Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Cink devátý v Andořře

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Koblasa sedmý na SP handicapovaných

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Nikola Nosková šestá na Tour de Feminin

Od čtvrtka do neděle absolvovaly celkem tři české týmy žen mezinárodní etapový závod Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska. Nejvýraznějšího úspěchu přitom dosáhla talentovaná Nikola Nosková startující za mix Kooperativy, když v závěrečné etapě a shodně i v celkovém hodnocení obsadila šesté místo.

Na programu bylo celkem pět etap ve čtyřech dnech a do té dnešní bylo zatím nejlepším výsledkem sedmnácté místo Melissy Van Neck (Dukla Praha). Závodnice dojížděly převážně v hlavní skupině a v každé etapě se některá z nich probojovala do elitní třicítky, v časovce jednotlivců pak dojela na velmi dobrém 17. místě mladá závodnice Nikola Bajgerová (Dukla Praha), přesto, že se dokázaly pohybovat v popředí, ale na pódium nedosáhly.

Velký úspěch zaznamenala až v samotné závěrečné etapě Nikola Nosková (Kooperativa), když začala udávat tempo pelotonu a následně na čele závodu zůstalo pouze šest závodnic. Tato šestice se odpoutala od zbytku skupiny a únik dotáhla úspěšně až do cíle.

„Po včerejší časovce a odpolední etapě jsem byla hodně unavená, vůbec jsem nevěděla, jak to dnes půjde. Nakonec se ale vše otočilo a jelo se mi skvěle. Od první rychlostní prémie jsem se držela na předních pozicích a na druhé vrchařské prémii jsem si dojela na úplnou špici a rozjela tempo, nahoře jsme zůstaly jen v šesti. Tak jsme pokračovaly asi 45 kilometrů až do cíle. Nadělilo se to pak zase až v posledním kopci a následném sjezdu do cíle,“ popisuje průběh etapy Nikola a dodává: „Jsem moc spokojená s tím, jak se mi jelo a že jsem se dokázala probojovat do top ten a bojovat dnes o etapové vítězství. Také se mi podařilo vyhrát jednu vrchařskou prémii.“

Kromě šestého místa v etapě, pro které si dojela s půlminutovou ztrátou na vítězku, obsadila také šestou příčku v celkovém hodnocení. Navíc skončila třetí ve vrchařské soutěži a zároveň třetí mezi závodnicemi do 23 let. Do elitní dvacítky v celkovém pořadí se probojovala také úřadující mistryně republiky Jarmila Machačová, když obsadila 15. příčku.

 

Výsledky všech etap naleznete zde: https://www.tourdefeminin.com/cz/vysledky-2018/

 

Foto: FB Tour de Feminin

Judita Lorencová
08.07.2018 | zobrazeno 393x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele