Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Cink devátý v Andořře

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Koblasa sedmý na SP handicapovaných

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Favorit Brno má v polovině sezóny skvělou bilanci

Velmi úspěšné vystoupení má za sebou Favorit Brno v rámci vrcholu první poloviny závodní sezóny. Po dílčích úspěších v závodech Českého poháru na silnici a účasti členů týmu na několika reprezentačních akcích, získali závodníci brněnského týmu celkem osm medailí na Mistrovství republiky v silniční cyklistice mládeže.

Po třech bronzových medailích, které získali Vojtěch Řepa a Veronika Jandová na nedávných šampionátech v Karlových Varech a Plzni, podtrhli prozatím úspěšnou sezónu také závodníci mládežnických kategorií. Ve středu, kdy začal mládežnický šampionát časovkami jednotlivců, začali do sbírky přidávat další medaile.

„První medaili získal Štěpán Telecký v časovce žáků. Jel skvěle, nemám mu co vytknout. Na titul mu chyběly jen čtyři vteřiny,“ prozradil šéftrenér Favoritu Brno František Trkal.

Další cenné medaile pro tým následně získali také junioři a muži v rámci vloženého mistrovství republiky v časovce družstev. Družstvo juniorů ve složení Řepa, Voneš, Křenek, doplněno o Rottera z SKP Duhy Lanškroun, získalo titul i přes technické problémy Rottera, jemuž spadl řetěz. „Křenek sice dojel do cíle po limitu, ale do půlky závodu odváděl velmi dobrou práci. Celkově to kluci zvládli výborně a titul mají zaslouženě,“ chválil trenér své svěřence.

V následné časovce mužských družstev získal Favorit Brno ve složení Zechmeister, Sekanina, Hampl a Šorm, druhé místo za Topforex-Lapierre. „Sice nestartoval náš nejlepší tým Elkov Author, ale to úspěch kluků nijak nesnižuje. Stříbrná medaile je výborná,“ řekl František Trkal.

Druhý titul pro barvy Favoritu vybojovaly v časovce dvojic juniorky Veronika Jandová s Markétou Hájkovou. Bronz navíc vybojovala dvojice žáků Štěpán Telecký a Viktor Padělek, když jim na první místo scházelo pouhých pět vteřin.

„Je to opravdu málo. Štěpán měl po 8 kilometrech defekt, měnili jsme celé kolo a přes tu smůlu jsme ještě získali medaili, takže jsem maximálně spokojen,“ tvrdil šéftrenér Favoritu.

Štěpán Telecký pak přidal v silničním závodě žáků ještě čtvrté místo a kadet Štěpán Široký obsadil stejnou příčku v týmové časovce s Duklou Praha, v jejímž dresu jel jako host.

„Z celkového pohledu šlo o jedno z nejvydařenějších vystoupení na silnici v historii Favoritu. Jsem spokojen jak s výkony, tak s medailovou sbírkou. Dva tituly a celkem osmmedailí, to je velmi dobrá bilance. Rád bych poděkoval celému realizačnímu týmu i všem závodníkům,“ hodnotil František Trkal.

Pro Veroniku Jandovou a Vojtěcha Řepu bude mít první část sezónu ještě jeden velmi významný vrchol navíc. Na základě výborných výkonů, které letos předvádí, byli nominováni na nadcházející Mistrovství Evropy v silniční cyklistice. Oba dva budou hájit české barvy v silničním závodě ve Zlíně, Veronika se navíc postaví také na start časovky na domácí půdě v Brně.

 

Foto: Favorit Brno

Judita Lorencová
10.07.2018 | zobrazeno 261x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele