Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

V pátek odstartuje Malý závod míru v Lanškrouně

Dráha Dráha

Čeští dráhaři ovládli GP Velodrom Prešov

MTB MTB

Pád vyřadil Cinka z noje o první desítku

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Stříbrní Hrdlička st. s Loskotem v SP v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 07.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 08.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

Aerts má druhé vítězství, Nash sedmá

Druhým závodem na americké půdě pokračoval cyklokrosový Světový pohár. V Iowě City se z druhého triumfu radoval Belgičan Toon Aerts, který i dnes porazil krajana a mistra světa Wouta van Aerta. Michael Boroš skončil sedmnáctý, podstatně lépe si vedla Kateřina Nash, která skončila sedmá.

Členitá a místy bahnitá trať už víc připomínala cyklokros proti úvodnímu podniku ve Waterloo. Hned ve druhém kole ostatním soupeřům ujela dvojice nejlepší z prvního závodu van Aert a Aerts. Svůj náskok postupně zvyšovali, a tak ostatní bojovali již jen o bronz. Vedoucí duo se vydala stíhat další bvelgická dvojice Quinten Hermans a Michael Vanthourenhout a nakonec bojovala o třetí místo, více sil měl M. Vanthourenhout.

V šestém z osmi okruhů využil Aerts drobného zaváhání van Aerta a byl to rozhodující okamžik závodu. Jediný český zástupce Boroš si proti úvodnímu podniku ve Waterloo pohoršil o sedm míst a skončil sedmnáctý.

Závod žen provázel stálý déšť. Už v úvodním kole se na čele usadila vítězka úvodního podniku Marianne Vosová z Nizotzemí. Ale na těžké trati se průběžné pořadí neustále měnilo a ve druhém okruhu jí vystřídala Američanka Kaitlin Keoughová. Brzy získala dostatečný náskok a bezpečně se vzdálila svým pronásledovatelkám. Domácí závodnice své vedení s přehledem udržela a připsala si zasloužené vítězství.

Dramatický byl souboj o zbývající dvě příčky na stupních vítězů až do posledních metrů. Nejvíce sil z tria adeptek na medaile měla nejmladší z nich Britka Evie Richardsová, až v cílové rovince přespurtovala Vosová reprezentační kolegyni Sophii de Boerovou a pojistila si průběžné vedení ve Světovém poháru.

Kateřina Nash měla hodně dobrý start, ale pak ji trápila smůla. Při nájezdu do nejnáročnějšího stoupání ji zezadu sestřelila domácí Ellen Nobleová a česká reprezentantka se kvůli technickým problémům propadla do druhé poloviny startovného pole. Po průjezdu depem začala její skvělá stíhací jízda a postupně zdolávala jednu soupeřku za druhou. Nakonec z toho bylo solidní sedmé místo.

Výsledky:

Muži:

1. T. Aerts 1:02:28, 2. van Aert +52, 3. M. Vanthourenhout +1:16, 4. Hermans (všichni Bel.) +1:32, 5. van Kessel (Niz.) +2:06, 6. Merlier (Belg.) +2:13...17. Boroš (Česko) +4:28.

Průběžné pořadí:

1. T. Aerts 160, 2. van Aert 140, 3. Hermans 120, 4. L. Sweeck (Belg.) 109, 5. van Kessel 105, 6. Soete (Belg.) 97, ...12. Boroš 76.

Ženy:

1. Keoughová (USA) 40:55, 2. Richardsová (Brit.) +31, 3. Vosová +37, 4. de Boerová (obě Niz.) +40, 5. Cantová (Belg.) +53, 6- Lechnerová (It.) +53, ...7. Nash (ČR) +1:18.

Průběžné pořadí:

1. Vosová 145, 2. Richardsová 130, 3. Nash 113, 4. Keoughová 112, 5. Nobleová (USA) 109, 6. de Boerová 99.

CÍCHA JAROSLAV
30.09.2018 | zobrazeno 442x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC