Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Komise mládeže ČSC začala nastolovat změny

Dráha Dráha

Poslední medaile roku se rozdají v Motole

MTB MTB

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový šampionát mládeže v Mladé Boleslavi

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Informace k vydávání členských licencí ČSC 2019


Školení trenérů III. třídy Brno
Školení trenérů III. třídy Brno v sobotu 19. ledna od 9,00 hodin - neděle 20.ledna do 17,00 hodin. ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 15.12.2018 Přímý přenos ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Ml...
SP Velká Británie ČT4 SPORT 16.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...
SP Velká Británie ČT4 SPORT 21.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

CK Příbram Fany-Gastro má za sebou úspěšnou sezónu

Závodní sezónu odstartovali muži již 1.března na UCI závodech v chorvatské Poreči. Zde je kromě mrazivého počasí postihlo především spoustu pádů, kde se kromě zničeného materiálu dostalo i na několik zranění. Nejhůře dopadl, teprve prvoročák v kategorii dospělých, Tomáš Jakoubek, který musel na ošetření do nemocnice.

Do Chorvatska vůbec neodcestoval Martin Hebík, kterého trápilo onemocnění plic. I tyto skutečnosti měly neblahý vliv na první závody sezony a tak po prvním závodu ČP ve Velké Bíteši bojovali příbramští na konci první desítky v pořadí týmů.

Blýskat se na lepší časy se začalo na kritériu v Soběslavi, kde poprvé v sezoně vystoupili na stupně vítězů. Na ČP ve Valticích, který byl jedním ze závodů Visegrádské 4, se Martin Boubal s Pavlem Gruberem vtěsnali do top10 a první UCI body byly na kontě. Další body přidal Martin Boubal i na V4 v Maďarsku svým 7.místem. Do toho s Martinem Hebíkem začali přidávat další pódiová umístění z Giant ligy, kde se nakonec podařilo Boubalovi obhájit celkové vítězství. 

Dalšími cennými výsledky bylo prvenství v bodovací a vrchařské soutěži na RBB Tour a celkové vítězství a vítězství v bodovací soutěži na etapovém závodu Lidice, za zmínku stojí i 3.místo pro Malika na Tour of Bihor UCI 2.2 ve sprinterské soutěži.

Mistrovství ČR na silnici bylo letos příbramský tým ve znamení mladíků, když Jakoubek bral 5.místo a Gruber 6.místo v kategorii U23. Mezi slováky se neztratil Malik 7.místem v Elitě. I přes další zdravotní komplikace se týmu mužů ve složení Boubal, Gruber, Kuba podařilo vybojovat bronz v časovce družstev na MČR v Račicích.

Velmi dobře se závodníci CK Příbrami předvedli i na etapovém závodu Vysočina, kde mezi týmy obsadili 2.místo za německým VC Ratisbona Regensburg a Boubal bral 2.místo v bodovací soutěži.

Asi největší úspěch na závodech UCI předvedli muži na Memoriálu Henryka Lasaka, kde bronz bral Martin Boubal a 5.místo patřilo nejmladšímu účastníkovi tohoto závodu, Tomáši Jakoubkovi. Boubal bojoval o stupně vítězů i druhý den, kde o galusku prohrál spurt a bral 4.místo.

Nesmíme opomenout ani reprezentační povinnosti, kde Pavel Gruber reprezentoval ČR na Závodě míru U23 a Róbert Malik reprezentoval Slovensko na Mistrovství Evropy a na závodu Okolo Slovenska.

V celkovém pořadí Českého poháru se podařilo obsadit 2.místo v pořadí týmů a mezi jednotlivci jak v elitě tak v U23, patřili závodníci Příbrami na hranici první pětky.V letošní sezóně zaznamenali více než 20 vítězství a podle rankingu UCI se mezi českými týmy umístili na 2.místě a body přidalo hned 5 příbramských jezdců.Téměř všichni závodníci se snažili podávat své maximum a u spousty z nich byl během sezony vidět velký posun kupředu.

Nyní tým finišuje sestavu týmu na příští sezonu a doufá, že bude minimálně tak úspěšná jako ta letošní.

 

 

Zdroj: TZ

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
08.10.2018 | zobrazeno 663x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC