Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Nikola Nosková šestá na Tour de Feminin

Od čtvrtka do neděle absolvovaly celkem tři české týmy žen mezinárodní etapový závod Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska. Nejvýraznějšího úspěchu přitom dosáhla talentovaná Nikola Nosková startující za mix Kooperativy, když v závěrečné etapě a shodně i v celkovém hodnocení obsadila šesté místo.

Na programu bylo celkem pět etap ve čtyřech dnech a do té dnešní bylo zatím nejlepším výsledkem sedmnácté místo Melissy Van Neck (Dukla Praha). Závodnice dojížděly převážně v hlavní skupině a v každé etapě se některá z nich probojovala do elitní třicítky, v časovce jednotlivců pak dojela na velmi dobrém 17. místě mladá závodnice Nikola Bajgerová (Dukla Praha), přesto, že se dokázaly pohybovat v popředí, ale na pódium nedosáhly.

Velký úspěch zaznamenala až v samotné závěrečné etapě Nikola Nosková (Kooperativa), když začala udávat tempo pelotonu a následně na čele závodu zůstalo pouze šest závodnic. Tato šestice se odpoutala od zbytku skupiny a únik dotáhla úspěšně až do cíle.

„Po včerejší časovce a odpolední etapě jsem byla hodně unavená, vůbec jsem nevěděla, jak to dnes půjde. Nakonec se ale vše otočilo a jelo se mi skvěle. Od první rychlostní prémie jsem se držela na předních pozicích a na druhé vrchařské prémii jsem si dojela na úplnou špici a rozjela tempo, nahoře jsme zůstaly jen v šesti. Tak jsme pokračovaly asi 45 kilometrů až do cíle. Nadělilo se to pak zase až v posledním kopci a následném sjezdu do cíle,“ popisuje průběh etapy Nikola a dodává: „Jsem moc spokojená s tím, jak se mi jelo a že jsem se dokázala probojovat do top ten a bojovat dnes o etapové vítězství. Také se mi podařilo vyhrát jednu vrchařskou prémii.“

Kromě šestého místa v etapě, pro které si dojela s půlminutovou ztrátou na vítězku, obsadila také šestou příčku v celkovém hodnocení. Navíc skončila třetí ve vrchařské soutěži a zároveň třetí mezi závodnicemi do 23 let. Do elitní dvacítky v celkovém pořadí se probojovala také úřadující mistryně republiky Jarmila Machačová, když obsadila 15. příčku.

 

Výsledky všech etap naleznete zde: https://www.tourdefeminin.com/cz/vysledky-2018/

 

Foto: FB Tour de Feminin

Judita Lorencová
08.07.2018 | zobrazeno 710x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC