Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Cink devátý v Andořře

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Koblasa sedmý na SP handicapovaných

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Zahraniční report. silnice

Junioři sbírali zkušenosti v Lucembursku

Na start dalšího dílu ze světové juniorské série Nation’s cup se postavil reprezentační výběr juniorů. Tentokrát ale v netradičním složení, mezi nominovanými chyběla jména jako Vacek nebo Kelemen. Prostor naopak dostali závodníci, kteří ještě neměli v letošní sezóně šanci poměřit své síly ve světové konkurenci.

Dvouetapový závod GP General Patton v Lucembursku patří k tradičním destinacím, kde se každoročně schází juniorská světová konkurence. Na programu jsou dvě etapy ve zvlněném terénu, trasy mnohdy vedou po úzkých cestách a závod je velmi členitý. Česká reprezentace do dějiště přicestovala ve složení Jan Kašpar, Antonín Kostiha, Lukáš Kolařík, Tomáš Konečný, Tomáš Kopecký a Adam Doležal. 

Smůla potkala český výběr ještě den před závodem při obhlídce trati, když řidička v nepřehledném úseku vjela do zákazu vjezdu a poslala Tomáše Konečného k zemi. Výsledkem bylo zhmožděné rameno a četné naraženiny.

První etapa našim závodníkům nevyšla podle představ. Vysoké tempo, které nasadil vítěz Závodu míru juniorů Remco Evenepoel, si vybíralo svou daň a peloton se v jednom ze stoupání rozdělil na menší skupiny. Naši závodníci nestihli nezareagovat a přišli o naděje na dobré umístění. Nejvýše se tak z českých reprezentantů umístil na 38. místě Jan Kašpar. Ze závodu navíc kvůli bolestivému zranění odstoupil Tomáš Konečný a etapu nedokončil ani Lukáš Kolařík.

Druhý den tak nastupoval tým značně oslaben. Profil etapy opět naznačoval, že závod nebude vůbec jednoduchý, o čemž vypovídá také skutečnost, že etapu dokončilo pouze padesát závodníků. Ve výsledkové listině se tentokrát dostal trochu výše Adam Doležal, který dojel na 22. příčce a byl tak nejlépe klasifikovaným Čechem. 

„Kromě Kašpara to byl pro kluky první start na světovém poháru, na celkovém výkonu týmu se navíc podepsala páteční kolize s autem, kluci z toho byli rozhození. Zároveň taky zaplatili nováčkovskou daň, stejně jako třeba sestava na Závodě míru v první etapě, nevěděli přesně, co je čeká, nikdy předtím srovnání se světovou konkurencí neměli. Na druhou stranu jsou to zkušenosti, které je mohou posunout dále, každý takový start jim něco dá, snad nabyté zkušenosti zúročí,“ hodnotí závod reprezentační trenér Tomáš Konečný.

 

Výsledky naleznete zde: https://www.procyclingstats.com/race/gp-general-patton/2018/gc

 

Judita Lorencová
09.07.2018 | zobrazeno 460x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele