Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety

MTB MTB

Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Nash našla českou přemožitelku

Sálovka Sálovka

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 14.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Tituly v časovkách dvojic a družstev jsou rozdány

Šampionát v silniční cyklistice pro žáky a kadety pokračoval časovkami dvojic a družstev. Společně s mládežnickými kategoriemi navíc bojovaly o titul v časovce dvojic v Labe aréně, veslařském areálu v Račicích, také juniorky.

Největší početní zastoupení měly mezi dívkami i chlapci kategorie starších žáků a žákyň. Obě tyto kategorie bojovaly na dvacetikilometrové trase o medaile v časovce dvojic. Mezi žákyněmi bylo nejsilnější duo Anna Růžičková (Dukla Praha) a Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing), druhá dvojice Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) a Patricie Müllerová (Pardus-Tufo Prostějov) ale zaostala o pouhých šest vteřin. Na třetím místě s odstupem téměř jedné a půl minuty skončila dvojice týmu Ivar CS-Author team ve složení Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. 

Velmi těsné rozestupy od sebe dělily medailisty v kategorii starších žáků. S pětivteřinovým náskokem před soupeři zvítězili Filip Dohnal (CK Bítovská) a Ondřej Šilhavý (SP Kolo Loap Specialized). Druhé místo s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před třetími pak získali závodníci Pardus-Tufa Prostějov Matyáš Koblížek a Radovan Štec. Bronz pak brala dvojice z TJ Favorit Brno, konkrétně Viktor Padělek a Štěpán Telecký.

Po žákovských kategoriích přišly na řadu časovky kadetek. Vítězství v této kategorii vybojovaly Tereza Prošková a Barbora Parmová (obě TJ Stadion Louny), když o tři vteřiny porazily duo z Dukly Praha Kristýnu Burlovou a Sabinu Džerengovou. Třetí místo obsadila dvojice Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov) a Dagmar Hejhalová (Dukla Praha).

Následoval start kadetů, ti absolvovali časovku družstev na čtyřicet kilometrů. Roli favoritů potvrdil tým Mapei Merida Kaňkovský, když si ve složení Aleš Hrdlička, Pavel Bittner a Tomáš Obdržálek dojel s pohodlným náskokem více než půl minuty pro titul. Druhé místo získalo družstvo Ivar CS-Author Team (Daniel Sporysch, Matěj Stránský, David Šulc, Jakub Daněk) a třetí tým Roman Kreuziger Academy (Marek Liška, Karel Macán) doplněný o Vojtěcha Březnu z KC Kooperativy Jablonec n. Nisou.

V juniorkách si pro vítězství s přehledem dojely reprezentantky Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) s Veronikou Jandovou (TJ Favorit Brno). Druhé místo získala svojice Nicola Hartychová (Mitas Trek) a Klára Pavelková (Superior riders), třetí pak Tereza Vaníčková a Klára Vernerová (Ivar CS-Author Team).

Soubory:

Judita Lorencová
07.07.2018 | zobrazeno 1033x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC