Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Sprinter Pavel Kelemen desátý na ME

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nash pojede cyklokrosový SP v Bernu

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Kulhavý a Škarnitzlová vyhráli na Zadově

Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) má letos stoprocentní bilanci při svých startech v závodech seriálu Strabag Cupu. Dnes na šumavském Zadově proměnil svůj třetí start ve třetí vítězství, ale druhým místem si upevnil své průběžné vedení Jan Škarnitzl (Mitas Trek). Mezi ženami slavila druhý triumf Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech MTB racing team) a i ona jasně průběžné vede pořadí Strabag Cupu.

Na startu se letos potřetí sešli všichni tři naši olympionici a potřetí se radoval Kulhavý. Všichni shodně potvrdili své domácí postavení. Nejlépe odstartoval Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) a dvě kola jezdil osamoceně na čele a vypracoval si náskok tři čtvrtě minuty. Za ním jezdila trojice Kulhavý, Škarnitzl a Mexičan Jose Ulloa Arevalo.

V polovině závodu ale Arevalo nestačil zrychlení dvojice Kulhavý - Škarnitzl, která se rychle dotáhla na vedoucího Cinka. Trio spolu pak vydrželo prakticky až do závěrečného kola kdy se ozdělilo. Kulhavý nakonec vyhrál o 16 vteřin před Škarnitzlem, třetí Cink zaostal za vítězem 40 vteřin.

"Bral jsem to po Novém Městě a nemoci jako první test. S vítězství m jsem pochopitelně spokojen, protože trať na Zadově profilově pro mě není nejlepší. Je to Český pohár a jelo se mi celkem dobře. Rozhodlo se v posledním kole, Honza Škarnitzl udělal dvě tři drobné chyby a já toho využil," řekl Jaroslav Kulhavý.

V závodu žen si jela svůj sólo závod Škarnitzlová. Od začátku si určovalo tempo když svým soupeřkám ujela hned v prvním okruhu. Za ní jezdily Nizozemka Anne Terpstraová a Katarzyna Solusová-Miskowiczová z Polska. Tu však postihl defekt a čtvrt kola musela běžet a navíc do prudkého stoupání sjezdovkou. To ji vyřadilo z boje nejlepších a obsadila až dvanácté místo.

Škarnitzlová si držela svoje tempo a zbytečně neriskovala a technické úseky zvládala bravurně a ukázala, že je skvěle připravená do další části sezony. Druhá za ní dojela s odstupem 24 vteřin Nizozemka Anne Terpstraová, která tak zopakovala své umístění z předchozího závodu v Novém Mstě na Moravě, třetí skončila při své premiéře na Strabag Cupu Isla Shortová z Británie.

"Podařilo se mi odjet již v prvním kole a v technických pasážích jsem potom mohla jet svoji stopu a držet své vlastní tempo. Náskok jsem si držela stejný a musím přiznat, že takovou sezonu jsem ještě neměl. Zatím panuje velká spokojenost," řekla Jitka Škarnitzlová, která si druhým letošním vítězstvím upevnila průběžné vedení v seriálu.

Výsledky:

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing XC) 1:36:38, 2. Škarnitzl (Mitas Trek) +16, 3. Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) +40, 4. Ulloa Arevalo (Mex.) +2:05, 5. Průdek (GAPP System - Cabtech MTB Racing Team) +2:17, 6. Zamrozniak (Pol.) +4:12.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Škarnitzl 155, 2. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) 131, 3. Kulhavý 120, 4. Skála (ČS Specialized Junior MTB Team) 119, 5. Cink 115, 6. Konwa (Pol.) 110.

Ženy:

1. Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech MTB racing team) 1:23:22, 2. Terpstraová (Niz.) +24, 3. Shortová (Brit.) +1:09, 4. Štěpánová (N1 BMC Team) +2:16, 5. Czeczinkarová (Mitas Trek) +2:40, 6. Ježková (GT Opportunity Brno) +3:16.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Škarnitzlová 156, 2. Štěpánová 150, 3. Czeczinkarová 143, 4. Solusová-Miskowiczová (Pol.) 136, 5. Zielinská (Pol.) 127, 6. Ježková 126.

Junioři:

1. Jirouš (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:13:17, 2. Dudek (GAPP System - Cabtech MTB racing team) +1:01, 3. Fritz (Něm.) +1:45.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Dudek 151, 2. Jirouš 146, 3. Říman (Cyklo Team Kolarna) 137.

Juniorky:

1. Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:09:23, 2. Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) +2:52, 3. Štefanová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:37.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Mišoňová 154, 2. Tesařová (Ethic sport) 135, 3. Vernerová (IVAR CS - Aauthor Team) 130.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
17.06.2018 | zobrazeno 924x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC