Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Sprinter Pavel Kelemen desátý na ME

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nash pojede cyklokrosový SP v Bernu

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Čtvrté vítězství Kulhavého, druhé Wloszcowské

V pátém dílu Strabag Cupu v cross country na okruhu v jizerském Bedřichově vybojoval své čtvrté vítězství při čtvrtém startu Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC), průběžné pořadí seriálu ale vede Jan Škarnitzl (Mitas TREK). V závodu žen se s tratí vypořádala nejlépe favorizovaná polská bikerka Maja Wloszcowská, seriálu vévodí Jana Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech MTB racing team).

Česká jednička Jaroslav Kulhavý hned od startu udával tempo a držet s ním krok dokázal pouze polský jezdec Bartolomej Wawak. Za nimi se držela skupina dalších favoritů v níž z nejlepších chyběl pouze Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team), který po technických potížích po startu vjížděl do terénu až na sedmnáctém místě. Rozhodlo se až v posledním kole, lépe řečeno v posledním stoupání.

Ve výjezdu Kulhavý nastoupil a dokázal svého soupeře setřást a bezpečně si dojel pro triumf. Stejně s přehledem si druhé místo pohlídal Wawak a na bronzový stupeň vystoupil Škarnitzl, který si tím pojistil průběžné vedení ve Strabag Cupu. Cink se postupně prokousal startovním polem, v posledním kole dojel skupinu pronásledovatelů nejlepší dvojice, ale na ohrožení Škarnitzla již neměl čas.

"Až na poslední kolo to bylo v pohodě. V něm se rozhodovalo mezi mnou a Wawakem, kdy se ki podařilo jej utrhnout. Cítím se v dobré formě. Trénink se mi v posledních čtrnácti dnech povedl. Nyní si trochu před důležitými závody Světového poháru odpočinu a doufám, že se mi na nich bude dařit," řekl Jaroslav Kulhavý.

Mezi ženami to byl polovinu závodu vyrovnaný souboj mezi Wloszcowskou a Škarnitzlovou. Poté ale polská medailistka ze světových šampionátů nastoupila. Získala malý, ale bezpečný náskok, který si následně bezpečně kontrolovala. Do cíle přijela o 24 vteřin přes Škarnitzlovou, třetí skončila Karla Štěpánová (N1 BMC Team), její ztráta za vítězkou již byla ale přes dvě minuty.

Výsledky:

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing XC) 1:36:38, 2. Wawak (Pol.) +18, 3. Škarnitzl (Mitas TREK) +46, 4. Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) +56, 5. Vastl (N1 BMC Team) +1:12, 6. Průdek (GAPP System - Cabtech MTB racing team) +1:12.

Pořadí po pátém závodu:

1. Škarnitzl 193, 2. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) 165, 3. Kulhavý 160, 4. Cink 152, 5. Skála (ČS Specialized Junior MTB Team) 152, 6. Průdek 140.

Ženy:

1. Wloszcowská (Pol./Kross Racing team) 1:24:59, 2. Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech MTB racing team) +24, 3. Štěpánová (N1 BMC Team) +2:13, 4. Ježková (GT Opportunity Brno) +3:55, 5. Průdková (Had Pro Team) +4:41, 6. Solus-Miskowiczová (Pol.) +5:19.

Pořadí po pátém závodu:

1. Škarnitzlová 195, 2. Štěpánová 188, 3. Solus-Miskowiczová 171, 4. Ježková 163, 5. Czeczinkarová 143, 6. Průdková 134.

Junioři:

1. Jirouš (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:04:32, 2. Dudek (GAPP System - Cabtech MTB racing team) +41, 3. Honsa (ČS Specialized Junior MTB Team) +1:10.

Pořaí po pátém závodu:

1. Dudek 190, 2. Jirouš 186, 3. Říman (Cyklo Team Kolarna) 174. 

Juniorky: 1. Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:02:58, 2. Vasová (Maď.) +2:20, 3. Paulechová (SR) +2:44.

Pořadí po pátém závodu:

1. Mišoňová 190, 2. Tesařová (Ethic sport) 164, 3. Vernerová (IVAR CS - Author Team) 162.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
01.07.2018 | zobrazeno 738x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC