Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Budoucí hvězdy opět na startu v Lanškrouně

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje již 32. ročník Mezinárodního cyklistického etapového závodu REGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018 pro kategorii Juniorů. Na start se postaví 160 cyklistů ze 7 zemí. Závod čítající 269 km rozdělených do 4 etap se uskuteční v termínu 3. až 5. srpna 2018 a jeho hlavním centrem bude tradičně město Lanškroun, město spojené se slavnými jmény české i světové cyklistiky.

Již 32 let patří etapový závod REGIONEM ORLICKA ke sportovním vrcholům nejenom Pardubického kraje. O jeho jedinečném postavení v rámci české cyklistiky svědčí také slavná jména, která jsou zapsaná do listiny jeho vítězů. Jsou mezi nimi někdejší i současné hvězdy světové cyklistiky, vítězové etap Tour de France nebo cyklistických monumentů. 

20. ročník v roce 2006 oslavil vítězstvím trojnásobný mistr světa, šestinásobný vítěz zeleného dresu tedy bodovací soutěže slavné Tour de France Peter SAGAN. V roce 2005 slavil celkový triumf odchovanec lanškrounské cyklistiky Leopold KÖNIG, hvězda profesionálního pelotonu, kterému se jako jedinému z Čechů podařilo vydobýt prestižní umístění TOP 10 na všech Grand Tour tedy italském Giru, francouzské Tour a španělské Vueltě. V Lanškrouně v roce 2010 rovněž zvítězil úřadující mistr republiky kategorie Elite a opora nejlepší české profesionální stáje Elkov-Author Josef ČERNÝ. 28.ročník v roce 2014 pro sebe rozhodl německý reprezentant Lennard KEMNA(RSC Cottbus), který se o pár týdnů později stal juniorským mistrem světa v časovce jednotlivců.

Ale i v raných dobách závodu startovali v Lanškrouně slavná jména. 3. ročník vyhrál jeden z nejlepších českých profesionálů, vítěz Závodu míru Pavel PADRNOS, který byl 4-krát nepostradatelným členem vítězného týmu Tour de France a patří mu 3 etapová prvenství „Staré dámy“. V 5. ročníku v roce 1991 triumfoval rakouský reprezentant Peter LUTENBERGER, pozdější vítěz Okolo Švýcarska a excelentní vrchař profesionálního pelotonu, který dosáhl na pátou příčku celkového pořadí Tour de France

Na start 32. ročníku REGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018 se postaví na 160 mladých cyklistů (rok narození 2000, 2001 a mladší) ze 7 zemí. Vedle domácích týmů potvrdili svou účast také zástupci Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, ale i Dánska a Belgie. Závodníky čeká od pátku 3. do neděle 6. srpna 2018 celkem269 km rozdělených do 4 etap. Regionem Orlicka zahájí v 16.00 hod. páteční slavnostní představování týmůna lanškrounském náměstí M.Marků. Následovat bude slavnostní start v 17.00hod. a I. etapa tzv. „Rudoltická“, která se jede na okruzích s opakovanými průjezdy hostitelským městem Lanškroun. V sobotu závodníky čeká nejnáročnější den, který začíná ranní časovkou a končí odpolední III. etapou, která je právem nazývána „královská“ a zavede závodníky do hor, kde na ně čeká 5 kategorizovaných vrchařských prémií a mnoho dalších stoupání. Nedělní závěrečná IV. etapa pak potvrdí celkového vítěze 32. ročníkuREGIONEM ORLICKA Lanškroun 2018. Slavnostní ceremonie dekorování vítězů proběhne v neděli ve 13.00hod.tradičně v zahradě lanškrounského zámku na nám. A. Jiráska. 

Mladí závodníci budou moci změřit své síly v celkem šesti soutěžích. Vedle hlavní kategorie o celkové prvenství REGIONEM ORLICKA tedy Soutěže jednotlivců, kdy první jezdec průběžného pořadí poveze žlutý trikot, se závodníci utkají ve Sprinterské soutěži – bílý trikot s modrými puntíkyv Soutěži o nejlepšího vrchaře – bílý trikot s červenými puntíkya v Soutěži o nejlepšího juniora prvním rokem roč. narození 2001 – bílý trikot. Dále je vypsaná Soutěž o nejlepšího kadeta ročník narození 2002 a 2003 a Soutěž družstev, kde se sčítají časy prvních tří jezdců stejného týmu. 

Podrobnosti k závodu na webové stránce http://www.skpduha.cz/regionem-orlicka 

 

Zdroj: TZ, foto Filip Švestka

Judita Lorencová
01.08.2018 | zobrazeno 1442x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC