Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Nesvadba a Havlíková nejlepší v Hlinsku

Druhý závod Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Hlinsku (C2) již neměl tak bohaté zahraniční zastoupení jako úvodní podnik seriálu v Uničově (C1), a tak na stupních vítězů byli jen domácí jezdci. Závod mužů ovládl Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) a vede i průběžné hodnocení, mezi ženami byla nejrychlejší Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.).

V prvním závodě ale chyběla a tak průběžně vede duo bikerek Jana Čábelická (Gapp system-Cabtech) a Karla Štěpánová (N1 Team).

Nesvadba si připsal první letošní pohárové vítězství a bylo zasloužené. Od prvních kol patřil spolu s Tomášem Paprstkou (Expres-Scott Kolín) k nejaktivnějším jezdcům. Když se na čele závodu osamostatnil, zdálo se, že si jede pro suverénní vítězství. Jenže Jan Škarnitzl (Mitas Trek) závěr zdramatizoval. V posledním okruhu Nesvadbu dojel a rozhiodlo se až v lesní pasáži, kde si Nesvadba vypracoval drobný náskok, který uhájil až do cíle. Pro třetí místo si dojel Paprstka.

„Snažil jsem se to nakoupnout hned od startu, abych to trochu roztrhal. Nejdřív jsem jezdil s Tomášem, který pak odpadnul. Před koncem zase Honza strašně zrychlil, a tak jsem se snažil na to zareagovat. Jenže v předposledním kole jsem dvakrát zbytečně spadl. Asi jsem trochu zazmatkoval, proto jsme do posledního kola vjížděli spolu. V závěrečném kole se mi ho podařilo utrhnout a bylo z toho první vítězství. Nohy jsou dobré, uvidíme zítra ve Švýcarsku,“ řekl Jan Nesvadba.

Pavla Havlíková se po nemoci vrátila ve skvělé formě. Svůj náskok si vybudovala hned v úvodu a ten si s přehledem pohlídala až do cíle. Chvílemi se sice zdálo, že by se druhá Karla Štěpánová mohla přiblížit, ale to pozdější vítězka nepřipustila. Třetí v pořadí Jitka Čábelická měla v předposledním kole nepříjemný pád na umělé překážce, naštěstí ale vyvázla bez větší újmy.

„Trošku mě to překvapilo. Čekala jsem, že když jsou holky z biků rozjeté, tak budou hrát prim. Tahavá silnice, kopce, navíc jsem se přes týden necítila v oslnivé formě. Závod jsem jela tak, že pokud mě dojedou, abych byla schopná akceptovat jejich tempo a případně nastoupit. Ale nakonec mě nedojely, náskok se dlouho držel na stejném odstupu. Proto jsem na nic nečekala a mazala do cíle. Nemusela jsem jet úplně na doraz, proto doufám, že mi ještě nějaké síly zbyly na zítřek do Švýcarskam," řekla Pavla Havlíková.

Výsledky:

Muži:

1. Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) 1:00:56, 2. Škarnitzl (Mitas Trek) stejný čas, 3. Paprstka (Expres-Scott Kolín) +1:11, 4. Glajza (SR/AŠ Ml. Boleslav) +1:29, 5. Ulík (SR/Expres-Scott Kolín) +1:49, 6. Mayer (Hlinsko) +1:59.

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):

1. Nesvadba 53, 2. Škarnitzl 51, Paprstka 46, 4. Mayer 39, 5. Glajza 37, 6. Bína (Kolokrám) 36.

Ženy:

1. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) 41:52, 2. Štěpánová (N1) -39, 3. Čábelická (Gapp system-Cabtech) +1:30, 4. Heiglová (Rak.) +2:00, 5. Czeczinkarová (Mitas Trek) +2:19, 6. Bajgerová (Dukla Praha) +3:00.

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):

1. Čábelická a Štěpánová obě 55, 3. Ungermannová (Kooperativa Jablonec n.N.) 46, 4. Heiglová 45, 5. Bajgerová 44, 6. Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) 41.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 44:24, 2. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +10, 3. J. Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) +29.

Průběžné pořadí (po 3 závodech):

1. Ježek (IVAR CS - Author Team) 84, 2. Kučera (Expres-Scott Kolín) 74, 3. Bittner 67.

FOTO Jaroslav Svoboda

CÍCHA JAROSLAV
06.10.2018 | zobrazeno 435x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC