Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Dráha Dráha

Jaborníková sedmá na MS na 500 metrů i v keirinu

MTB MTB

Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 20.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Tour de France 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Dokument o průběhu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického...
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 22.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Brněnský velodrom uvidí světovou extra třídu

Ve čtvrtek a pátek (13. a 14. září) se na brněnském velodromu koná Grand Prix Favorit Brno + Přilba Moravy 2018. Dvoudenní závodní program bude s mezinárodní účastí a pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdné obsazení.

Ve čtvrtek je od 16:00 je na programu druhý ročník mezinárodního olympijského dráhového omnia Grand Prix Favorit Brno. Po loňské vydařené premiéře, která se konala v rámci oslav 60 let od založení Favoritu Brno, se k letošnímu závodu přihlásila ještě kvalitnější konkurence.

V mužské kategorii stojí za zmínku Belgičan Moreno de Pauw, který se svým krajanem Kennym de Ketelem tvoří prakticky neporazitelnou dvojici v madisonu. Na paty mu bude šlapat polský závodník Wojciech Psczolarski, dvojnásobný mistr Evropy v bodovacím závodě jednotlivců a bronzový medailista ve stejné disciplíně z loňského mistrovství světa. Kvalitní výkony se dají také očekávat od australského dráhaře Joshui Harrisona a velezkušených Rakušanů Andreasů Grafa a Müllera. Zahraniční konkurenci pak ještě tvoří cyklisté z Itálie, Maďarska a Slovenska. Pořádající oddíl budou reprezentovat Adam Sekanina, Tomáš Zechmeister a Michal Procházka.

V ženském závodě je největší favoritkou Australanka Amy Cureová, dvojnásobná mistryně světa na dráze. Silné budou také reprezentantky Německa, které mají ve svém středu evropskou šampiónku Tatjanu Pallerovou, či závodnice z Běloruska. Věříme, že i česká děvčata z Dukly Praha budou bojovat o nejvyšší příčky.

Hlavní program je připraven na následující den pátek 14. září, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km Přilba Moravy 2018, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na tento závod a letošní rok tak bude jedním z nejkvalitněji obsazených ročníků tohoto atraktivního podniku, který se jede za umělého osvětlení a odstartuje v 19:00.

Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající TJ Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky.

Prezentovány budou rovněž architektonické studie nového velodromu, jejichž autory jsou studenti stavební fakulty VUT v Brně pod vedením profesora Jiljího Šindlara. Společenskou část pátečního odpoledne vyplní setkání cyklistických legend, které jsou neodmyslitelně spojeni s brněnským velodromem. V sobotu 15. září se pak na velodromu uskuteční mistrovství České republiky v bodovacím závodě dvojic všech kategorií.

Časový harmonogram:

čtvrtek 13. září, 16:00: olympijské omniu mužů, žen a juniorů

pátek 14. září, 14:00: závody mládežnických kategorií Přilby Moravy

19:00: Přilba Mravy - mezinárodní bodovací závod na 50 km

sobota 15. září, 11:00: mistrovství ČR v bodovacím závodě dvojic (madison)

CÍCHA JAROSLAV
12.09.2018 | zobrazeno 884x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC