Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

Sprinteři v Paříži neuspěli

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková v Bernu na SP jedenáctá

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 27.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Mládežnický KALAS CUP 2018, líheň mladých talentů

Současně s elitním KALAS CUPem skončila také jeho verze pro mládežnické kategorie a ženy. Celkem šestkrát se na start postavilo na šest set mladých nadějí silniční cyklistiky.

V mládežnických kategoriích nevládl jeden silný tým, jak tomu bylo v případě mužů Elite, mezi ženami ale podobnou suverenitu předvedl tým Dukly Praha. Závodnice Dukly obsadily kompletní stupně vítězů, když zvítězila Nikola Bajgerová před Jarmilou Machačovou a Melissou Van Neck.

V juniorských kategoriích byly celkové výsledky poznamenány milou povinností závodníků reprezentovat na mezinárodních akcích a mistrovství světa. Až poslední závod při absenci do té doby vedoucího juniora Petra Kelemena (Dukla Praha) tak rozhodl, že ho na druhé místo odsunul David Kulhánek (CK MTB Maraton). Třetí skončil Vojtěch Řepa z Favoritu Brno. Stejně tak tomu bylo v případě juniorek, kde nakonec zvítězila Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) před Markétou Hájkovou (SKP Duha Lanškroun), třetí místo uhájila s těsným jednobodovým náskokem Anna Součková (TJ Kovo Praha).

Velice suverénní vítězství letos zaznamenal kadet Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který měl v konečném součtu na druhého Davida Šulce (Ivas CS-Author Team) náskok přes sto bodů, když kromě Kyjova zvítězil v každém ze závodů. Třetí místo získal velmi nadějný Josef Čekal (CK Příbram – Fany Gastro). V kadetkách na celkové vítězství dosáhla Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov), druhá skončila Tereza Obořilová (Drahanský Sport Team) a třetí Kristýna Burlová (Dukla Praha). 

Pouze pět bodů rozhodlo o celkovém vítězství Adama Seemana (TJ Stadion Louny) v kategorii starších žáků, pohár za druhé místo si nakonec převzal Daniel Mráz (TJ Uničov) a třetí skončil Richard Kobr (Dukla Praha). Ve starších žákyních stačilo Simoně Spěšné (MS Bike Academy Racing) jen pět startů k tomu, aby s přehledem zvítězila v kategorii starších žákyň. Druhé místo patřilo Anně Růžičkové (Dukla Praha) a třetí Anně Jaborníkové (Sportcomplex Břeclav). 

„Elitní pohár se neliší od toho mládežnického. Lídři kategorií byli, stejně tak jako v elitě, odlišeni dresy od partnera soutěže KALAS Sportswear a mladí závodníci to rozhodně nebrali na lehkou váhu. Byť v jejich kategoriích ještě nehraje tolik roli týmová taktika, i letos jsme byli svědky toho, že si v kadetech a juniorech týmoví kolegové pomáhají a mají radost ze společného úspěchu. Je dobré vidět, že dorůstají silné ročníky, které umí závodit a snad brzy rozšíří řady elitní kategorie,“ říká Edr.

Stejně jako na závodech mužů i v případě mládeže na většině z nich nechyběl reprezentační trenér Tomáš Konečný: „Je pro mě důležité mladé závodníky sledovat, poznat, jak přemýšlí, jak si umí v závodě poradit. Samotné výsledky mnoho neřeknou. Závodníci ale mají velkou motivaci v KALAS CUPu uspět. Svým výkonem si mohou říct o účast na reprezentační akci, nebo si vybojovat místo v soupisce reprezentace na následující sezónu,“ prozrazuje trenér.

 

 

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
11.10.2018 | zobrazeno 856x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC