Jandové je velmi slušný výsledek na MS. Závodníci kategorie mužů do 23 a jediná žena na startu Tereza Korvasová byli v Rakousku především na zkušenou. Ukázali ale, že se v konkurenci neztratí. Otruba s Ťoupalíkem opět předvedli dobrý výkon a dali soupeřům vědět, že s nimi musí počítat. Tereza na sebe taky upozornila, když se přesto, že startovala sama, vydala do úniku a byla aktivní. Závod mužů Elite pak byl z pohledu českého týmu velice povedený. Kluci opět ukázali, že dokáží táhnout za jeden provaz a v průběhu závodu byly naše dresy hodně vidět. Šesté místo Romana Kreuzigera v takové konkurenci je skvělé,“ upozorňuje na výkon českého týmu, který stojí za historickým úspěchem Konečný a dodává: „Jsem rád, že v posledních letech závodníci fungují jako jeden tým, odráží to pak náladu v týmu. Také realizační tým letos odváděl dobrou práci a starali se o celkovou pohodu a vytvářeli prvotřídní zázemí.

 

 

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
28.10.2018 | zobrazeno 628x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC