Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Komise mládeže ČSC začala nastolovat změny

Dráha Dráha

Poslední medaile roku se rozdají v Motole

MTB MTB

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový šampionát mládeže v Mladé Boleslavi

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Informace k vydávání členských licencí ČSC 2019


Školení trenérů III. třídy Brno
Školení trenérů III. třídy Brno v sobotu 19. ledna od 9,00 hodin - neděle 20.ledna do 17,00 hodin. ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 15.12.2018 Přímý přenos ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Ml...
SP Velká Británie ČT4 SPORT 16.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...
SP Velká Británie ČT4 SPORT 21.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Mládežnický KALAS CUP 2018, líheň mladých talentů

Současně s elitním KALAS CUPem skončila také jeho verze pro mládežnické kategorie a ženy. Celkem šestkrát se na start postavilo na šest set mladých nadějí silniční cyklistiky.

V mládežnických kategoriích nevládl jeden silný tým, jak tomu bylo v případě mužů Elite, mezi ženami ale podobnou suverenitu předvedl tým Dukly Praha. Závodnice Dukly obsadily kompletní stupně vítězů, když zvítězila Nikola Bajgerová před Jarmilou Machačovou a Melissou Van Neck.

V juniorských kategoriích byly celkové výsledky poznamenány milou povinností závodníků reprezentovat na mezinárodních akcích a mistrovství světa. Až poslední závod při absenci do té doby vedoucího juniora Petra Kelemena (Dukla Praha) tak rozhodl, že ho na druhé místo odsunul David Kulhánek (CK MTB Maraton). Třetí skončil Vojtěch Řepa z Favoritu Brno. Stejně tak tomu bylo v případě juniorek, kde nakonec zvítězila Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) před Markétou Hájkovou (SKP Duha Lanškroun), třetí místo uhájila s těsným jednobodovým náskokem Anna Součková (TJ Kovo Praha).

Velice suverénní vítězství letos zaznamenal kadet Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který měl v konečném součtu na druhého Davida Šulce (Ivas CS-Author Team) náskok přes sto bodů, když kromě Kyjova zvítězil v každém ze závodů. Třetí místo získal velmi nadějný Josef Čekal (CK Příbram – Fany Gastro). V kadetkách na celkové vítězství dosáhla Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov), druhá skončila Tereza Obořilová (Drahanský Sport Team) a třetí Kristýna Burlová (Dukla Praha). 

Pouze pět bodů rozhodlo o celkovém vítězství Adama Seemana (TJ Stadion Louny) v kategorii starších žáků, pohár za druhé místo si nakonec převzal Daniel Mráz (TJ Uničov) a třetí skončil Richard Kobr (Dukla Praha). Ve starších žákyních stačilo Simoně Spěšné (MS Bike Academy Racing) jen pět startů k tomu, aby s přehledem zvítězila v kategorii starších žákyň. Druhé místo patřilo Anně Růžičkové (Dukla Praha) a třetí Anně Jaborníkové (Sportcomplex Břeclav). 

„Elitní pohár se neliší od toho mládežnického. Lídři kategorií byli, stejně tak jako v elitě, odlišeni dresy od partnera soutěže KALAS Sportswear a mladí závodníci to rozhodně nebrali na lehkou váhu. Byť v jejich kategoriích ještě nehraje tolik roli týmová taktika, i letos jsme byli svědky toho, že si v kadetech a juniorech týmoví kolegové pomáhají a mají radost ze společného úspěchu. Je dobré vidět, že dorůstají silné ročníky, které umí závodit a snad brzy rozšíří řady elitní kategorie,“ říká Edr.

Stejně jako na závodech mužů i v případě mládeže na většině z nich nechyběl reprezentační trenér Tomáš Konečný: „Je pro mě důležité mladé závodníky sledovat, poznat, jak přemýšlí, jak si umí v závodě poradit. Samotné výsledky mnoho neřeknou. Závodníci ale mají velkou motivaci v KALAS CUPu uspět. Svým výkonem si mohou říct o účast na reprezentační akci, nebo si vybojovat místo v soupisce reprezentace na následující sezónu,“ prozrazuje trenér.

 

 

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
11.10.2018 | zobrazeno 975x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC