Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Cink devátý v Andořře

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Koblasa sedmý na SP handicapovaných

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Silničním závodem skončil šampionát žáků a kadetů

Mistrovství republiky na silnici pro žákovské a kadetské kategorie vyvrcholilo silničním závodem. Závodníci o titul bojovali na velmi těžké trase, která kopírovala část závěrečné etapy letošního Závodu míru juniorů se startem v Benešově nad Ploučnicí. O náročnosti závodu vypovídají také časové rozestupy mezi jednotlivými závodníky, kdy do cíle dojížděli po jednom, případně v menších skupinkách.

Starší žáci museli zdolat tři okruhy o celkové délce 41 kilometrů, na starší žákyně pak čekalo o kolo méně. Mistrovský titul na této trati vybojoval Daniel Mráz (TJ Uničov), který v závěru udolal svého soupeře a mistra republiky z časovky Adama Seemana (TJ Stadion Louny). Třetí místo patří závodníkovi Dukly Praha Richardu Kobrovi. 

Suverénně si ve starších žákyních počínala Anna Růžičková (Dukla Praha) a po bronzové medaili z časovky si s náskokem jedné minuty a dvaceti vteřin dojela pro zlato v silničním závodě. Druhé místo obsadila Kateřina Hladíková (Ivar CS-Author Team) a třetí vítězka středeční časovky Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav).

Dukla Praha se radovala z vítězství také v kategorii kadetek, když se šampionkou stala Kristýna Burlová. Druhé místo vybojovala Gabriela Bártová (Pardus Tufo Prostějov), která po bronzu z časovky přidala do sbírky další cennou medaili. Na třetím místě protnula cílovou pásku závodnice oddílu TJ Stadion Louny Tereza Prošková.

Druhý titul si mezi kadety připsal talentovaný Mathias Vacek (Team Giorgi A.S.D). Po těsném vítězství v časovce jednotlivců už nenechal v silničním závodě nikoho na pochybách a s náskokem čtyřiceti vteřin si s přehledem dojel pro vítězství. Stříbro bral David Šulc (Ivar CS-Author Team) a bronz Jan Zatloukal (Cyklo Team Kolarna).

„Kadeti závodili opravdu velmi aktivně, byl to zajímavý závod také z diváckého hlediska. Trasa byla pro mládežnické kategorie opravdu náročná, ale přeci jen je to mistrovství republiky, které je jednou za rok, takže byla určitě odpovídající. Z organizačního hlediska se nevyskytl žádný problém a vše proběhlo hladce,“ zhodnotil poslední den mládežnického šampionátu ředitel závodu Svatoplu Henke.  

Soubory:

Judita Lorencová
08.07.2018 | zobrazeno 1002x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele