Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Silničním závodem skončil šampionát žáků a kadetů

Mistrovství republiky na silnici pro žákovské a kadetské kategorie vyvrcholilo silničním závodem. Závodníci o titul bojovali na velmi těžké trase, která kopírovala část závěrečné etapy letošního Závodu míru juniorů se startem v Benešově nad Ploučnicí. O náročnosti závodu vypovídají také časové rozestupy mezi jednotlivými závodníky, kdy do cíle dojížděli po jednom, případně v menších skupinkách.

Starší žáci museli zdolat tři okruhy o celkové délce 41 kilometrů, na starší žákyně pak čekalo o kolo méně. Mistrovský titul na této trati vybojoval Daniel Mráz (TJ Uničov), který v závěru udolal svého soupeře a mistra republiky z časovky Adama Seemana (TJ Stadion Louny). Třetí místo patří závodníkovi Dukly Praha Richardu Kobrovi. 

Suverénně si ve starších žákyních počínala Anna Růžičková (Dukla Praha) a po bronzové medaili z časovky si s náskokem jedné minuty a dvaceti vteřin dojela pro zlato v silničním závodě. Druhé místo obsadila Kateřina Hladíková (Ivar CS-Author Team) a třetí vítězka středeční časovky Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav).

Dukla Praha se radovala z vítězství také v kategorii kadetek, když se šampionkou stala Kristýna Burlová. Druhé místo vybojovala Gabriela Bártová (Pardus Tufo Prostějov), která po bronzu z časovky přidala do sbírky další cennou medaili. Na třetím místě protnula cílovou pásku závodnice oddílu TJ Stadion Louny Tereza Prošková.

Druhý titul si mezi kadety připsal talentovaný Mathias Vacek (Team Giorgi A.S.D). Po těsném vítězství v časovce jednotlivců už nenechal v silničním závodě nikoho na pochybách a s náskokem čtyřiceti vteřin si s přehledem dojel pro vítězství. Stříbro bral David Šulc (Ivar CS-Author Team) a bronz Jan Zatloukal (Cyklo Team Kolarna).

„Kadeti závodili opravdu velmi aktivně, byl to zajímavý závod také z diváckého hlediska. Trasa byla pro mládežnické kategorie opravdu náročná, ale přeci jen je to mistrovství republiky, které je jednou za rok, takže byla určitě odpovídající. Z organizačního hlediska se nevyskytl žádný problém a vše proběhlo hladce,“ zhodnotil poslední den mládežnického šampionátu ředitel závodu Svatoplu Henke.  

Soubory:

Judita Lorencová
08.07.2018 | zobrazeno 1530x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC