Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

V pátek odstartuje Malý závod míru v Lanškrouně

Dráha Dráha

Čeští dráhaři ovládli GP Velodrom Prešov

MTB MTB

Pád vyřadil Cinka z noje o první desítku

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Stříbrní Hrdlička st. s Loskotem v SP v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 07.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 08.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

CK Příbram Fany-Gastro má za sebou úspěšnou sezónu

Závodní sezónu odstartovali muži již 1.března na UCI závodech v chorvatské Poreči. Zde je kromě mrazivého počasí postihlo především spoustu pádů, kde se kromě zničeného materiálu dostalo i na několik zranění. Nejhůře dopadl, teprve prvoročák v kategorii dospělých, Tomáš Jakoubek, který musel na ošetření do nemocnice.

Do Chorvatska vůbec neodcestoval Martin Hebík, kterého trápilo onemocnění plic. I tyto skutečnosti měly neblahý vliv na první závody sezony a tak po prvním závodu ČP ve Velké Bíteši bojovali příbramští na konci první desítky v pořadí týmů.

Blýskat se na lepší časy se začalo na kritériu v Soběslavi, kde poprvé v sezoně vystoupili na stupně vítězů. Na ČP ve Valticích, který byl jedním ze závodů Visegrádské 4, se Martin Boubal s Pavlem Gruberem vtěsnali do top10 a první UCI body byly na kontě. Další body přidal Martin Boubal i na V4 v Maďarsku svým 7.místem. Do toho s Martinem Hebíkem začali přidávat další pódiová umístění z Giant ligy, kde se nakonec podařilo Boubalovi obhájit celkové vítězství. 

Dalšími cennými výsledky bylo prvenství v bodovací a vrchařské soutěži na RBB Tour a celkové vítězství a vítězství v bodovací soutěži na etapovém závodu Lidice, za zmínku stojí i 3.místo pro Malika na Tour of Bihor UCI 2.2 ve sprinterské soutěži.

Mistrovství ČR na silnici bylo letos příbramský tým ve znamení mladíků, když Jakoubek bral 5.místo a Gruber 6.místo v kategorii U23. Mezi slováky se neztratil Malik 7.místem v Elitě. I přes další zdravotní komplikace se týmu mužů ve složení Boubal, Gruber, Kuba podařilo vybojovat bronz v časovce družstev na MČR v Račicích.

Velmi dobře se závodníci CK Příbrami předvedli i na etapovém závodu Vysočina, kde mezi týmy obsadili 2.místo za německým VC Ratisbona Regensburg a Boubal bral 2.místo v bodovací soutěži.

Asi největší úspěch na závodech UCI předvedli muži na Memoriálu Henryka Lasaka, kde bronz bral Martin Boubal a 5.místo patřilo nejmladšímu účastníkovi tohoto závodu, Tomáši Jakoubkovi. Boubal bojoval o stupně vítězů i druhý den, kde o galusku prohrál spurt a bral 4.místo.

Nesmíme opomenout ani reprezentační povinnosti, kde Pavel Gruber reprezentoval ČR na Závodě míru U23 a Róbert Malik reprezentoval Slovensko na Mistrovství Evropy a na závodu Okolo Slovenska.

V celkovém pořadí Českého poháru se podařilo obsadit 2.místo v pořadí týmů a mezi jednotlivci jak v elitě tak v U23, patřili závodníci Příbrami na hranici první pětky.V letošní sezóně zaznamenali více než 20 vítězství a podle rankingu UCI se mezi českými týmy umístili na 2.místě a body přidalo hned 5 příbramských jezdců.Téměř všichni závodníci se snažili podávat své maximum a u spousty z nich byl během sezony vidět velký posun kupředu.

Nyní tým finišuje sestavu týmu na příští sezonu a doufá, že bude minimálně tak úspěšná jako ta letošní.

 

 

Zdroj: TZ

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
08.10.2018 | zobrazeno 829x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC