Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Šestý závod TOMKET Pražského poháru v Libuši

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...


Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Brněnský velodrom uvidí světovou extra třídu

Ve čtvrtek a pátek (13. a 14. září) se na brněnském velodromu koná Grand Prix Favorit Brno + Přilba Moravy 2018. Dvoudenní závodní program bude s mezinárodní účastí a pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdné obsazení.

Ve čtvrtek je od 16:00 je na programu druhý ročník mezinárodního olympijského dráhového omnia Grand Prix Favorit Brno. Po loňské vydařené premiéře, která se konala v rámci oslav 60 let od založení Favoritu Brno, se k letošnímu závodu přihlásila ještě kvalitnější konkurence.

V mužské kategorii stojí za zmínku Belgičan Moreno de Pauw, který se svým krajanem Kennym de Ketelem tvoří prakticky neporazitelnou dvojici v madisonu. Na paty mu bude šlapat polský závodník Wojciech Psczolarski, dvojnásobný mistr Evropy v bodovacím závodě jednotlivců a bronzový medailista ve stejné disciplíně z loňského mistrovství světa. Kvalitní výkony se dají také očekávat od australského dráhaře Joshui Harrisona a velezkušených Rakušanů Andreasů Grafa a Müllera. Zahraniční konkurenci pak ještě tvoří cyklisté z Itálie, Maďarska a Slovenska. Pořádající oddíl budou reprezentovat Adam Sekanina, Tomáš Zechmeister a Michal Procházka.

V ženském závodě je největší favoritkou Australanka Amy Cureová, dvojnásobná mistryně světa na dráze. Silné budou také reprezentantky Německa, které mají ve svém středu evropskou šampiónku Tatjanu Pallerovou, či závodnice z Běloruska. Věříme, že i česká děvčata z Dukly Praha budou bojovat o nejvyšší příčky.

Hlavní program je připraven na následující den pátek 14. září, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km Přilba Moravy 2018, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na tento závod a letošní rok tak bude jedním z nejkvalitněji obsazených ročníků tohoto atraktivního podniku, který se jede za umělého osvětlení a odstartuje v 19:00.

Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající TJ Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky.

Prezentovány budou rovněž architektonické studie nového velodromu, jejichž autory jsou studenti stavební fakulty VUT v Brně pod vedením profesora Jiljího Šindlara. Společenskou část pátečního odpoledne vyplní setkání cyklistických legend, které jsou neodmyslitelně spojeni s brněnským velodromem. V sobotu 15. září se pak na velodromu uskuteční mistrovství České republiky v bodovacím závodě dvojic všech kategorií.

Časový harmonogram:

čtvrtek 13. září, 16:00: olympijské omniu mužů, žen a juniorů

pátek 14. září, 14:00: závody mládežnických kategorií Přilby Moravy

19:00: Přilba Mravy - mezinárodní bodovací závod na 50 km

sobota 15. září, 11:00: mistrovství ČR v bodovacím závodě dvojic (madison)

CÍCHA JAROSLAV
12.09.2018 | zobrazeno 277x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...