Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek pátý na ME mezi juniory,Ťoupalík šestý v U23

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Cink devátý v Andořře

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Koblasa sedmý na SP handicapovaných

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Tituly v časovkách dvojic a družstev jsou rozdány

Šampionát v silniční cyklistice pro žáky a kadety pokračoval časovkami dvojic a družstev. Společně s mládežnickými kategoriemi navíc bojovaly o titul v časovce dvojic kolem veslařského kanálu v Račicích také juniorky.

Největší početní zastoupení měly mezi dívkami i chlapci kategorie starších žáků a žákyň. Obě tyto kategorie bojovaly na dvacetikilometrové trase o medaile v časovce dvojic. Mezi žákyněmi bylo nejsilnější duo Anna Růžičková (Dukla Praha) a Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing), druhá dvojice Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) a Patricie Müllerová (Pardus-Tufo Prostějov) ale zaostala o pouhých šest vteřin. Na třetím místě s odstupem téměř jedné a půl minuty skončila dvojice týmu Ivar CS-Author team ve složení Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. 

Velmi těsné rozestupy od sebe dělily medailisty v kategorii starších žáků. S pětivteřinovým náskokem před soupeři zvítězili Filip Dohnal (CK Bítovská) a Ondřej Šilhavý (SP Kolo Loap Specialized). Druhé místo s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před třetími pak získali závodníci Pardus-Tufa Prostějov Matyáš Koblížek a Radovan Štec. Bronz pak brala dvojice z TJ Favorit Brno, konkrétně Viktor Padělek a Štěpán Telecký.

Po žákovských kategoriích přišly na řadu časovky kadetek. Vítězství v této kategorii vybojovaly Tereza Prošková a Barbora Parmová (obě TJ Stadion Louny), když o tři vteřiny porazily duo z Dukly Praha Kristýnu Burlovou a Sabinu Džerengovou. Třetí místo obsadila dvojice Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov) a Dagmar Hejhalová (Dukla Praha).

Následoval start kadetů, ti absolvovali časovku družstev na čtyřicet kilometrů. Roli favoritů potvrdil tým Mapei Merida Kaňkovský, když si ve složení Aleš Hrdlička, Pavel Bittner a Tomáš Obdržálek dojel s pohodlným náskokem více než půl minuty pro titul. Druhé místo získalo družstvo Ivar CS-Author Team (Daniel Sporysch, Matěj Stránský, David Šulc, Jakub Daněk) a třetí tým Roman Kreuziger Academy (Marek Liška, Karel Macán) doplněný o Vojtěcha Březnu z KC Kooperativy Jablonec n. Nisou.

V juniorkách si pro vítězství s přehledem dojely reprezentantky Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) s Veronikou Jandovou (TJ Favorit Brno). Druhé místo získala svojice Nicola Hartychová (Mitas Trek) a Klára Pavelková (Superior riders), třetí pak Tereza Vaníčková a Klára Vernerová (Ivar CS-Author Team).

Soubory:

Judita Lorencová
07.07.2018 | zobrazeno 620x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele