Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Kaňkovský třetí v etapě na Tour du Loir et Cher

Dráha Dráha

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

MTB MTB

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Trialová sezona začíná

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Budoucí hvězdy opět na startu v Lanškrouně

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje již 32. ročník Mezinárodního cyklistického etapového závodu REGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018 pro kategorii Juniorů. Na start se postaví 160 cyklistů ze 7 zemí. Závod čítající 269 km rozdělených do 4 etap se uskuteční v termínu 3. až 5. srpna 2018 a jeho hlavním centrem bude tradičně město Lanškroun, město spojené se slavnými jmény české i světové cyklistiky.

Již 32 let patří etapový závod REGIONEM ORLICKA ke sportovním vrcholům nejenom Pardubického kraje. O jeho jedinečném postavení v rámci české cyklistiky svědčí také slavná jména, která jsou zapsaná do listiny jeho vítězů. Jsou mezi nimi někdejší i současné hvězdy světové cyklistiky, vítězové etap Tour de France nebo cyklistických monumentů. 

20. ročník v roce 2006 oslavil vítězstvím trojnásobný mistr světa, šestinásobný vítěz zeleného dresu tedy bodovací soutěže slavné Tour de France Peter SAGAN. V roce 2005 slavil celkový triumf odchovanec lanškrounské cyklistiky Leopold KÖNIG, hvězda profesionálního pelotonu, kterému se jako jedinému z Čechů podařilo vydobýt prestižní umístění TOP 10 na všech Grand Tour tedy italském Giru, francouzské Tour a španělské Vueltě. V Lanškrouně v roce 2010 rovněž zvítězil úřadující mistr republiky kategorie Elite a opora nejlepší české profesionální stáje Elkov-Author Josef ČERNÝ. 28.ročník v roce 2014 pro sebe rozhodl německý reprezentant Lennard KEMNA(RSC Cottbus), který se o pár týdnů později stal juniorským mistrem světa v časovce jednotlivců.

Ale i v raných dobách závodu startovali v Lanškrouně slavná jména. 3. ročník vyhrál jeden z nejlepších českých profesionálů, vítěz Závodu míru Pavel PADRNOS, který byl 4-krát nepostradatelným členem vítězného týmu Tour de France a patří mu 3 etapová prvenství „Staré dámy“. V 5. ročníku v roce 1991 triumfoval rakouský reprezentant Peter LUTENBERGER, pozdější vítěz Okolo Švýcarska a excelentní vrchař profesionálního pelotonu, který dosáhl na pátou příčku celkového pořadí Tour de France

Na start 32. ročníku REGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018 se postaví na 160 mladých cyklistů (rok narození 2000, 2001 a mladší) ze 7 zemí. Vedle domácích týmů potvrdili svou účast také zástupci Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, ale i Dánska a Belgie. Závodníky čeká od pátku 3. do neděle 6. srpna 2018 celkem269 km rozdělených do 4 etap. Regionem Orlicka zahájí v 16.00 hod. páteční slavnostní představování týmůna lanškrounském náměstí M.Marků. Následovat bude slavnostní start v 17.00hod. a I. etapa tzv. „Rudoltická“, která se jede na okruzích s opakovanými průjezdy hostitelským městem Lanškroun. V sobotu závodníky čeká nejnáročnější den, který začíná ranní časovkou a končí odpolední III. etapou, která je právem nazývána „královská“ a zavede závodníky do hor, kde na ně čeká 5 kategorizovaných vrchařských prémií a mnoho dalších stoupání. Nedělní závěrečná IV. etapa pak potvrdí celkového vítěze 32. ročníkuREGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018. Slavnostní ceremonie dekorování vítězů proběhne v neděli ve 13.00hod.tradičně v zahradě lanškrounského zámku na nám. A. Jiráska. 

Mladí závodníci budou moci změřit své síly v celkem šesti soutěžích. Vedle hlavní kategorie o celkové prvenství REGIONEM ORLICKA tedy Soutěže jednotlivců, kdy první jezdec průběžného pořadí poveze žlutý trikot, se závodníci utkají ve Sprinterské soutěži – bílý trikot s modrými puntíkyv Soutěži o nejlepšího vrchaře – bílý trikot s červenými puntíkya v Soutěži o nejlepšího juniora prvním rokem roč. narození 2001 – bílý trikot. Dále je vypsaná Soutěž o nejlepšího kadeta ročník narození 2002 a 2003 a Soutěž družstev, kde se sčítají časy prvních tří jezdců stejného týmu. 

Podrobnosti k závodu na webové stránce http://www.skpduha.cz/regionem-orlicka 

 

Zdroj: TZ, foto Filip Švestka

Judita Lorencová
01.08.2018 | zobrazeno 1565x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC