Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Před finálem Pražského poháru vede Dukla o bod

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Kvalifikační kritéria LOH TOKYO 2020
Na zasedání Prezídia ČSC dne 10. 09. 2018 byl schválen český překlad kvalifikačních kritérií pro LOH..

UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..


Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Tituly v časovkách dvojic a družstev jsou rozdány

Šampionát v silniční cyklistice pro žáky a kadety pokračoval časovkami dvojic a družstev. Společně s mládežnickými kategoriemi navíc bojovaly o titul v časovce dvojic v Labe aréně, veslařském areálu v Račicích, také juniorky.

Největší početní zastoupení měly mezi dívkami i chlapci kategorie starších žáků a žákyň. Obě tyto kategorie bojovaly na dvacetikilometrové trase o medaile v časovce dvojic. Mezi žákyněmi bylo nejsilnější duo Anna Růžičková (Dukla Praha) a Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing), druhá dvojice Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) a Patricie Müllerová (Pardus-Tufo Prostějov) ale zaostala o pouhých šest vteřin. Na třetím místě s odstupem téměř jedné a půl minuty skončila dvojice týmu Ivar CS-Author team ve složení Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. 

Velmi těsné rozestupy od sebe dělily medailisty v kategorii starších žáků. S pětivteřinovým náskokem před soupeři zvítězili Filip Dohnal (CK Bítovská) a Ondřej Šilhavý (SP Kolo Loap Specialized). Druhé místo s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před třetími pak získali závodníci Pardus-Tufa Prostějov Matyáš Koblížek a Radovan Štec. Bronz pak brala dvojice z TJ Favorit Brno, konkrétně Viktor Padělek a Štěpán Telecký.

Po žákovských kategoriích přišly na řadu časovky kadetek. Vítězství v této kategorii vybojovaly Tereza Prošková a Barbora Parmová (obě TJ Stadion Louny), když o tři vteřiny porazily duo z Dukly Praha Kristýnu Burlovou a Sabinu Džerengovou. Třetí místo obsadila dvojice Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov) a Dagmar Hejhalová (Dukla Praha).

Následoval start kadetů, ti absolvovali časovku družstev na čtyřicet kilometrů. Roli favoritů potvrdil tým Mapei Merida Kaňkovský, když si ve složení Aleš Hrdlička, Pavel Bittner a Tomáš Obdržálek dojel s pohodlným náskokem více než půl minuty pro titul. Druhé místo získalo družstvo Ivar CS-Author Team (Daniel Sporysch, Matěj Stránský, David Šulc, Jakub Daněk) a třetí tým Roman Kreuziger Academy (Marek Liška, Karel Macán) doplněný o Vojtěcha Březnu z KC Kooperativy Jablonec n. Nisou.

V juniorkách si pro vítězství s přehledem dojely reprezentantky Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) s Veronikou Jandovou (TJ Favorit Brno). Druhé místo získala svojice Nicola Hartychová (Mitas Trek) a Klára Pavelková (Superior riders), třetí pak Tereza Vaníčková a Klára Vernerová (Ivar CS-Author Team).

Soubory:

Judita Lorencová
07.07.2018 | zobrazeno 949x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...