Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Elkov Author odhalil posily pro sezonu 2019

Dráha Dráha

Sprinteři v Paříži neuspěli

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková v Bernu na SP jedenáctá

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 27.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Kreuziger šestý v silničním závodě na MS

Skvělý týmový výkon dnes předvedla šestice českých reprezentantů ve složení Josef Černý, Jan Hirt, Karel Hník, Michael Kukrle, Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar v elitní kategorii mužů na Mistrovství světa v Innsbrucku. Kreuziger ho pak korunoval šestým místem a vylepšil tak dosavadní české maximum.

Závodníci v českých barvách byli aktivní od samotného úvodu závodu. V začátku závodu se na čele vytvořila jedenáctičlenná skupinka uprchlíků, v ní jsme měli zástupce díky Karlu Hníkovi. Skupina si postupně vytvořila téměř osmnácti minutový náskok před pelotonem. Ten ho začal stahovat až na závěrečných okruzích. Postupně tak na čele ze skupiny zůstal pouze dánský závodník Kasper Asgreen a Nor Vegard Stake Laengen, ti byli dostiženi 22 kilometrů před cílem. V té době už byl peloton méně početný a Česká republika v něm měla stále dva zástupce – Kreuzigera s Hirtem. Do závěrečného stoupání pak s největšími favority najížděl Kreuziger. V obávaném stoupání na Höll, které mělo místy sklon až 28 procent, pak nestačil pouze na pět soupeřů a dojel šestý. 

„Myslím, že jsme závodili velmi dobře. Kukrle tam byl ze začátku v několika nástupech, žádný ale neodjel, pak to zkusil Hník a najednou měli přes deset minut. Je dobře, že jsme tam někoho měli, povedlo se jim dojet opravdu daleko. Jako tým jsme závodili chytře, byli jsme v popředí a při všem. Závěř pak už byl o nohách, myslím, že to nebylo špatný, být v desítce byl cíl. Na jednu stranu mě to i trochu mrzí, na vrcholu jsem je viděl a měl tak na patnáct vteřin, doufal jsem, že ze sjezdu bych to ještě mohl stáhnout, ale už jsem byl unavený a zbytečně chyboval. Za pár dní ale budu určitě spokojený,“ sdělil své dojmy v cíli Roman Kreuziger. 

Trenér Konečný byl po předvedeném výkonu týmu spokojený: „Být v desítce v elitě je určitě úspěch. Můžeme být spokojení. Výpravě chyběl výraznější úspěch, ve který jsme doufali, Roman to ale svým výkonem na závěr napravil. Byl to krásný týmový výkon, byli jsme u všeho, ze začátku to hlídal Kukrle s Hníkem, když se Kajdovi podařilo odjet v jednom z úniků, zbytek závodníků se staral o Romana. V závěru pak měl k ruce Honzu Hirta, všechno vyšlo přesně tak, jak jsme se domluvili. K medaili to měl blízko, určitě to trochu zamrzí, na druhou stranu ale být šestý na takto těžké trati je opravdu skvělé.“

Boj o medaile byl velmi napínavý. Trojice Alejandro Valverde (Španělsko), Romain Bardet (Francie) a Michael Woods (Kanada) společně překonala vrchol prudkého stoupání a mířila k cíli. Ve sjezdu do Innsbrucku je ale ještě dostihl Tom Dumoulin (Holandsko). O vítězi se tak rozhodlo ve spurtu této čtveřice. Nejvíce sil v něm měl Alejandro Valverde, stříbro vybojoval Michael Woods a bronz Romain Bardet. 

 

Soubory:

Judita Lorencová
30.09.2018 | zobrazeno 833x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC